Skocz do zawartości

Pomidor gruntowy



Zestaw pomidorowy....



Rekomendowane komentarze

To z dużo prostszego w uprawie bobu w tym roku udało się wyciągnąć 45.000 na czysto ;) Chociaż i borówka w tym roku cenę trzymała, bo nie dało się kupić ładnej za 10zł/kg na Broniszach jak rok temu, tylko za taką ładną trzeba było dać te 16-17zł/kg.

Edytowane przez Tomasz0611
9 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

To z dużo prostszego w uprawie bobu w tym roku udało się wyciągnąć 45.000 na czysto ;) Chociaż i borówka w tym roku cenę trzymała, bo nie dało się kupić ładnej za 10zł/kg na Broniszach jak rok temu, tylko za taką ładną trzeba było dać te 16-17zł/kg.

Na śliwce też w tym roku można było podobne pieniądze zarobić, póki nas mołdawska nie zalała.

9 godzin temu, XTRO napisał:

Jagoda idzie pod kombajn a borówka na razie większość ręcznie. 

Gęsi już nie mamy 

Nie mogę napisać do ciebie 

notkiz napisał:

22 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Przejedź się w okolicach Łowicza, pełno lata teraz ciągników z pomidorem ;) 

A gdzie skupują?

agros nova czy tam maspex, jak zwał tak zwał, każdy wie o który zakład chodzi


Ze śliwką raptem drugi rok jakaś cena, a ile lat wstecz dostawała w dupsko. na zjazdowej jak złotówke była, to było wielkie wydarzenie

2 godziny temu, kubaguzik napisał:

agros nova czy tam maspex, jak zwał tak zwał, każdy wie o który zakład chodzi

 

Ze śliwką raptem drugi rok jakaś cena, a ile lat wstecz dostawała w dupsko. na zjazdowej jak złotówke była, to było wielkie wydarzenie

 

W zeszłym roku śliwka płaciła połowę tego co w tym i giełda i przemysł.

Dnia 8.10.2023 o 09:51, XTRO napisał:

Powiedz mi na której uprawie się nie opłaca jak się zadba ?

W sadownictwie się opłaca, na warzywach, zbożach, rzepaku itd. Jak plantacje zadbane to zawsze coś zostanie.

Ja uprawiam 8 lat

W zbożach w 2023 się nie opłaca. Żyto  po 60zł  x 4000 = 2400zł + słoma. A koszt uprawy hektara 4500zł!!!

Inne zboża też nie opłacalne. A kukurydza to już cena tragedia, za mokrą płacą po 400zł/tona (i plony słabe w tym roku) a rok temu była po 1000zł

Żywiec wieprzowy poniżej kosztów produkcji.

Mam wymieniać dalej?


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v