Argo1

Members
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Argo1

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki panowie za propozycje pomogliscie mi z wyborem. A co sądzicie o kukurydzy Amisti z firmy Caussaude? Nigdy o niej nie słyszałem a sprzedawca poleca że niby dużo masy i piękna kolba podobno w ubiegłym roku dała 111% wzorca. Warto sobie nią zaprzątać głowę?
 2. Witam panowie jaką odmianę kukurydzy proponowali byście mi na klasę 4 miejscami gliniastą. Ziemia w kulturze 60 ton obornika dane jesienią na ha. Mam trzy działki i chciałbym przetestować 3 odmiany .jedna działka nieco gorsza padorkowata i w tamtym roku była na niej kukurydza pozostałe po zbożu i równe. W tamtym roku miałem ułana dużo masy ale cienka łodyga i kolba . Eduardo po życie ładna kolba gruba ale trochę za mało masy. Chciałbym zasiać odmiany które dały by mi z 60 ton masy.
 3. Okej dzięki za dobre rady. Czyli będę musiał dołożyć trochę wyki. Jak myślicie ile powinno wystarczyć? Z 30kg styknie? Bo chciałem dać jęczmień z grochem pół na pół a do wyki szczególnie na ziarno jakoś nie jestem przekonany. Kilka hektarów miałem zamiar zebrać na suche ziarno a kilka jak w kłosach będzie miękkie ziarno na kiszonkę. Myślicie że ktoś będzie sprawdzał czy było zebrane te kilka tygodni wcześniej lub później?
 4. Witam Chciałbym zasiać kilka hektarów grochu z jęczmieniem na kiszonkę i ziarno i zastanawiam się czy przysługują mi do tej mieszanki dopłaty do strączkowych czy też siew musi być czysty?
 5. Ok dzięki za odpowiedź 😀
 6. Witam w tym roku mam po raz pierwszy kilka hektarów żyta które wiosna zbiorę na kiszonkę a po nim chciałbym zasiać kukurydzę również na kiszonkę. Jako że nigdy tak nie robiłem chciałbym poradzić się osób bardziej doświadczonych w tym temacie jaką odmianę kukurydzy wybrać ? Gleba klasy 4 miejscami nieco gliniasta. Wiem że napewno o niskim FAO. Macie jakieś godne polecenia odmiany?
 7. Witam mam problem. W czerwcu zasiałem lucernę z owsem, bardzo ładnie rośnie ale miejscami pojawiły się place z komosą która zaczyna przykrywać lucernę, wcześniejsze koszenie powinno rozwiązać problem i tu pojawia się moje pytanie po jakim czasie można to skosić aby nie zaszkodzić lucernie? Z jednej strony boję się że uszkodzę lucernę kosząc zbyt wcześnie a z drugiej że czekając dłużej będę miał place na których komosa wydusi lucernę. Może ktoś miał już podobny problem i coś poradzi.
 8. Argo1

  Wybieg dla bydła

  Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi. Od poniedziałku biorę się za robotę 😀 Haha nie muszę pakować bo nikogo się nie boję ale lepiej pytać niż później płacić kary jak ktoś życzliwy się zainteresuje. Studnie mam ale raczej nikt się nie powinien do tego przyczepić. Do Mławy mam ładny kawałek.
 9. Witam chciałbym zrobić wybieg dla bydła i zastanawiam się czy odległość takiego wybiegu od granicy sąsiedniej działki jest jakoś prawnie uregulowana? W mojej wsi jest gęsta zabudowa i chciałbym maksymalnie wykorzystać swoją działkę ponadto szopa sąsiada stoi na między i nie ma okien z mojej strony chciałbym zrobić wybieg tak ok metra od niej. Bydło jadło by i spało w oborze a na wybiegu ma tylko rozprostować kości. Jednak w przyszłości chciałabym dostawić wiatę i utrzymywać część młodzieży na stałe na tym wybiegu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
 10. No właśnie chciałem w tym roku składać na młodego ale pieniądze muszę przeznaczyć na inny cel ponieważ za ziemię muszę zapłacić do końca października. Od rodziców chciałem wziąć parę ha w dzierżawę i złożyć wniosek, następnie kupić 7 ha od znajomego a później ile bd brak na własność wziąć od rodziców jak już dostanę decyzję. Niestety po zapłaceniu zadatku okazało się że potrzebna ta porąbana zgoda. Myślałem że wykształcenie rolnicze wystarczy żeby kupić ziemię. Jak mogę zostać młodym rolnikiem i się rozwijać jak nie mogę kupić ziemi? Jak przejmę ziemię od rodziców to po 5 latach nie bd mógł składać o młodego rolnika. Nie wiem kto wymyśla te przepisy normalnie parodia. Czyli rozumiem że jak wezmę teraz z kilka ha od rodziców w dzierżawę to bd już rolnikiem i jakoś dostanę tą zgodę?
 11. Dzięki za odpowiedzi. Jutro zadzwonię do Kowru. Czyli rozumiem że najlepiej najpierw wziąć trochę ziemi od rodziców a potem składać wniosek?
 12. Witam mam kilka pytań odnośnie konieczności składania prośby o pozwolenie na zakup ziemi do Kowru przez młodego rolnika. Po pierwsze czy ciężko ją dostać czy może to tylko formalność i nie ma się czym przejmować. Co trzeba w takim wniosku napisać i jakie dokumenty dostarczyć? Nie jestem jeszcze rolnikiem w świetle prawa ponieważ pracuje zawodowo i nie mam ziemi. Posiadam studia mgr. Inż. zootechniki i pracuję w zawodzie. W tym roku planuję przejąć część gospodarstwa od rodziców oraz chciałem dokupić trochę ziemi, dałem już zadatek a tu u notariusza okazało się że muszę prosić o zgodę Kowru i nie bardzo wiem co zrobić w tej sytuacji. Czy przed złożeniem wniosku lepiej wziąć część ziemi od rodziców w dzierżawę lub przepisać na siebie czy może same studia wystarczą? Czy długo trzeba czekać na decyzję? Czy w razie odmowy można się gdzieś odwołać?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj