Skocz do zawartości

aras8593

Members
  • Postów

    113
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez aras8593

  1. Kto ma i jak się sprawuję ładowarka Manitou - MLT735-120 LSU ?
  2. też oddaje do mlekpolu, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma?
  3. z kwotami rynek był stabilniejszy... po co się teraz zalewać mlekiem? Czy takiemu dużemu rolnikowi ciągle mało i mało? Jest sens powiększać produkcję bez końca?
  4. szajar a ile przy tej dawce doisz mleka od sztuki? ktoś Ci ją bilansował?
  5. hala 2x5? ile masz legowisk po stronie dojnej?
  6. dobry wybór kolego! Pewnie 24 m szeroka? a jaka długa? opowiedz coś o niej
  7. czysto albo wszystko nowe? jaki pojemny zbiornik?
  8. ile czasu doisz te 70 krów?
  9. Komune sobie możesz wsadzić, wiesz gdzie... Unia wprowadziła kwotowanie, to mogła przy tym zostać, jedynie udoskonalić ten system, aby produkować zgodnie z popytem. Teraz może dojść do sytuacji że będziemy pili i jedli produkty zagraniczne, bo nasze mleczarnie nie mają takiego przebicia jak zachodnie.
  10. niech lepiej nam załatwią stałą cenę mleka, bo to jest najważniejsze! co z tego że dadzą nam rekompensaty jak za rok czy dwa mleka będzie po 50 gr i co wtedy?
  11. czy też w waszych okolicach już ktoś likwiduje stada? W lubuskim jest 70 sztuk na sprzedaż http://olx.pl/oferta/stado-krow-mlecznych-70-sztuk-CID757-ID8IUjt.html#50b8c90a2c;promoted
  12. co do kosztów produkcji to zachęcam do lektury: A.Skarżynska "WPŁYW WYDAJNOŚCI MLECZNEJ KRÓW NA OPŁACALNOŚĆ PRODUKCJI MLEKA" http://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/5749/Skar%C5%BCy%C5%84ska.pdf?sequence=1&isAllowed=y Stosowałem kiedyś koncentrat w ilości 1 kg/dzień/szt, kosztował prawie 2 zł z którego od krowy miałem około 4 litrów mleka więcej. Nawet przy cenie mleka 1 zł, zysku miałem 2 zł. i tym prostym sposobem już sobie obniżałem koszt produkcji jednego litra.
  13. Koszt produkcji jednego litra jest mniejszy przy krowach wysokowydajnych, dla których dodatkowo inwestuje się w gotowe pasze... Moim zdaniem zawsze opłaca się karmić krowę proporcjonalnie do wydajności i nigdy na niej nie oszczędzać!!! Inaczej odbija się to na zdrowiu! U siebie jak chciałem zaoszczędzić to od razu posypały się zapalenia, a jak wiadomo słabej krowy nie wyleczysz z mastitis.
  14. Dzięki! a wiesz jakie są dopłaty? ile gr do litra
  15. kto wie jakie są przedziały w Mlekpol-u? chodzi o litry mleka
  16. u mnie na razie pod wiatą jest 7 krów i karmienie jest na 9 metrach, ale przy jedzeniu się odganiają, więc dobrze mieć TMR... Każda po kolei spokojnie by się najadła
  17. Myślę że chodzi raczej o witaminy z grupa A i E, które zwiększają odporność organizmu, ale może się mylę
  18. Wtedy sprzedajesz dom i wprowadzasz się do obory a co do Twojej konstrukcji to zawsze możesz do niej dorobić dach na całości a ściany obić blachą
  19. Pod względem kosztów poniesionych, to na pewno jest to najlepsze rozwiązanie. Ważne żeby spełniało swoje funkcje i jaka satysfakcja jest z tego;) No i co najważniejsze przez następne 15 lub 20 lat nie musisz oddawać do banku sporej części wypłaty i masz to dla siebie! Moim zdaniem gdy nie mamy gwarancji że cena mleka będzie zawsze powyżej złotówki to nie ma sensu się aż tak zadłużać.
  20. Zrobię na 4 m, chyba nie będzie za mało? Jak już będzie paszowóz to powinno być ok. To będzie pod wiatą, gdzie podpory mam co 4 m, więc poszerzę ją właśnie o te 4 m
  21. ja do obory dostawiam wiatę, gdzie krowy będą przebywać, tylko na dojenie będą wchodzić po kilka sztuk na oborę i potem wracać pod wiatę. Wszystko robimy sami no i bez kredytów. Oczywiście fajnie mieć oborę za milion złotych, ale czy warto? skoro tańszym kosztem można to zrobić... Dzisiaj kładzie się nacisk na zmniejszenie kosztów produkcji litra mleka. Może lepiej zacząć od budowania jak najtańszym kosztem?
  22. aras8593

    Łąka

    było co zwozić
  23. aras8593

    Łąka

    siane trawy?
  24. aras8593

    Byk

    szufla do kanału i jedziesz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v