Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Pszenica

Pszenica ozima

siana mzuri po rzepaku .pole nie moje co zaobserwowałem to totalnie skopany siew jedna roślina na 2cm kilka innych na 5cm.8 komentarzy

Rekomendowane komentarze

U nas mają rzepaki totalnie skopane. Pszenice też mimo że siane około 10-15 września to powschodzić nie mogły, więc wniosek że za głęboko posiane. Teraz w miarę się to wyrównało, ale nie wygląda to tak jak powinno. Kolega u nich pracuje i akurat siał mzuri rzepaki i pszenice. Jak agronom jest w polu to coś tam przy nim sprawdza, reguluje. A jak już agronom pojedzie to aby zrobić robotę... Podejście identyczne jak w jakimś kołchozie lub pgr. Szkoda mi też tego siewnika bo jeździł po głazach o masie 100-200kg. Jak nie wierzysz to przyjedź.

operator wychodził z założenia że nie jego to pie....i to nie jest akurat ich pole .ale tak czy siak jest użytkownik dwóch mzuri w okolicach Otmóchowa który podobno miał problemy w tamtym roku z pszenica tj.glebokoscia siewu na glinie przez mokro.

u nas mają pola na bardzo dobrych ziemiach i na słabych, więc na jednych i drugich nie ma rewelacji. Warunki w jakich siali były idealne. Pszenice przed wioską zaczęli siać 3 dni przed tym jak ja zacząłem siać jęczmień. Rzepaki siali w terminie tak jak ja. U mnie ziemia zakryta, u nich 5-7 liści. U nich lepiej to wyglądało w zeszłym roku gdzie wszystko posiali po horschu a wcześniej uprawiając na głęboko kockerlingiem. Także pewnie zbyt skomplikowana maszyna jak dla tamtejszych pracowników. Siali usługowo u znajomych i brali 370zł/ha, także u nich siali ostatni raz, z tego co znajomi mówią. Drugi większy rolnik ma swój mzuri i bierze 350zł ale i u niego i u tych co go najmowali pola wyglądają bardzo ładnie.

Bo ludzie cały czas nie mogą pojąć ze ten system siewu powstał z myślą o rolnikach dopłatowych aby jak najniższym kosztem posiac hektary, wziąść dopłaty i parę zł za zboże jak coś urośnie.

nie umieja ustawić widzialem po mzuri siane goscia co ma ponad 1000 ha i rzepaki piekne byly i pszenice tez przejade sie w sobote albo niedziele zobaczyc w tym roku bo mam 30 km do tego ale zrobie zdjiecia co i jak 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×