Ja bym poczekał , jeśli 🍊 z grzywką serio chce się układać z Iranem to poleci i cena gazu, mocznik na giełdzie zaliczył pokaźny spadek a to cena mocznika zawsze kształtowała resztę azotu
Dapu nie ma , police go nawet nie robią i nie oferują , tu jesteśmy skazani na import , jak coś nie przypłynie albo przyjedzie w czerwcu to cena 3700+ netto albo i więcej.
Gdzie produkowane to jedno , a jak jadą i jakie mają papiery to drugie
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-bruksela-przedstawi-we-wtorek-plan-ratunkowy-dla-nawozow-rmf,nId,8082285
Będą znów majstrować przy cenach i dopłatach,wszyscy wiemy jak to się skończy
Jeśli sytuacja na bliskim wschodzie się nie uspokoi i nie będzie spadku gazu do 20/25eur to czerwiec wydaje się najbardziej rozsądnym czasem zakupu , przynajmniej część , już teraz z Kędzierzyna jest tańsza saletra z gwarancją korekty jakby spadła jeszcze , trzeba czekać na Puławy i wloclawek
Teraz szykują się jeszcze delikatne korekty , ale od lipca .
Cła na nawozy z Rosji i Białorusi
Istotnym czynnikiem wzrostu cen są cła nałożone na nawozy pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego. Nita przypomina, że od lipca 2025 r. weszły cła rzędu 40–45 euro na tonę, a to nie koniec. – Od lipca 2026 r. te cła zostaną podniesione o kolejne 20–25 euro. Jednocześnie limity importu nawozów rosyjskich i białoruskich też ulegają zmniejszeniu