Jestem pod wrażeniem, fajnie policzone koszta, pokrywa się z moimi poza tym, że wysłodki trochę obniżają bo 90zł/t i trochę tego w dawce jest.
Koszt sieczkarni 1200zł x 15ha = 18000÷150 sztuk = 120 + folia to powiedzmy 150zł na sztukę
Różnica zaczyna się tu , że nie liczę swojego czasu bo przecież wypracowany zysk jest zapłatą za poniesioną pracą. Zresztą w naszym przypadku hodowla jest dodatkiem więc do pracy bym nie poszedł ze względu na produkcję roślinną.
A najważniejsze , czemu ten byk ma 750kg w 2 lata ? Przy tym żywieniu i kosztach on musi mieć 850 - 900 żeby to było ekonomiczne . A potrącenie 6%