Pierwsze przymiarki, pierwsze testy, mam nadzieje ze na wiosnę będzie gotowa
misiulek 16 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Misiulek masz na myśli ten rozdzielacz? http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-3-sekcyjny-joystick-tur-i6657198113.html?reco_id=00dc255c-cd1a-11e6-9976-02ecaa0623b2&ars_rule_id=201Jak masz zrobioną 4 sekcję? Ja skłaniam się bardziej do rozdzielacza 2 sekcyjnego i joyem z dwoma przyciskami a w tym dzielnik strumienia 4 drożny. Żuki miały chyba 900 i 1200 kg ładowności a każdy ładował ile weszło. Jak nie wytrzyma to zawsze można wymienić na inne, lub przerobić te co są. Ja bym wstawił ze stara półosie i dał większe obudowy łożysk. Nie do zajechania konstrukcja. Nie wiem ten twój link nie działa, ja rozdzielacz mam taki: http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-joystick-tur-i6654118545.html a pozostałe sekcje mam Normanie na elektrozaworach i podnoszenie jest z wysuwaniem tylko guzik naciskasz i tak samo obracanie ramki z zamykaniem krokodyla. Jak w turze tylko jeden elektrozawór więcej, a co do mostów ro te na pewno dadzą rade Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2052840
rukleekipa 14 Opublikowano 28 Grudnia 2016 ten siłownik od góry przy ramieniu od wysuwania tak ? a do pochylania ramki jak rozwiązałeś? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2052860
Gość Opublikowano 28 Grudnia 2016 W linku miał być podobny, ale 3 sekcyjny, tzn jedna dźwignia do 2 sekcji jak w twoim i 3 mała obsługująca 3 sekcję. W sumie to ciekawa tańsza alternatywa dla joya na linkach, tylko tych przewodów trzeba kilka położyć a z miejscem kiepsko. Dzięki wielkie za odpowiedzi na moje pytania. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2052953
Darius2000 15 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Bardzo ładna, podoba mi się! Mam parę pytań: jak przeniesiony jest napęd na koła ? Jakiej grubości jest używany przez Ciebie materiał (rama, wysięgnik)? Ile ona mogła by podnieść i ile czasu już poświeciłeś budując ją? Pozdrawiam Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053006
DTaras 2472 Opublikowano 29 Grudnia 2016 pisał, że hurnicze to będzie koło 10 mm Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053066
czaro 155 Opublikowano 29 Grudnia 2016 Ślizgi do ramienia z czego masz? Czy na sucho chodzi Ja pierwotnie miałem robić wysuwane dwa ramiona ale zrezygnowałem z tego bo w zasadzie wysuw nie jest mi potrzebny. Konkretnie wygląda. Gratuluję pomysłu i czekam na efekt końcowy Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053104
skorpion2021 38 Opublikowano 29 Grudnia 2016 Gratulacje świetny pomysł Jaką ma szerokośc w kołach ta ładowarka? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053256
PK007 28 Opublikowano 29 Grudnia 2016 A nie lepiej kupić ładowacz czołowy do ciągnika niż tworzyć takie wichikuły bo do ciągnika zapniesz przyczepę pojedziesz na pole załadujesz co trzeba i do domu za jednym kursem a tak o trakor jedzie woją drogą a ładowarka i tak musi jechać a paliwo coraz droższe Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053581
Rolnik7343 5863 Opublikowano 29 Grudnia 2016 Taak kupi tura do ciągnika a po oborach nadal będzie taczkować ? To juz lepiej zrobić taki "wechikuł" i robote w oborach sobie ułatwić ... Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053655
pepcio19891015 66 Opublikowano 30 Grudnia 2016 A jak rozwiązałeś przegub z czego go zrobiłeś? Na końcówkach czy inny sposób mógłbyś zrobić zdjęcie tego? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053797
Gość Opublikowano 30 Grudnia 2016 Pepcio jakbyś chciał to mogę podrzucić kilka zdjęć. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053885
misiulek 16 Opublikowano 30 Grudnia 2016 rukleekipa Przecież to proste jak budowa cepa. Ciągnę wajchę do siebie unosi się ramie, naciskam guzik załącza się cewka i wysuwa się teleskop. To samo jest z przekręcaniem ramki jak wezmę wajchę w prawo/lewo to obraca się ramka a jak nacisnę guzik otwiera się krokodyl. Darius2000 Napęd przekazywany jest za pomocą półosi samochodowych, ze skrzyni golfa na przekładnie łańcuchowa i potem na obydwa mosty. Rama całej ładowarki jest wykonana z ceownika hutniczego 140, a remie już opisywałem. Ile by mogla podnieść to nie wiem, narazie z ciężkich rzeczy jakie podnosiłem to krowa ok 600kg, na wysuniętym ramieniu tak do połowy. mi zajęło to trzy zimy, czyli jakieś 9 miesięcy. czaro Ślizgi mam teflonowe cięte z całego kawałka, sam robiłem 10 mm każdy. skorpion2021 Ładowarka ma 125 cm szerokości. PK007 Ładowarka jest zbyt wolna żeby po drodze się nią poruszać bo 15 km/h to max prędkości a została zbudowana po to, aby jeździć po oborze. Mamy stara chlewnie przerobiona teraz dla jałowizny i tam wysokość do welbunku to 250 cm wiec raczej żaden ciągnik tam nie wejdzie, jeszcze przy tak małych drzwiach jak ram są. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053944
DTaras 2472 Opublikowano 30 Grudnia 2016 może zamiast łańcuchowej spróbować od uaza redukcyjną Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2053989
rukleekipa 14 Opublikowano 30 Grudnia 2016 Chodziło mi o umieszczenie siłownika do przechyłu ramki Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054016
Gość Opublikowano 30 Grudnia 2016 Taras dyferencjał w skrzyni biegów jest zaspawany. Prędkości to nie zmienia, ale do tego jest most z żuka, który ma przełożenie 5,125(8/41 zębów) i to wystarczy do zredukowania prędkości. W tak wąskiej maszynie nie ma dużo miejsca. Moja ma równo 100 cm i cisno się robi a jeszcze nie wszystko zrobione. Też mam ma łańcuch, hałasuje to i planuję zrobić to na przekładni pasowej. Wrzucę 8 pasków 13 A i powinno wystarczyć. W kosiarce wystarcza. Można też zastosować 2 przekładnie kątowe. Jedna z wyjscia półosi ze skrzyni połączona wałkiem z drugą na dole z 2 wałkami wyjściowymi. Tę drugą mam a na górę wystarczyłaby może kątowa z lejka. Cicha, bezawaryjna praca, ale nie mam na to miejsca. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054026
simson2812 424 Opublikowano 30 Grudnia 2016 Do jazdy po oborze i przed może nawet dała by radę ładowarka zbudowana na wózku widłowym bo jednak taka przegubowa bardzej na teren się nadaje. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054030
misiulek 16 Opublikowano 30 Grudnia 2016 może zamiast łańcuchowej spróbować od uaza redukcyjną Też nad tym myślałem i jeśli dłużej pojeżdżę i coś będzie się działo, zmienię właśnie na taka od uaza, albo czegoś podobnego. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054335
misiulek 16 Opublikowano 30 Grudnia 2016 Chodziło mi o umieszczenie siłownika do przechyłu ramki Narazie nie jest jeszcze przymocowany na stałe, bo trwają testy jak będzie lepiej, będzie gotowe podeśle zdjęcia Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054338
pepcio19891015 66 Opublikowano 30 Grudnia 2016 To poprosił bym cię o zdjęcia [email protected] Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054411
Gość Opublikowano 30 Grudnia 2016 Chcesz tylko przegub czy wszystko z budowy? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2054425
pepcio19891015 66 Opublikowano 31 Grudnia 2016 najpierw lepiej wszystko co masz. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/672439-ladowarka-sam/page/2/#findComment-2055048
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się