Skocz do zawartości


Jaki akumulator bedzie optymalny do tego Samca? ;)

Co widzimy na zdjęciu Same Laser 100?

Same Laser 100, wszechstronny ciągnik rolniczy, jest wykorzystywany do pracy na polu, nawet w trudnych warunkach zimowych. Model ten, produkowany w latach 1988-1996, wyposażony jest w silnik o mocy 100 KM, który zapewnia odpowiednią wydajność podczas szerokiego zakresu prac polowych, od orki po transport. Silnik marki SAME, czterocylindrowy o pojemności 4,4 litra, charakteryzuje się niezawodnością i wydajnością paliwową. Wyposażony w manualną skrzynię biegów z 12 przełożeniami, oferuje precyzyjne operowanie i adaptację do różnorodnych warunków terenowych. Masa własna ciągnika wynosi około 4800 kg, co daje mu stabilność i siłę. Tylni układ zawieszenia ma zdolność udźwigu rzędu 5300 kg, co umożliwia jego zastosowanie z różnymi narzędziami rolniczymi. Na polskim rynku ceny używanych egzemplarzy oscylują w granicach 40,000-60,000 PLN, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla gospodarstw średniej wielkości. Same Laser 100 pozostaje niezawodnym partnerem w codziennych wyzwaniach rolniczych.




Rekomendowane komentarze

Z tego co ja się orientuję Same twarde maszynki jeśli sie dba przy naprawach jak mówiono trzeba uważać :) sąsiad posiadał 65 ma ją dalej inny sąsiad teraz naprawiali wałek WOM trzeba strasznie uważać wszystko na bolce malutkie i zabezpieczenia pojazd dla ludzi lubiących szanować maszynę moim zdaniem ;) Na jesieni jeśli nie zakupię ziemi planuję nabyć Same explorer 80 wzwyż stoją dwa piękne modele 90, ale niestety daleko :( Teraz gdzie jest ta 65 o której wspominałem pracuje u ludzi nie mających litości dla sprzętu WOM na 1000 kosiarka 1,85 obornik wożenie przez siłę aż wałek wyrwie od roztrząsania obornika, kat w zwijającej aż silnik staje to norma można powiedzieć :) mimo to ciągnik daje radę dlatego raczej postanowię zakupić coś z tej stajni, ale jeszcze sezon musze przeczekać. Fajne sa również DF o których wypominaliście ;) jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć to poproszę i ja i Thomas chętnie skorzystamy :) a co sądzicie o MF 698? 

MF698 bez przedniego napędu pracował u mnie kilka lat i teraz jest do sprzedania. Trzeba przy nim trochę popracować. Ogólnie bardo dobry ciągnik. Jego największą zaletą jest silnik o pojemności 5.2 L z 4 cylindrów bez turbo dający 88 KM i moment obrotowy dorównujący dzisiejszym konstrukcjom. Moim zdaniem ten ciągnik byłby dobry do prasy bo tego silnika zadusić się nie da. Reszta to jak w innych MF z tego okresu czyli dość fajna skrzynia biegów i wystarczający jak na tą klasę podnośnik z dwoma siłownikami wspomagającymi. W kabinie jest też ciszej niż w MF z popularniejszymi silnikami 3,860 cm3 w różnych wersjach mocy

Ten z linku widziałem i nawet fajny, zadbany. Przeglądałem wczoraj ogłoszenia i wydaje mi się, że do 35 tyś to mało na dobry egzemplarz. Extrabyk w Lamborghini jaki silnik miały bliźniacze wersje tych Same 110-130? Chłodzone płynem jak pisałeś. Trafiają się młode sztuki w podobnych pieniądzach do 40 tyś. Jest nawet jeden po rzekomym remoncie skrzyni za 7tyś € w serwisie we Francji. Ciekawe ile w tym prawdy.

Te silniki to jest własna konstrukcja koncernu Same. W czym były montowane? W sumie to w niczym około 2000r 6cyl jednostkę dostał Zetor Forterra 11641 później jeszcze jego następca 11741 i to chyba na tyle jeśli chodzi o silniki Same i winnych markach niż własny koncern.

 

Ten z ogłoszenia ma moim zdaniem spawane i wzmacniane przednie felgi.

Skoro się włochami interesujecie to może na Fiata zerknijcie ceny tez przystępne mają.

 

U nas pracuje na jakis 15ha plus zawsze trafia się jakieś usługi wiec tak mniej więcej te 20.Tak jak pisałem wykorzystujemy go do typowo ciężkich prac.Pług 4x40,talerzówka,siewnik 4,2m.czasem agregat no i oczywiście do transportu jakiś tam ciężkich towarów.Spalania to Ci dokładnie nie sprecyzuje ale jesteśmy zadowoleni,mieliśmy kiedyś jaska i trzeba było lać częściej paliwo ;) Kwestia wykorzystania mocy ciągnika.Do lżejszych prac są mniejsze traktory.Znajomy ma w sąsiedniej wiosce identyczny model i również zachwala się niskim spalaniem Lasera.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v