Skocz do zawartości

Świder do łupania



Fajna zabawka na duże klocki i sękate/twarde, trzeba coś takiego kupić bo ten pożyczony
  • Like 1

Rekomendowane komentarze

Godzinę temu, mati_1986 napisał(a):

drewno to chyba najdroższy opał 

zależy dla kogo jak ma się swoje to tani opał ma dużo rowów i tam sporo tego rośnie i trochę starego sadu i co rokuj coś się podcina wycina i prawie nic nie kupuje tam kupie raz na 3 lata z 5m drzewa z lasu metrów jakby przyszło wszystko drzewo kupować to tanio nie jest i już wtedy można myśleć o palet lub ekogorszek  

robiłem w tym roku galeziowke w sumie przez 3 miesiące przy sobocie czasem tygodniu 2-3godz, wywiozlem 13 wozów drewna, policzone S2,S4, brzoza z4m dębu i buka zapłaciłem 280zl w sumie po pocięciu będę miał tego z 50m3 na czysto nie mylić mpm. Daleko wozić nie musiałem paliwa może z 20l c360 , pila wiadomo z 10l benzyny, tnę na krajzedze przeważnie na nocnej, roboty trochę jest ale ekonomicznie chyba nie ma najgorzej, i ekologicznie przynajmniej dla zdrowo rozsadkowych

  • Like 1
1 godzinę temu, mati_1986 napisał(a):

drewno to chyba najdroższy opał 

Jak ktoś nie ma lasu to tak, drogi i niewygodny... 

W tym roku na szczęście mało suchych/chorych to wychodzi 1 taka ciepka z hektara. Jutro robię ostatnią szóstą i koniec. Po żniwach trzeba będzie znowu rundkę zrobić bo pewnie coś uschnie albo wiatr wykręci 

Nie wyobrażam sobie mając tyle lasu mieć inne źródło ogrzewania. Wycinam tylko suche i wywroty, czuby z tarcicy, zapasu na dwie zimy. 

 

IMG_20250402_173950_2.jpg

  • Like 3

 

2 godziny temu, rolniku360 napisał(a):

Nawet ze swojego to policz każda godzinę i zobacz ile wyjdzie

zalezy co robisz zawodowo /pozarolniczo i ile zarabiasz , jak to krocie to nie bedziesz z drewnem sie bawić ceniąc swój czas i gotowe paliwa czy i mniej pracochłonne metody grzania pójda w ruch

2 godziny temu, mimi007 napisał(a):

robiłem w tym roku galeziowke w sumie przez 3 miesiące przy sobocie czasem tygodniu 2-3godz, wywiozlem 13 wozów drewna, policzone S2,S4, brzoza z4m dębu i buka zapłaciłem 280zl w sumie po pocięciu będę miał tego z 50m3 na czysto nie mylić mpm. Daleko wozić nie musiałem paliwa może z 20l c360 , pila wiadomo z 10l benzyny, tnę na krajzedze przeważnie na nocnej, roboty trochę jest ale ekonomicznie chyba nie ma najgorzej, i ekologicznie przynajmniej dla zdrowo rozsadkowych

ciekawe jakiej grubości gałęziówka , najkorzystniej chyba walcowy rębak i worki raszlowe na palety 

3 godziny temu, mati_1986 napisał(a):

drewno to chyba najdroższy opał 

widziałem droższy @danielhaker ma rację 

 

2 godziny temu, pedro2 napisał(a):

Jak ktoś nie ma lasu to tak, drogi i niewygodny... 

W tym roku na szczęście mało suchych/chorych to wychodzi 1 taka ciepka z hektara. Jutro robię ostatnią szóstą i koniec. Po żniwach trzeba będzie znowu rundkę zrobić bo pewnie coś uschnie albo wiatr wykręci 

Nie wyobrażam sobie mając tyle lasu mieć inne źródło ogrzewania. Wycinam tylko suche i wywroty, czuby z tarcicy, zapasu na dwie zimy. 

 

IMG_20250402_173950_2.jpg

też będe ciągał ale jeszcze nie wiem kiedy 

13 godzin temu, mati_1986 napisał(a):

drewno to chyba najdroższy opał 

Raczej jeden z najtańszych. 3 lala temu za 15 metrów dałem 2400 zł  w domu z przywiezieniem i rozładowaniem. Pocieliśmy , porąbaliśmy i  złożyli to w 3 soboty z dziećmi, starczyło na 2 lata. W tamtym roku kupiłem po 220   porąbane  do domu mi przywieźli. Kupiłem 10 metrów, gość mi przywiózł  2 przyczepy D 47 z czubate z nakładkami,  konkrętne, starczy na dwa lata. Od 17 lal mam ekogroszek i drzewo jako dodatek traktuje dla obniżenia chorych cen węgla, i tylko te   3 lata  dodawałem drzewo,  ale ekogroszku potrzebowałem na sezon 4,5 tony. przy drzewie 2 tony spalałem.

W tym roku wjeżdża pompa sciepła. Mam foto na starych zasadach i nic mnie nie będzie obchodziło. 

U mnie mając swojego lasu około 5ha plus inne zadrzewienia to nie ma tańszego opału. Teraz na wiosnę cieliśmy pas akacji taki 12x60m to wyszło 6 przyczep takich d47 z okładkami. Trochę sosny suchej z lasu się dotnie i na dwa lata na dwa domy dla mnie i brata będzie. Kosztu to tydzień pracy w 3 osoby i jakieś 40l benzyny i oleju do pił no i ze 20 l ropy do c360

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v