misiek9

Members
 • Ilość treści

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

O misiek9

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ktoś się orientuje czy takie przednie koła pasowałyby do mf255?
 2. To mf255 nie powinien od początku mieć tyle mocy co 3512?
 3. misiek9

  Ursus

  Co wieziesz i za ile?
 4. Może i wajcha jest duża, ale nie odstaje bo jest krótka. Mieści się w sam raz w szczelinie między błotnikiem a tuzem, gdy ten jest podniesiony. Nie widzę szans przypadkowego uruchomienia, bo trzeba użyć na nią trochę siły. W kabinie wystarczy palcem, tutaj już całą dłonią. Ale nie jest tak ciężko, by był to jakiś problem. Ogólnie ciasnota zmusiła mnie do takiego a nie innego rozwiązania. Było kiedyś do kupienia fabryczne sterowanie, ale nieproporcjonalnie drogie do wykonania. Różniło się wykorzystaniem zakrzywionego pręta zamiast płaskownika i pionowej dźwigni bliżej błotnika. Załączam zdjęcie oryginału. Kiedyś kosztował 300 zł. Dziś w ogłoszeniach znalazłem tylko sam pręt za 120 zł.
 5. Wykonanie własne. Myślę że ładnie wyszło.
 6. Wykonanie własne. Myślę że ładnie wyszło.
 7. misiek9

  Inkubator

  Jaki koszt? Potrzebuję czegoś podobnego do gęsich jaj, ale nie tak dużego. Widziałem jakieś w necie ale ceny mnie odstraszają.
 8. misiek9

  Hl80-11

  Ile taka laweta ma ładowności?
 9. jakie podłoże pod silosami? wilgoć nie łapie?
 10. misiek9

  Filtr z mf255 w 8014h

  Przeleżał zapomniany chyba 30 lat jako zapas do małego Fergusona. Finalnie trafił do Hattata. Jednak perquins to perquins.
 11. misiek9

  Ursus 5314 2001r.

  Z tego co czytam to miałeś jakąś najgorszą felerną wersję łączącą wady c360 i mf255. To już w trzydziestoletnim 3512 jest lepiej, bo wom jest niezależny od hydrauliki. A do rozsiewacza wystarczy przełączyć pod siedzeniem na 1 i tuz trzyma cały czas w górze podczas aktywnej hydrauliki. O czym nie zawsze ludzie wiedzą, bo Polak instrukcji nie czyta. Nie ma co porównywać twojego 4514 do nowszego 5314 gdzie wom, tuz i hydra działają niezależnie.
 12. misiek9

  Ursus 5314 2001r.

  Ja mam nietypowo, druga pompa w tylnym moście. Tam gdzie u ciebie tandem, u mnie tylko pompa do wspomagania. Nie trzeba było się przełączać, ale podpiąłem na nią rozdzielacz tura, a tylny rozdzielacz do tuza. Calowe są, ale nie wszędzie. Musiałem jakieś wymieniać dopiero przy zakładaniu tura. Skrzynia może 8+2, ale wygodna w użyciu. Hydraulika jak piszę wyżej, poprawiona. Nie wiem jaka była u ciebie. Jak za słaby silnik to trzeba było kupować 5314 lub 6014. A skręt jest naprawdę dobry jak na ciągnik z przednim napędem i wspomaganiem. Mam drugi ciągnik o większym rozstawie kół (ten sam rozmiar) i skręt jest gorszy. Zależy do czego porównujesz. Ciągniki bez przedniego napędu i wspomagania na pewno będą miały lepszy. Z wad mogę się zgodzić tylko co do ciężkiego odpalania.
 13. misiek9

  Ursus 5314 2001r.

  Od nowości u nas. Zawsze garażowany. Tur dodany niedawno, więc jeszcze go nie wymęczył. Rozwiń wady. Nie pierwszy raz widzę narzekanie na 4514. Ale warto wiedzieć że nawet 5314 są w różne wersje, a to jest właśnie ta mniej popularna. Tu hydraulika była spoko, ale musiałem pozmieniać dla TURa. NIe trzeba było się przełączać. Teraz zrobiłem że tuz i tur działają nonstop, a na tylną hydraulikę przełączam z tuza.
 14. misiek9

  Ursus 5314 2001r.

  Ktoś niedawno wrzucał 5314 z "1800mth" w opłakanym stanie. Dla porównania ten naprawdę tyle ma.
 15. misiek9

  Landini Blizzard 75

  Jeżdżę 5314 z 2001 i nie rozumiem tych narzekań wyżej. Co prawda ma swoje minusy, jak np ciężkie odpalanie zimą, ale to ogólnie bezawaryjny i zwrotny jak na swoje gabaryty sprzęt. Podnośnik nie jest wcale słaby i jest dodatkowa pompa hydrauliki żeby nie męczyć się jak w mf255.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj