Skocz do zawartości

wlodek74

Members
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O wlodek74

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 06.02.1974

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. ciśnienie oleju NH TD80D

  Olej fuchs agrifarm mot 15w40, ciągnik posiadam od nowości.
 2. Zgrzyty w przednim moście - TD 80D

  Miałem takie zgrzyty w jx 60 i wymiana oleju pomogła.
 3. Bierz ciągnik na common railu po gwarancji będziesz mógł zmienić mapę w komputerze sterującym ,na optymalną ze względu na sprawność silnika.Fabrycznie silniki w ciągnikach mają oprogramowanie optymalne pod kontem ochrony środowiska,opózniony wtrysk paliwa przez to są bardziej paliwożerne .Z tego co wiem ciągniki kubota mają przełączenie praca ekonomiczna i praca z priorytetem wysokiej mocy.
 4. Case jx 80 sprzegło

  Raczej nie, a odnośnie tego dekielka do ustawiania GMP gdzie on się znajduje.
 5. Case jx 80 sprzegło

  Pozycja 1 zawleczka w otworze o którym pisałem poz.2 wspornik od zbiornika paliwa.
 6. Case seria JX

  Jak niepodkręcony to z 4 będzie miał co robić.Wiem co mówię bo mam jx60 i beczkowóz 4tys.Teraz podkręcony i ciąga swobodnie.
 7. Case jx 80 sprzegło

  Jak chcesz sprawdzić czy olej poszedł do sprzęgła, to sprawdź otwór pod obudową sprzęgła. W otworze tym jest zawleczka poruszaj nią jeśli jest olej będzie kapać.
 8. Jakie jest w waszych ciągnikach ciśnienie oleju w silniku ? Sprawdziłem u siebie z ciekawości w td80d i na zimnym silniku na wolnych obrotach jest 3 bary,a  przy 2000 obr, 4bary. Natomiast na bardzo gorącym silniku na wolnych jest 1 bar a przy 2000 obr . tylko 3 bary. Jak na ciągnik z przebiegiem 1000 mtg. to chyba trochę mało.Muszę jeszcz sprawdzić na innym manometrze bo może przekłamuje.
 9. Polski rozrzutnik dwuosiowy - zakup

  Mój jest 6 tonowy,są jeszcze 8 i 10 tonowe ,także z drewnianą podłogą.
 10. Polski rozrzutnik dwuosiowy - zakup

  Kupiłem niedawno metal- fach n-280 ocynkowana rama,otwierane burty ułatwiają mycie, zasiatkowany przód ułatwia cofanie i obserwowanie ilości obornika ,dzięki resorom i górnemu zaczepowi bardzo dobrze prowadzi się na nierównościach nie wiem czy to zaleta czy wada ale ma drewnianą podłogę.Wywiozłem kilkadziesiąt rozrzutników obornika jak na razie jestem zadowolony.
 11. Filtry do tych ciągników mają zawór zwrotny który powinien nie dopuścić do spływu oleju, sęk w tym że zawory te są nieszczelne i nie spełniają swojej roli. Zauważyłem w swoim ciągniku, że jeżeli wyłącze silnik bardzo gorący to olej spływa z filtra bo widać to po wyższym stanie w misce olejowej i wtedy kontrolka dłużej świeci po uruchomieniu.Natomiast gdy wyłączę silnik zimny lub lekko podgrzany to olej jest bardziej gęsty i zawór w filtrze trzyma stan w misce niższy i kontrolka gaśnie szybko.Problem polega na tym gdzie znaleźć filtr z dobrym zaworem.
 12. Po odpaleniu kontrolka świeci się około 4-5 sek. ,przyczyna jest taka że nietrzyma zawór zwrotny w filtrze oleju.Filtr jest oryginalny,po założeniu zamiennika nic się nie zmieniło.Jakie stosujecie filtry.
 13. Rozrzutnik Metal-Fach

  [font=arial,helvetica,sans-serif]Koledzy czy ma ktoś rozrzutnik metal fach n-280? Bardzo proszę o opinię bo mam zamiar kupić takiego.[/font]
 14. New Holland T5 vs. ClaaS Arion

  Nie wiem czy dobrze myślę, a może te małe silniki stosują do ciągników które będą przeznaczone jako pomocnicze gdzie liczy się głównie oszczędność a nie wytrzymałość.
 15. New Holland T5 vs. ClaaS Arion

  [font=arial,helvetica,sans-serif]Claas będzie mocniejszy przy ruszaniu z miejsca i na małych obrotach.[/font]
×