@Bartek933 Pompa tandem by zrobić niezależną hydraulikę do tych ciągników kosztuje 4500.... moja przeróbka wyniosła nie całe 2000, można by i taniej na pewno, więc różnica jest kolosalna, a jeśli nie jest mi jednocześnie potrzebna regulacja siłowa i hydraulika zewnętrzna, to nie ma sensu przepłacać
@Tomasz0611 No niestety jest to minus takiego rozwiązania, ale mi to nie przeszkadza, bo nie będzie pracował w polu z takimi maszynami by to było potrzebne 😃
a druga pompa no fajne rozwiązanie, myślałem nad takim, ale no niestety cena…
Nareszcie Ursus doczekał się nowego rozdzielacza i od teraz można cieszyć się używaniem podnośnika i hydrauliki jednocześnie, bez zbędnego wajchowania 😁
@Ursus1989 Radzi sobie bardzo dobrze, nie ma z nim jakoś ciężko. Raz kiedyś się zdarzyła sytuacja, że w zbitym oborniku z płyty, po wyłączeniu na poprzeczniaku, nie mógł ruszyć z powrotem, ale to wina sprzęgła, bo już powoli nie domaga 😃
@Ursus1989 Wyglądowo i konstrukcyjnie bardzo podobne, jednakże ten jest wykonany z grubszego materiału. Ma wyższe burty, niż w tych starszych, bo 750mm, no i adapter na pionowych wałkach, który robi największą robotę 😁
@marek15261 Silnik był firmy Marpol 5,5KM jak dobrze pamiętam, a teraz też jest Marpol tylko 7KM, wymiary pomierzę i dam znać, a koła takie same jak w polskiej zgrabiarce
@marek15261 taczkę wyprodukował Pan Bernard Fiebich, nie ma już niestety filmików z takimi sprzętami u niego na profilu YouTube, więc nie wiem czy dalej takie robi,
oryginalnie miała 300kg chyba ładowności, ale dla nas zrobił jeszcze nadstawki i myślę że i 400kg wchodzi,
taczka ma kiper, napęd ma z hydromotoru i posiada także mechanizm różnicowy,
awarii jako takich nie było żadnych, jedynie silnik po 8 latach pracy dzień dnia padł, no i opony oryginalne pękły gdzieś po 5 latach, były takie w jodełkę, ale wstawiliśmy zwykłe i też dają radę,
no i szykuje mi się teraz zmiana podłogi i tej burty skośnej, bo już niestety się wytarły i dziury się zrobiły
@marek15261 tak wygląda z boku
@qkohe155 Amortyzacja jest na jednym akumulatorze, i to powinno być w standardzie w każdym ładowaczu,
Co do tego udźwigu to tur by śmiało podniósł więcej tylko druga sekcja nie daje rady utrzymać i opada, czy jak był nowy to był dał radę tego nie wiem, bo wtedy tyle nie dźwigał,
pompę mam 39l wsadzoną, co do ciśnienia nie wiem, nie mierzyłem,
turem śmiało ułożysz trzy piętra balotów, na 4 nie sięgnie niestety, do ma 3m podnoszenia
@qkohe155 Z tego co pamiętam to w 2016 roku to sam tur wyniosł chyba 12000, ale była jeszcze w opcji amortyzacja wzięta i dodatkowy filtr oleju. To za całość z łyżką 1,8m, krokodylem 1,1m i chwytakiem wyszło jakoś coś ponad 20000.
Co do udźwigu to tonę podnosi, jak na przykład dwa bigbagi z nawozem, gorzej sobie radzi gdy jest coś wysuniętego, jak bigbagi ze zbożem, to przy dużych przepuszcza druga sekcja, nie ma siły utrzymać wideł na wprost, ale po 10 latach to też inaczej niż jak nowy.
Rama idąca do tyłu jest wykonana z ceownika hutniczego, z 10 jak dobrze kojarzę, i nic się z ramą nie dzieje.
Spokojnie panowie, zaczep działa w takiej konfiguracji już kolejny rok i pod niczym się nie urwał, więc luzik, traktor przegląd też przechodzi. A te da walki w haku są przyspawane więc nie ma szans na ich ruszenie.
@wojak1986 Chyba można to tak nazwać 😂, ale już wolę niech to będzie poskładane z dostępnych podzespołów, niż jak by miało być wyprodukowane specjalnie pod to, a później brak części.
@Sim95 My do swojej 60-tki tura kupowaliśmy w 2016 roku, to braliśmy też wtedy wol-meta 2B pod uwagę, ale na całe szczęście padło na tego, samopoziomowanie i amortyzacja robi robotę i na duży plus, że rama jest pod całym ciągnikiem.