Skocz do zawartości

Mateuszmq

Members
  • Postów

    292
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateuszmq

  1. Mateuszmq

    Ceny bydła 2023

    Takie pytanie, duplikaty kolczyków trzeba tak jak wcześniej wniosek w agencji i później dopiero zamawiać u producenta?
  2. Bin100? Ile teraz taka żmijka? Jaka wydajność?
  3. @Rolnik122 ja dodaje jeszcze do tych środków adiuwant, zeszły rok susza jakiej dawno nie było. Do zbioru pole czyste. Kiedy zaczynacie wysiewać mocznik z inhibitorem?
  4. Na spokojnie można płytko uprawić, ale najlepiej z 3 tygodnie przed siewem dać gnojowicę.
  5. Animex 11,1 E
  6. Ja bym dał ok 90kg N, 40 kg P i 80kg K.
  7. @zdzichu124 z gnojowicy masz około 65kg azotu, 40kg fosforu, 50 kg potasu. Kwestia jakie masz zasobne gleby i co było przedplonem, czy była zebrana słoma...
  8. Po ile teraz kupujecie pszenżyto i jęczmień? Co do cen ok 10,7-10,8 za E do wzięcia.
  9. Mateuszmq

    żyto hybrydowe

    Póki co zboża ładne, azot podany w całości. Na jednej działce muszę poprawić oprysk na chwasty, jesienią poszła Bacara Trio. Przepuściło chaber bławatek, co polecacie?
  10. Joskin 7 tyś. Gnojowica świńska 4-7 minut w zależności od gęstości towaru.
  11. Animex zjazd na 10,5...
  12. @Maches po giełdzie
  13. Animex 10,8zł E
  14. Załadowane po 10,5 E waga średnia 135kg.
  15. 10,45 oficjalnie animex
  16. Giełda +12 centów. Przy obecnym kursie euro to już 10,43 za E
  17. Mała giełda 2,31. Przy dzisiejszym kursie euro w przeliczeniu wychodzi 11 zł za E 😁
  18. Świń w Europie coraz mniej. Ceny warchlaka idą w zatrważającym tempie w góre, więc tucznik też będzie kosztować sporo. Zobaczymy na jak długo. Gobarto 10 zł za E. Po ile teraz kupujecie pszenżyto?
  19. Gratulacje, który rok? I ile kosztował jeśli można wiedzieć?
  20. Animex podnosi na 9,75 😁
  21. Żywienie na mokro daje duże oszczędności, ale potrzebne dojście do odpadów piekarniczych, serwatki, ciastek, itp. No i na to mogą sobie pozwolić duzi hodowcy...
  22. Cenić się mogą tylko kto im kupi po zawyżonej cenie. Ja często taniej znajdę gdzieś od firmy, niż u okolicznych rolników i bez jeżdżenia, z transportem na gospodarstwo.
  23. Od jutra podwyżki. Co do premiksu z czystym sumieniem mogę polecić wipasz. Od kilku lat bez problemów. Przyrosty od 970 do 1230gram w zależności od partii. Zużycie 2,55-2,73.
  24. Trend wzrostowy raczej się zacznie, wczoraj mała giełda na + i komplet sprzedaży.
  25. Kupione po 7,37
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v