Skocz do zawartości

11kacper22kacper33

Members
  • Postów

    1300
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez 11kacper22kacper33

  1. U siebie stosowałem ten nowy Lumax Duo Pak, 3 dni i efekt jest super, a u sąsiada pryskane było samym Tudorem i mam wrażenie że efekt jest kiepski, jak na załączonym obrazku
  2. Ile cenisz?
  3. D8-30 special, głównie to brak ścieżek elektrycznych i mechaniczne znaczniki, już pomijam ogólny stan siewnika
  4. No to pierwsza próba zestawu za nami, ogólnie przesiadka z amazone bardzo na +
  5. W amazone miałem cały dół do roboty - wymiana grotów redlic i wyjechane kółka wysiewające. Dlatego wolałem sprzedać tą D8 i w zasadzie Lemken wyszedł 1 do 1 z zakupem. A w lemkenie już znaczniki stawiane do pionu i ścieżki elektryczne
  6. Zestaw przygotowany do siewów owsa, pierwsze próby nowego zestawu
  7. 11kacper22kacper33

    Rzepak DK Exima

    Sezon rozpoczęty, kizeryt i kornkali w dawce po 120kg/ha
  8. 9,5 z transportem mnie wyszedł
  9. @krzysiek277 nie to nie ten, agregat mój, a dokupiony tylko siewnik
  10. Według mnie raczej nie, ja tam nic nie ruszam bo mi to jakoś mega nie przeszkadza
  11. Na tą chwilę nie wiem, dopiero będzie na wiosnę siany owies. Aczkolwiek technicznie ten jest w dużo lepszym stanie. Na plus znaczniki stawiane w pion i ścieżki elektryczne Tak, względem MFa czuć że trzeba coś deptać 😅
  12. Mikołaj w tym roku się postarał
  13. Każdy mówi o uciągu, a paliwo? Na początku siałem MFem 3050 bez włączonego agregatu niby szedł okej, nie było problemu. Później zacząłem włączać napęd. Okej w jeździe jakoś nie było różnicy. Ale ciągnik miał lżej i widać było po spalaniu ten plus napędu. Teraz mam Aresa z radarem poślizgu. Podczas orki w optymalnych warunkach radar pokazuje 5-7% poślizgu z włączonym przednim napędem. Bez przedniego napędu wartość ta rośnie do 12-14%. Chyba daje trochę do myślenia?
  14. Początkowo kupowana była do ciągnika 70KM, ale teraz nadal twierdzę że i do 85KM jest wystarczająca
  15. @Music około 7km/h
  16. Ano jest plan wymienić. Jak była brana to Aresa jeszcze w planach nie było. A i też sporą dopłatę chcieli. @Piotruniu25 bodajże według producenta 1000kg. Nie zauważyłem żeby podskakiwała. Kiedyś na próbę rozpędziłem się do 15km/h z nią. 12,8 t/ha. Średnio koło 10-11km/h Czemu wąska? Uważam że optymalna do obu moich ciągników
  17. Jak na budżetowy sprzęt to chyba nawet miesza
  18. Orka po kukurydzy, pług już mega wyjechany ale kryje pięknie
  19. Ja wiem, szukam aktualnie czegoś aby odciążyć d47 i nie ma nic sensownego w normalnych pieniądzach
  20. Przecież ta przyczepa nawet mediów nie ma na drugą przyczepę. Poza tym z tego co się orientuję to taki placowy grat, a ja ją tylko pożyczałem na kukurydzę
  21. E tam jeszcze zapas 😅 A no zaczep to świetny w niej 😂 Na szczęście to nie moja przyczepa. Także za to nie odpowiadam 😅
  22. @wojak1986 ok 8 - 8,5t. Jakby dobrze porozgarniał to może ponad 9 by upchał
  23. Tak więc od początku: Przedplon pszenżyto, zostawiona słoma, wysiany międzyplon (rzodkiew i łubin). Wczesna wiosna 200kg Kornkali. Później przed siewem mocznik 200kg i w podsiewacz 150kg fosforanu amonu. Ogólnie sumując niecałe 120kg N. Klasa gleby IVa-V. A no zostało parę groszy. @Bartek933 nadstawki dorobione. Ogólnie to D633 przerobiona na wywrot dwustronny
  24. 11kacper22kacper33

    Rzepak DK Exima

    W oczekiwaniu za okienkiem na regulację
  25. Można powiedzieć że dożynki oficjalnie Odmiana Farmueller Plon 12,8t/ha Wilgotność 27,9%
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v