Marl

Members
 • Ilość treści

  1653
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marl

 1. Wyślij ich na UA, jak im mało ziemii: https://www.agrofoto.pl/finanse/mrirw-informuje-o-mozliwosci-dzierzawy-ziemi-rolnej-w-ukrainie,146650.html
 2. Zasad ekologii w tamtych czasach nie znam ale robiono takie "uprawy". Z orzechem laskowym lub włoskim też były niezle przekręty... Sadzili ludzie plantacje, raz w roku roundup w niskiej dawce i dotacje ekologiczne... Jakoś potem zmieniono bo był wielka nagonka na tą "pseudouprawe"...
 3. mając 65 ha to nasiac lucerny, wejść w ekologię i sprzątnąć raz w roku. Mnóstwo ludzi kupowało ziemię( od 2004-2007 roku ) np: w zachodniopomorskim ziemię z AWRSP/ANR... Obszarnik który sprowadził się z okolic Końskich do gminy Złota (swietokrzyskie ) miał nawet takie pola po 495 ha , wszystko w lucernie i w ekologii....
 4. Ja miałem.taka umowę co liczyla 4 strony ( kartka A4 ). Było m.in: - oddanie słomy bez zgody wlasciciela= wypowiedzenie umowy - uszkodzenie drogi dojazdowej = naprawa na własny koszt. Bobry tam uszkodziły taki mały mostek i zrobiły dziury w ziemii. Na szczescie "poradzilem" mu ubieganie się o rekompensatę od Skarbu Państwa. Ale gdy się skończyła ta dzierżawa, kazał zbierać dalej ale już takich dziwnych umów nie przynosi :)
 5. Marl

  Hardi Commander 2200 / 21m / 2006

  W swietokrzyskim (mój powiat Pińczów) były nie duze gospodarstwa. Uprawiano tytoń, to pozwalało przeżyć i inwestować w budynki. Z zakupami gruntów we wsi było trudno, konkurencja spora i mało chętnych do sprzedaży - tak mówił mój dziadek...
 6. Saletra 34% N jakby w lipcu była 1200-1220 netto to byłaby oferta dość rozsądna. Można by coś zamówić...
 7. Tanie ale pier..lisz pszenica 700 a amonowa 1800 saletra amonowa obecnie 1490 zł brutto. zakup już od 1 big bag. Takie rzeczy już w świętokrzyskim, TKA. Lokalny skład nawozu.
 8. 41 3529359 saletra amonowa polska , u nich jest 1490 zł brutto.
 9. To skład nawozowy w miescie Skalbmierz , fhu białczyk. https://g.co/kgs/xuzZ5kD
 10. Na lokalnym składzie saletra polska pulan w big bag kosztuje 1490 zl/t brutto, . Swietokrzyskie, TKA. inne składy ceny wyzsze około.1680 zł. Oferty na mocznik importowany wkrótce mają być 1400 zl/t. Info od sprzedawcy. NPK narazie nie spada. aha, zakup już od 1 big bag. Nie trzeba auta 24 t brać :)
 11. Nie da się. wapno pod wpływem wstrząsów zagęści się siewniku i nie będzie leciało. Siac RCW lub Bredalem
 12. @mysza103: pryskasz już na początku kwitnienia? U mnie slodyszka jest już po 2 - 3 w luźnym paku. Planuje dać Amistar 0.4 l/ha + inazuma. U mnie pojedyncze kwiatki. Jak myślisz poczekać 2 dni czy jechac już z opryskiem?
 13. Przemek, @malorolny121 - na poprzedniej stronie wyjaśnił, że kupił mocznik z pyłem. Czyli towar niepełnowartościowy, stąd ta niższa cena.
 14. dużo tego pyły? na jakąś czarna folie wysyp.z.10nkg tego mocznika. Obejrzymy jego granulacje i ilość tego pyłu. RCW - tym można wysiewać :)
 15. czekam na zdjecie faktury. no i zrób zdjęcie z worków, jaką data produkcji. Jeśli to prawda to naprawdę ciekawa sytuacja. Ktoś z forum jest w posiadaniu takich informacji że mocznik tak mocno staniał?
 16. Jesteś wyznania prawosławnego? U mnie na wsi to katolik w 2 dzień świąt pryskal rzepak kilka lat temu. Ale te święta są ruchome w kalendarzu.
 17. Marl

  Pilmet Europa

  Jaki rozstaw kól w opryskiwaczu?
 18. myślę o zakupie mocznika pod kukurydze - dlatego jest moje duże zainteresowanie. Nikt nie chce przepłacać jak ziarno kuku jest tanie.
 19. wstaw zdjęcie faktury proforma... Bo jak przedpłata to na pewno na podstawie jakiegoś dokumentu , bo znana jest wartosc towaru w PLN.
 20. Muszę zrobić zrzut ekranu, i wypomnę później jak się nie sprawdzi. Już tydzień temu pisali o zniżkach a tu prawie nic się nie zmieniło. cena 1000 zł za saletrę była by mega kusząca. Ale trudno w to uwierzyć, bywalo, że zboza były tanie np: 2008 rok a nawozy mega drogie. W czerwcu dla upraw to już jest dość późno na nawozenie. Oczywiście wyjątkiem są 2 pokosy zbiorów np: traw, ziół. Polifoski w lipcu w jakim mają być cenach?
 21. https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/dotacje-unijne/dotacje-na-opryskiwacze-wozy-paszowe-a-nawet-drony-lista-maszyn-kiedy-nabor-2506316 Może odpuścić ten nabor na 4.0 i skorzystać z nowego programu? Nabor ma być pod koniec 2024. Refundacja kosztów: 80% - grupa rolnikow, 65% pozostali rolnicy.
 22. Taki żart w cenach nawozu jest niestosowny!
 23. Co?! saletra za 1000 PLN?? Piszesz poważnie? Już raz tak była nawet około 950 zł, nasiali u mnie na wsi ludzie pod pszenice. Mało który trafił w dobry moment ze skracaniem w 1 kolanku (używali CCC bo Moddus za drogi ) . W czerwcu przyszedł deszcz z wiatrem. wszystko leżało. Kosilo się naprawdę kiepsko :/ . Czasami niska cena nawozu reż jest szkodliwa
 24. Tomek, ja zamieściłem post z propozycją cenowa tej firmy. Nie pisze, że biorę od nich całe auto saletry, nawet nie pytałem o cenę przy mniejszych ilościach. Lokalne składy w świętokrzyskie ( TPI ) za saletrę wołają 1860 zł brutto.
 25. Calosamochodowa dostawa, nie zapytałem czy np: wystarczy 12 t. Raczej pewnie 24t
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj