Skocz do zawartości

piotr301976

Members
 • Zawartość

  86
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O piotr301976

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 30.04.1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  łódzkie
 1. Gryka

  Brachina o ile tak się to piszę wygląda jak rzepak tylko drobniejsze i wcześniej się kosi,fachowo to jest chyba rzepik, groch na nasiona po desykacji końcówka czerwca, początek lipca, więc można dać radę
 2. Gryka

  Koledzy,większość desykantów oparta jest na substancji czynnej zwanej dikwat różnica tylko w procentach jest około 17%, aby zyskac dobry efekt trzeba dać 3 litry , nie ma potrzeby robić prób kiełkowania bo to nie randup, ja w tym roku posiałem grykę bo dopiero w maju mogłem wjechać z orką w pole a zbiór na ziemi 4-5 klasy tragiczny 800 kg/ha , przyczyna do przewidzenia - proso a wyskoczyło w takim czasie że oprysk spowodowałby opadnięcie kwiatka czyli całkowita d*pa. Jeżeli lubicie bawić się w takie sprawy proponuje ciekawe rozwiązanie, a mianowicie posiać jesienią brachinę, lub groch wiosną i przy zbiorach w czerwcu przy odpowiedniej pogodzie sieje się grykę na ziarno i we wrześniu zbieramy tylko prawdopodobnie inwestycja w dosuszanie ale warto przemyśleć taki układ.
 3. Gryka

  Pierwszy raz siałem i tylko ze względu że nie mogłem wjechać w pole , ziemia klasy IV ale podłoże gliniaste.Gdzieś wyczytałem że im szerszy rozstaw tym lepiej.
 4. Gryka

  Ja posiałem dziś około 70kg/ha , siew agregat uprawowo-siewny z siewnikiem Poznaniak 2,7 na wąskich kołach , rozstaw co trzecia rurka czyli coś około 33 cm , ustawianie B5 na wysiewie normalnym ustawienie zapadki jak na zboża, zasówki na przedostatnie wgłębienie. Może komuś pomoże gdy będzie szukał ustawień do siewu. Zaznaczam tylko ze siewnik ma dwa ustawienia wysiew normalny i średni, na zmniejszony trzeba przekładać zębatkę na dole,pisze to bo wiem że wychodziły wersje Poznaniaka trzech ustawień bez zmiany zębatki a z regulacją u góry na trybach.
×