Skocz do zawartości

Kukurydza

Siana 13.05, oprysk adengo poszedł 15.05 ale nie było praktycznie deszczu do dzisiaj tylko trochę popadało tyle że na wierzchu kurz zmyło, zielsko zielone rośnie i tu pytanie czy jak popada deszcz jeszcze to weźmie te chwasty czy będzie poprawka ? Jak myślicie koledzy?


  • Like 1

Informacje o zdjęciu Kukurydza

Zrobione z Philips Philips S309

  • 3,5 mm
  • 0/0
  • f f/2.8
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Chyba raczej nie zadziałał oprysk bo u mnie tez pryskałem Adengo ale odrazu po siewie i ziemia była wilgotna to nie ma nigdzie zielska a kukurydza ma już po 6-7 liści :)

u mnie w tym roku adengo przepuściło co nieco a ziemia była wilgotna, na dniach pójdzie poprawka nixon + mocarz

może taki rok skoro u kolegi wyżej tez cos przepuścilo.ja też w tym roku nixon i mocarz poszedl w sobote zobaczymy jaki efekt bedzie.

Jak u mnie 12 maja siana Lumax poszedł w górnej dawce ale deszcz w sobotę ostatnią i zielono nie czekałem Maister wczoraj poszedł  :)  zauważyłem że kto "wcześniej " siał i na dodatek pole na którym nie było wcześniej kukurydzy to ma taki sam problem. W dodatku na glinie sporo ziarek leży w ziemi za sucho a kopnąć trochę dalej wilgoć jest.

panowie a co polecacie na chwasty w QQ? kukurydza ma już 4-5 listków, najlepiej niedrogiego i skutecznego?

U mnie pójdzie innovate 240 sc, 130 zł/ 250 ml/ hektar. W tamtym roku się przejechałem na opryskach i w tym zmieniłem sporo śor. Najbardziej mnie przekonał Boxer800 na miotłę w pszenżycie i pszenicy. Jeden oprysk jesienią i nawet na bardzo mokrych kawałkach jest czyściutko. W roku ubiegłym była tragedia :) Ogólnie nie mam dużo qq z racji na populację dzików i nigdy nie pryskałem tym środkiem więc zobaczę jak sobie poradzi. Ojciec doradzał żebym dokupił coś na perz, ale raczej udało się z nim uporać w tamtym roku więc już nie chce mi się kombinować więcej :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×