Skocz do zawartości

Rekomendowane komentarze

3 godziny temu, corsar12 napisał:

wszystko fajnie pieknie tylko po co ? 

Aby zwiększyć uciąg, ja np. w ubiegłym tygodniu ciągłem przyczepę 3t drogą gminną nie utwardzoną pod dość dużą górkę i mi się trzydziecha zaczęła mielić i stanęła w miejscu. Zadzwoniłem po kuzyna aby przyjechał 255 i mnie wyciągnął a ten mówi abyśmy się przepieli ciągnikami i on spróbuje. Aż byłem zdziwony że poszedł bez pomocy drugiego ciągnika, ale widocznie trochę szersza opona z tyłu i pewnie kilka kilogramów więcej  i wystarczyło.

mf 255 to kogucik jeśli chodzi o uciąg

solek01 napisał:

Zadzwoniłem po kuzyna aby przyjechał 255 i mnie wyciągnął a ten mówi abyśmy się przepieli ciągnikami i on spróbuje. Aż byłem zdziwony że poszedł bez pomocy drugiego ciągnika, ale widocznie trochę szersza opona z tyłu i pewnie kilka kilogramów więcej  i wystarczyło.

4 godziny temu, Roman4321 napisał:

skrzynia jak skrzynia kupi sie drugą jak padnie albo remont

Remont co tam druga wszystko jest do zrobienia tylko trzeba chcieć 

2 godziny temu, Autofan napisał:

Jak uważasz ile mocy ma ten silnik po przeróbce. Oryginalny 3P turbo miał 60KM.

55 ma napewno nie jest nowy używka 

1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

mf 255 to kogucik jeśli chodzi o uciąg

 

MF nie ma szans do zwykłej c330 chyba że ma obciazniki na kołach, MF ma siłę ale nie ma dobrej masy.. 

5 godzin temu, corsar12 napisał:

wszystko fajnie pieknie tylko po co ? 

Po to aby udowodnić ze c330 mogło iść do przodu... a nie upaść, poddać się i sprzedać wszystko do Chin 

6 minut temu, Roman4321 napisał:

sprzedali ale do indii

 

No niestety to już historia... 

8 minut temu, corsar12 napisał:

Upadło bo nie miał kto kupować tego, nie oszukujmy się. Naprawde cuda by musieli wymyślić żeby Ursus technologicznie mógł sie zrównać z zachodnimi markami. Ursus był nowoczesny w latach 70 i tak już został, a wszyscy poszli do przodu.

Na tamte czasy cuda.. wystarczyło zrobić wspomaganie i przedni napęd. 

Oczywiście marki zachodnie to nowoczesność ale czy to zawsze prostota i wytrwałość? 

 

Michał1994 napisał:

mf 255 to kogucik jeśli chodzi o uciąg   MF nie ma szans do zwykłej c330 chyba że ma obciazniki na kołach, MF ma siłę ale nie ma dobrej masy..  Kiedys przy cieciu kapusty 30 z przyczepa d50 i 16 skrzyniami glowiastej stala pod mala gorke i krecila kolami. Nawet z rozpedu nie chciala. Opony 50% belka i nic. Podjechalem swoim fergusonem, bez belki oczywiacie bo nigdy nie woze, bez obciaznikow z przodu. Do tylu i bez problemu poszedl. Delikatnie grzebal ale szedl rowno do przodu. Aby nie zerwac czy starcie i bedzie szlo.

Dnia 16.04.2020 o 22:07, wladyslaw1 napisał:

Jedyną rzeczą, która nie będzie wytrzymywała w skrzyni to łożysko na wałku sprzęgłowym, wymieniłem je już 3 razy w 5 lat. Tu masz emke to te łożysko jet większe więc pewnie i dłużej wytrzyma.

Moim zdaniem pierwsza nakrętka w skrzyni puści ale jest na szczęście zaspawana 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v