-
Postów
821 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez michal009
-
Dzięki za pomoc. Będzie orka.
- 14124 odpowiedzi
-
- rzepak
- rzepak ozimy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Muszę skasować 4 ha rzepaku. Pryskane przed wschodowo Mezzo + BoaPro. 2 dni po pryskaniu spadł duży deszcz i pewnie go to przyłatwiło. Czy talerzówka i siew pszenicy, czy trzeba orać?
- 14124 odpowiedzi
-
- rzepak
- rzepak ozimy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zetor Proxima/Forterra- układ pneumatyczny
michal009 odpowiedział(a) na TIP temat w Zetor 8540 - 10540 / Proxima / Forterra
Mam w ciągniku (Proxima 85) układ jednoobwodowy i dwuobwodowy pneumatyczny. Posiadam przyczepę z dwuobwodowym układem i drugą z układem jednoobwodowym. Czy jak do Ciągnika podłączę przyczepę z układem dwuobwodowym i do ciągnika przez przedłużacz z układem jednoobwodowym to hamulce będą działać poprawnie zarówno na obwodzie jednoobwodowym i dwuobwodowym na raz? -
Cześć, Obecnie mam 50 rodzin z odkładami. Ja zacząłem w 2022roku temu od kupna 20 rodzin z ulami i 6 odkładów majowych. Obecnie mam 35 rodzin i 15 odkładów. Musisz posiadać wiedzę. Jeżeli mówimy o YT to oglądaj mnie i kanały sprawdzone takie jak: Pasieka na Bradzie, Pszczelarz Jonasz, Pasieka MARCYŚ. Z książek to polecaną przez wszystkich jest "Gospodarka pasieczna Wanda Ostrowska", ale mi ta pozycja nie leżała i przeczytałem kilka innych. Ja na początku , zanim otrzymałem pszczoły, to miałem 5 dni w pasiece, gdzie oswajałem si ę z pszczołami, uczyłem się jak wyciągać ramki, żeby nie zrobić pszczołom krzywdy, a one mnie. Potem transport rodzin i robię już u siebie. Jak chcesz zaczynać, to przynajmniej od 3 uli i 3 ule odkładowe. z 1 czy 2 rodzin nie masz pola manewru. Poza tym z pszczołami jest bardzo dużo pracy.
-
-
Można jeszcze od miotły poprawić? Przepuściło mi na dwóch kawałkach.
- 13048 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy teraz można jeszcze dać jakiś modus? Dałem co prawda chlorek chloromekwatu (stabilan), ale mam wrażenie, że jest dużo wody i miejscami może się położyć.
- 13995 odpowiedzi
-
- owies
- odmiany owsa
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
-
-
To zależy ile masz kasy. Ja szukałem jak najnowszego Amazone lub Hassie i była w miarę tania Hassia, i ją wybrałem. Teraz bym szedł w lżejszy agregat bez przedniego wałka i siewnik Sulky 3m. Widziałem fajne za nie duże pieniądze, ale tylko na olx (osobiście nie oglądałem). Oby. Bo jak wyjdzie to może go załatwić, a nie chce mi się przesiewać 5,5 ha. Dzisiaj jak będzie jak dojechać, to może się wybiorę i zobaczę jak to wygląda.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Ursus 4512, opryskiwacz biardzki 1000l
michal009 skomentował(a) adizetor grafika w Ursus 2802 - 8024
