romeo500

Members
 • Ilość treści

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

2 obserwujących

O romeo500

 • Ranga
  Nowicjusz

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na jałowych obrotach, pod obciążeniem czy podczas jazdy również. Czyli zawsze.
 2. Cały ciągnik drży, wibracje przenoszą się po całym ciągniku. Nie wrzucam filmu, bo tego nie widać. Wrzuciłem tylko z kabiny, ponieważ tylko tam film daje w miarę rzeczywisty obraz tego co się dzieje. Porównywałem z innym ciągnikiem z takim samym silnikiem i tam to zjawisko zwiększonych wibracji nie występuje. Zaproponowałem, że zapłacę za wynajęcie firmy pomiarowej, której wyniki zaakceptują - odrzucili to. Poprosiłem o normy wibracji w jakich ciągnik może pracować, mówią że tego nie mają i nie otrzymam. Także wykonanie pomiarów przeze mnie nie mam z czym porównać.
 3. Tak samo nie zgadzam się z opinią dealera czy serwisu, że to jest normalna praca i jest ok. Ciągnik pojechał do serwisu i wrócił z takimi samymi wibracjami. Napisali tylko, że to normalna praca - w skrócie ten typ widocznie tak ma. Niestety nie chcą wykonać żadnych pomiarów wibracji w celu zaprzeczenia czy potwierdzenia występowania zgłoszonej usterki, moim zdaniem z wiadomych przyczyn. Pomiary jednoznacznie pokazałyby co się dzieje. Tutaj jest problem. Tylko, że w tym przypadku dealer stał za klientem i potwierdzał jego zastrzeżenia. U mnie dealer nie chce się wychylić poza stanowisko serwisu fabrycznego SDF i odpowiedzi są nie na temat. Pytam konkretnie o pomiary itd, odpowiedź że zrobili wszystko zgodnie z wytycznymi producenta. 0 argumentów
 4. Na razie droga mailowa, całą korespondencję w 2 strony mam tam. Zgłoszenie, prośby o sprawdzenie ich zbywające odpowiedzi itd. Zadaję pytania, a oni odpowiadają politycznie, że ciągnik jest sprawny fizycznie i wibracje nie są poza zakresem chociaż żadnych pomiarów nie chcą wykonać. Proponowałem wynająć firmę, która takie pomiary wykonuje to oni nie chcą. Ciągnik kupiony na rolnika indywidualnego.
 5. Agromarket Jaryszki, na prośbę o wykonanie pomiarów wibracji odpowiedź: stwierdzamy jednoznacznie brak podstaw do przeprowadzenia takiej czynności.
 6. Panowie, zakupiłem nowy ciągnik Deutz Fahr 5090.4D (zdjęcie w galerii) z silnikiem 4 cylindrowym farmotion. Niestety silnik posiada wibracje, cały ciągnik drży co skutkuje skróconą żywotnością silnika. Serwis nie wykonał żadnego pomiaru wibracji, ponieważ nie posiada takich przyrządów pomiarowych. Dotykają tylko go ręką i twierdzą, że jest ok. Dealer nie chce rozwiązać mojego problemu, nie widzi w tym problemu. Pomóżcie: co mogę zrobić, jako przeciętny Kowalski mając po drugiej strony dealera? Dealer: Agromarket Jaryszki Link do filmu: na żywo jest tylko gorzej
 7. Panowie, zakupiłem nowy ciągnik Deutz Fahr 5090.4D (zdjęcie w galerii) z silnikiem 4 cylindrowym farmotion. Niestety silnik posiada wibracje, cały ciągnik drży co skutkuje skróconą żywotnością silnika. Serwis nie wykonał żadnego pomiaru wibracji, ponieważ nie posiada takich przyrządów pomiarowych. Dotykają tylko go ręką i twierdzą, że jest ok. Dealer nie chce rozwiązać mojego problemu, nie widzi w tym problemu. Pomóżcie: co mogę zrobić, jako przeciętny Kowalski mając po drugiej strony dealera? Link do filmu: na żywo jest tylko gorzej
 8. Mi też się podoba bardziej w nowej wersji. Tylko: w nowej masce silnik będzie dodatkowo z DPF i chyba SCR, przez co cena też będzie większa. Druga sprawa to w nowej masce ciągniki u nas będą dopiero dostępne pod koniec roku, a to mi nie odpowiadało.
 9. Był dostępny z placu. Teraz jest produkowany w nowej masce. https://www.deutz-fahr.com/pl-pl/produkt/traktory/6990-5d-series
 10. Powyżej w perspektywie z C355. Bez klimy 250 cm.
 11. Niestety nie starczyło, za wszystko dopłata i się nazbiera. Dodatkowo to klimatyzacja, pneumatyka, obciążniki przód, haki, skrzynia 30+15, "siedzenie" pasażera chociaż to tylko kawałek plastiku, wajcha z tyłu ciągnika do sterowania ramionami. Silnik 4 cyl, 84KM. Udźwig 3600kg.
 12. Jakbym miał połowę tych 50ha to bylbym szczęśliwy. Nie będzie się przepracowywał u mnie. Ok 150 max 200 godz rocznie.
 13. romeo500

  Deutz Fahr 5090.4D

  Dla większości bylby jako pomocniczy, u mnie jako główny. Zastąpił lamborghini lampo 70.
 14. Sumek666, masz dach z blachy trapezowej już prawie pół roku, jak to widzisz ze skraplaniem? Stoję przed wyborem zmiany eternitu w budynku po stodole. Teraz to będzie garaż, może kiedyś czasami zboże. Nie wiem czy wybrać gołą blachę, droższą blachę z filcem lub eurofale.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj