Skocz do zawartości

mazurek1212

Members
  • Postów

    1060
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mazurek1212

  1. Większych głupot dawno nie czytałem jak tutaj ciągnik 100 km na 40 ornej ? Przecież to mordowania orac ciężkie ziemię i w takich mokrej jesieni jak była np w 2025r , a co w razie poważniejszej awarii ? Sam mam forrterre 125 i Mf 6480 i jest się czym ratować gdy coś nawali podczas spiętrzenia prac polowych np siew rzepaku . Teraz bezorkowca mamy kupować 3 m to akurat by się przydał taki 200 koni ale zobaczymy jak to się wszystko potoczy
  2. Witam a czy do wzięcia premi młody rolnik mogą być sama dzierżawy od osoby prywatnej?
  3. W tamtym roku składałes młodego rolnika ?
  4. Witam czy to prawda że w ten rok to ostatni na nabór młodego rolnika ? Będzie jeszcze takie coś czy już bez szans ?
  5. A jeszcze pytanie do osób które już zostały zakwalifikowane lub są blisko , czy jest jakis dobór maszyn w tym naborze do danego areału ? Czy jeśli się złożyło np na 15 ha bezorkowca 3 m , rozsiewacz 2000l czy opryskiwacz 3000 to o takich parametrach sprzęt się dostanie ?
  6. Tak z tego naboru , to już drugie poprawki
  7. Przyszla tylko wiadomości ze zwiększają pulę pieniędzy i dwa razy mnie przesunęli do przodu z miejscami a tak to 0 poprawek ani nic jak do tej pory
  8. W piątek przyszły kolejne poprawki jakieś drobnostki , dziś odesłane i czekamy na kolejne poprawki lub podpisanie umowy . Może w tym roku będzie kasa już na koncie
  9. Hodujesz jeszcze coś ? Czy już sama produkcja roślinna ?
  10. A wiesz może po ilu latach właściciel może przepisać pole gdy składal na nie właśnie te małe gospodarstwa? W ochronie środowiska po dwóch latach może przepisać pole wraz z zobowiązaniami
  11. Właśnie plan miałem bo ogólnie planowałem to robić bez dofinansowania ale i tak na ukończenie budynku tak jak trzeba braknie trochę pieniędzy , plan zacząłem robić gdzieś w styczniu albo lutym tego roku to akurat na nabor już był gotowy , jedynie kosztorys musiał mi zrobić i tyle
  12. Czemu odpuściłes budowlankę ?
  13. Też tak miałem że na 60 tys miałem za duże gospo a na tej 100 tys na styk się załapałem , też składasz na inwestycje budowlane?
  14. Bo aktualnie nie mam nic przepisanej ziemi a przepiszą mi tyle ile potrzeba na tego młodego rolnika czyli gdzieś koło 6,5 ha dla świętokrzyskiego a za premie bym vhci dokupić grunty orne więc ile bym tego bydla musiał hodować i przez ile lat trzymać stado ??
  15. Witam i wiadomo coś ile trzeba bydła opasowego trzymać i przez ile lat żeby dostać to 300 tys ?
  16. Jak myślicie w przyszłym roku o tej porze będzie już kasa na koncie czy będzie się to ciaglo jak z ochroną środowiska ?
  17. Dokladnie poprawki, u mnie przyszły tydzień temu w poniedziałek , brakowało szkicu i podpisu . Zobaczymy kiedy kolejne informacje .
  18. A waszym zdaniem jeśli chodzi o dostanie dotacji na inwestycje budowlane to lepiej złożyć na nowy budynek który ma być budowany od podstaw a chciałbym za to kupić blachę i zrobić posadzkę czy na przykrycie spichlerza i obory w jednym budynku się znajduje ,obora ma być garażem plus z tyłu wiata ma być
  19. Witam , wiadomo coś czy w tegorocznym naborze nie będzie tej integrowanej produkcji jeśli będziemy robić inwestycje budowlane np wymianę dachu na istniejącym budynku lub robienie dachu czy posadzki na nowo wybudowanym?
  20. Witam a jak wygląda kupno siedliska wraz z ziemią , da radę to jakoś ogarnąć żeby kupić za młodego rolnika ? I jakie dokumenty musi zapewnić sprzedający żeby kupić ziemię za młodego rolnika ? Niestety z tego co słyszę od paru osób , gdy próbowali się dogadać z sprzedającym ziemię to albo podnosili do góry dość sporo albo nie szło się dogadać , z góry dziękuję za odpowiedź
  21. Witam , jakiś czas temu na tik toku był filmik doradcy (dotacjomat) że ma nie być tej integrowanej produkcji , filmik usunięty . Wiadomo czy faktycznie ma jej nie być czy jednak bujda ?
  22. I dostał ktoś jakies informacje o przyznaniu dotacji po dodaniu tej kwoty ? Bo ja mam 26 pkt i nadal cisza
  23. A ta zintegrowana produkcję jak to zacząć i prowadzić ?
  24. 2 pkt szkolenie 1 pkt ipr i trochę ten ipr skomplikowany i nie wiem czy się pchać w to przez to A grupy producenckiej,onw ani ekologi nie mam więc za dużego pola manewru nie mam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v