Skocz do zawartości

kramer

Members
 • Zawartość

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O kramer

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  podlaskie
 1. Przy jakich ilościach te ceny bo u mnie saletrosan 940 Big Bag do 1000 zależy od punktu a RSM 28 - 770 zł a RSM 32 - 840 przy małych ilościach tzn kilka ton. RSM 32 w przeliczeniu za kg azotu wychodzi taniej niz 28 i tak myśle czy nie wziasc po 1000 kg w mauzery i dolać wody aby nie zamarzł
 2. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Losktos przy stosowaniu mieszaniny caryx + tebu jakie dawki obu środków uznajesz za wystarczające. Sam caryx dawałem swego czasu ma jesieni po litrze i było nieżle na wiosnę w tym roku jakby za bardzo go zdusiło przy tej samej dawce a tam gdzie był toprex bardziej mi się podobał efekt działania. Teraz mam dwa litry caryxu i myślę ile by dodać tebu żeby opryskać 3,4 ha rzepaku
 3. http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/niemcy-prawie-5-mln-ton-zboz-mniej-niz-w-2014-r,58128.html Potwierdzenie suszy w Niemczech bo co niektórzy wątpili.
 4. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Średnia dobowa temperatura dla toprex-u to 7 stopni dla caryx-u 5 a dla tebukonazoli nie wiem czy dobrze pamiętam 10 lub 12 Co do jutrzejszego pryskania to jeśli zapowiadają nocne przymrozki ( a u mnie raczej tak) to nie radził bym szkoda kasy. Lepiej spokojnie poświętować a na wtorek są już lepsze prognozy
 5. chwytak do bel, lepiej 1 czy 2 siłowniki?

  Co sądzicie o tym chwytaku ? http://olx.pl/i2/oferta/chwytak-do-bel-CID757-ID5YAfh.html Wydaje mi się dość solidnie wykonany.
 6. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Czy z luveny chodzi ci o: Luboplon - Nawóz magnezowo-siarczanowy. 16 MgO-17 SO3 Jeśli tak to mniejsza zawartość składników i mniejsza cena ja kupowałem w listopadzie ten z siarkopolu po 840 brutto. Dość gruba granulacja myślę że będzie się dobrze rozsiewał bo kupiłem go pierwszy raz. Zamierzam dać 200-250 kg na ha rzepaku i po 100-120 na zboża i trawy. Kizeryt z korn-kali ma jeszcze większą zawartość magnezu i siarki ale cena też sporo większa a na dodatek na wschodzie kraju ciężko go dostać
 7. Aro kto w konstantynowie sprowadza kizeryt i w jakiej cenie. Ja jestem od Siemiatycz ale u nas nikt kizerytem nie handluje a specjalnie dla mnie zamówienie wynosiło by bardzo drogo. Zakupiłem siarczan magnezu z siarkopolu po 840 za tonę brutto. Skład MgS 21-30 jak by to porównać z kizerytem stosunek zawartości do ceny obu nawozów.
 8. Ubój rytualny

  TK: zakaz uboju rytualnego na potrzeby gmin żydowskich - niekonstytucyjny http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,0w1zx Wiadomość dosłownie przed chwilą ogłoszona
 9. Rzepak i nawożenie [połączone]

  W jaki sposób dajcie Rsm na rzepak ? Macie węże rozlewowe do opryskiwacza ? U mnie dopiero w tym roku jest blisko możliwość zakupu tego nawozu i dodatkowo z możliwością dzierżawy zbiornika i stąd moje zainteresowanie tematem.
 10. Ceny bydła rzeźnego 2014

  Możesz rozwinąć swą wypowiedź " poubojowo nie oddaje odkąd wyprostował mnie skiba" nie opłaca się czy takie kanty lecą.
 11. Uprawa po przymrozkach.

  Możesz napisać jaka to ziemia czy zmeliorowana czy nie, jakim ciągnikiem próbujesz to uprawiać i jaki region polski. To ostatnie to tak z ciekawości bo u mnie ( podlaskie ) dopiero teraz niektórzy orzą bo było bardzo sucho.
 12. jak zasiac trawe...

  Zajefajny sposób. Siałem w tym roku 2 ha w czystym siewie 70 kg trawy we wrześniu hassią talerzową. Było długo sucho na glinie słabe wschody ale poza tym nieżle i wydawało mi się że nawet gęsto ale są miejsca piaszczyste gdzie tależe szły zbyt głęboko i są place rzadkie. Teraz myślę że gdybym siał twoim sposobem to nasionka leżały by płytko na całym polu i równomiernie porozrzucane. W poprzek nie siałem nigdy i myślę że to niepotrzebne spalanie paliwa.
 13. kukurydza

  Zależy jaki masz pług. Polskimi zagonowymi raczej nie zaorzesz. Obracane z dużym prześwitem do ramy i odstępami korpusów trudniej zapchać chyba że kombajn stał i duża gromada. Czeskie zagonowe też nieżle dają radę. Zostawiać na wiosnę nie warto. Lepiej zaorać teraz.
 14. [quote name='kissmy...' timestamp='1383641573' post='1232070'] Agrolok sól potasowa 1330zł/t netto fosforan amonu (12-52) 1530zł/t netto [/quote] Jakie ilości soli i fosforanu trzeba kupić aby dostać taką cenę ?
 15. Opryski rzepaku i innych oleistych

  [quote name='chomik111' timestamp='1373387602' post='1173674'] a co ma desykacja do samosiewów rzepaku w roślinie następczej??????? co to za bzdura [/quote] Ziarno desykowane nie nadaje się do siewu po prostu nie skiełkuje niezależnie czy to jest groch łubin rzepak czy też zboże. Poczytaj trochę o desykacji a potem zarzucaj komuś bzdury.
×