Skocz do zawartości

Ursus 1212 + rozsiewacz



Lecimy z solą na łąki. Denerwujące są bigbagi z solą w których nie ma przyszytego wkładu foliowego do ucha. Rozcinasz dół i wszystko wyjeżdża.




Rekomendowane komentarze

5 godzin temu, mateusz16466 napisał:

Siales nim saletre?? Na jakich ustawieniach można wysiać koło 200kg pulan??

Tak. Saletry z Puław to wysiadłem nim już około 100t. Przybieram się zrobić wyższą nadstawkę bo 2x600kg nie wchodzi. Siejąc na 4 biegu szosowym na zwolnieniu, szerokość 15m, obroty 1300-1500 żeby wysiać 200kg na skali ustawiam na 8.

30 minut temu, Piotrek1975 napisał:

Jeszcze stare rejestracje masz?

Tak. Dobrze się siej tym ciągnikiem bo na nierównościach z przodu amortyzacja fajnie pływa i nie rzuca.

Pytanie do użytkowników takich ciągników lub osiemdziesiątek żby dostać się do przyspieszacza to muszę kabinę zdejmować?

Ja mam sipme ale tego mniejszego Antka i sam zrobiłem nadstawkę z blachy 2mm i dwa worki po 500kg wchodzi, Ale też ciutke większa by się przydała

Nie, nie musisz zdejmować kabiny 

Odjeżdżasz silnikiem z skrzynia pośredniej a kabinę wystarczy dobrze podeprzeć po dwóch stronach pod schodki 

Edytowane przez pawelec1997
33 minuty temu, Daro20 napisał:

Tak. Saletry z Puław to wysiadłem nim już około 100t. Przybieram się zrobić wyższą nadstawkę bo 2x600kg nie wchodzi. Siejąc na 4 biegu szosowym na zwolnieniu, szerokość 15m, obroty 1300-1500 żeby wysiać 200kg na skali ustawiam na 8.

Tak. Dobrze się siej tym ciągnikiem bo na nierównościach z przodu amortyzacja fajnie pływa i nie rzuca.

Pytanie do użytkowników takich ciągników lub osiemdziesiątek żby dostać się do przyspieszacza to muszę kabinę zdejmować?

Chodzi Ci o wzmacniacz momentu?

Rozjezdzasz miedzy skrzynia posrednia a skrzynia biegów i kabine tylko zapierasz bo musisz z przodu od ramy ja odkręcić. 

Tak wzmacniacz momentu. Chodzi o to że do tej pory nie było z nim problemu a po zimie nie mogłem go włączyć bo wogóle nie dało się ruszyć dzwigienką. Założyłem na dźwignię rurkę i jakoś go rozruszałem ale wraz ciężko dźwignia chodzi. Sieję nim sporo nawozu i praktycznie z rozsiewaczem rozstaje się tylko na żniwa i może zaleciał nawóz pod kabinę i coś zardzewiało na cięgiełkach czy nie ma takiej możliwości? Jak nie to co to może być?

9 godzin temu, XTRO napisał:

nigdzie kolein nie zrobiłeś ? mi dzisiaj dojechał dopiero nawóz i czekam kilka dni jak obeschnie i wyjadę i ja :D

We wtorek siałem kizeryt na rzepaki to nawet śladu protektora nie odcisnąłem bo w nocy było -5 a w dzień 2

8 godzin temu, Rolniczek98 napisał:

I jak z trwaloscia tego rozsiewacza? lakier, rdza, blacha, jakość wykonania, przekladnia i ogólnie wrażenie wykonania

Jedno łożysko wymieniłem na mieszadle bo nawóz zaleciał zardzewiało i stanęło. Myję go 2-3 razy do roku i później konserwuje całego olejem. Ogólnie zadowolony jestem z niego

IMG_20210226_150131.jpg

Otwór jest tak jakby w kształcie trójkąta. Pulan przy 6 jest 100kg, 8 - 200kg, 9,5-300 a 400 kg to pewnie będzie już przy 10,5. 

49 minut temu, mateusz16466 napisał:

A czym siejesz tzn jakim ciagnikiem?? Ja u siebie ustawiając Antka 610 na 9 wysiewam 200kg polifoski6 jezdzac c-360 i rzucając też na 15m.. Myślę jakby tu ustawić na 200kg pulan

Na zdjęciu masz ciągnik. Musisz ustawić trochę mniej jak Poli bo saletra drobniejsza jest ale trochę więcej gazu przy takim samym ustawieniu łopatek bo niedorzuci Ci i później będzie to widać szczególnie w zbożach ozimych. Tak się pierwszy rok załatwiłem jak siałem.

Spróbuj koło 8 nastawić i wsyp bigbaga i jedź na działkę 3ha


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v