Skocz do zawartości



Rekomendowane komentarze

Nas w czerwcu Metaltech DBL12 wyniosła 60 netto.

Uwagi:

1.Brak otwierania łańcuchów z wierzchu, więc jeśli muszę otworzyć burtę tradycyjnie lub od dołu ale i dolną i górną, to muszę jeździć z towarem bez łańcuchów ;/

2. Słabe mocowanie plandeki. Po zwinięciu brakuje na środku jakiegoś prętu lub czegoś żeby ja podtrzymywał, przez co załamuje się i podczas wożenia cykorii gdy oberwała z wody, to się cała plandeka wyrwała a te pręty na końcach co ja podtrzymywały się wygięły (materiał plastelina ;/ ).

Teraz z biegiem czasu myślimy że zasław byłby lepszy ;/

Ja o longu raczej nie mysle chyba szkoda kasy w mojeje sytuacji bo 4 belki 140cm i tak nie wejda bo na 4m uciskam je dosłownie na styk. na DB12 z plandeka, podestem i zaczepem aut rockingera mam oferte 49netto, a zasław 51netto. Na mój powiat teraz jest promocja w mtaltechu dodatkowe 7%  do konca roku. do metltecha przekkonuje mnie uszczelnienie bez uszczlek gumowych. do zasława rama w ocynku :) Najchetniej to bym połaczył te 2 do kupy :)

Widziłęm to, tylko opis 3 firm a reszta dopiero w styczniu :( Cena katalogowa a cena zakupu to całkim inne ceny :) Wiem że na metaltecha np. korbanek ma 15% rabatu max od metaltcha przy zakupie a firma która chce mi sprzedac ma dodatkowy 7% a to kilka tys na takiej sumie przy 2 sztukach :)

 

Autotech kiedys mi chodził po głowie ale to ma byc na lata wole bardziej markowa maszyne. 

 

Jeżeli zdecydujesz się na Meteltech'a, to pilnuj kwestii opon. Nam wcisneli z takim dziwnym protektorem który wciąga taczki błota do garażu  (3 kwestia która mi się nie podoba w tej przyczepie ). Znajomy stwierdził że są one używane i bieżnikowane, diler twierdzi że są nowe, a ja się nie znam i nie wiem jakie są ;(

A między DB a DBL była wtedy różnica bodajże 8 tysięcy, także sporo

Nie wiem jaki to model dokładnie ale ja mam 10 t to obornik wożę nią dość często, ziemie i gruz też się zdarza. I dalej  jak jej nie przykryje plandeką albo nie wstawie do garażu i pada deszcz to woda stoi, nawet bez łańcucha. Tyle tylko że do takich "brudnych" robót ściągam z jednej strony zastawkę, bo inaczej nie  zawsze chce zlecieć.

 

Bardzo polecam. 

 

A no i zapomniałem ,przy wożeniu obornika trzeba oczywiscie burte otworzyc ku dołu, to w 1 osobe ciężko ją zapiąć. Waży na prawde sporo. 

Pod uwagę można jeszcze brać produkty Autotech   i  Eko  Pom Szczecinek  w nimczech pod nazwą Kroger Agroliner     ta sama półka cenowa. 

 

Nie rozumiem  tylko co w ty mtyle kosztuje skoro   Naczepa  z Wieltona  13,60 długa   kosztuje 120  tyś zł gdzie jest sporo aluminium. Naczepa  jeszcze będzie zarabiać pieniądze  a tu  przyczepa  sporadycznie. 

dla mnie te ceny są trochę nie poważne Z roku na rok coraz droższe....

podziekuj tym wszytkim SAPARD-om, SPO, PROW-om jest popyt jest cena i tyle w temacie. Przecież tyle co w Polsce powstało firm produkujacych maszyny po garażasz to w głowie sie nei miesci . W kilka lata z garażów powstały nowe nowoczesne hale, maszyny CNC itd. To wszytko zasługa dofinansowan. Z naczepami nie wyskocza z cena bo by nikt tego juz nie kupił głownie cena skłania do zakupu. Ja akurat naczepy mam tylko zachodnie Krone i Koegel.

podziekuj tym wszytkim SAPARD-om, SPO, PROW-om jest popyt jest cena i tyle w temacie. Przecież tyle co w Polsce powstało firm produkujacych maszyny po garażasz to w głowie sie nei miesci . W kilka lata z garażów powstały nowe nowoczesne hale, maszyny CNC itd. To wszytko zasługa dofinansowan. Z naczepami nie wyskocza z cena bo by nikt tego juz nie kupił głownie cena skłania do zakupu. Ja akurat naczepy mam tylko zachodnie Krone i Koegel.

 

podbno nalepesze naczepy to schwarzmuller

każdy ma swoja marke, jeden schmitza, drugi schwrzmullera, nastepny krone, a wielu bierze wieltona bo tani 3 lata i nastepny :) Różnica miedzy wieltonem a krone to około 20tys netto, koegel tez duzo tanszy od krone ale drozszy niz wielton. Jesli chodzi o wytrzymałosc to Krone, schmitz i schwrzmuler najwyższa półka, krone ma delikatne problemy z korozja bo nie stosuja cynkowania tak jak schmitz i byle zadrapanie to juz ruda wychodzi :) Kogel miekki w porównaniu z krone.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v