Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Agro Show 2015

Z albumu

Agro Show 2015

  • 11 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 30 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Zgrabiarka


10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

kolejny patent rolnika podpatrzony przez dużą firmę???

 

A może kolejna maszyna, na którą firma wydała dużą kasę na sztab inżynierów, projekty i badania, a rolnicy kradną myśl techniczną i kopiują w stodołach?

 

Nie chodzi mi o krytykę robienia maszyn na wzór czegoś, tylko o pokazanie, że na każda sprawę mogą być dwa radykalnie odmienne spojrzenia.

 

Tak się składa, że na rynku maszyny tego typu są (co najmniej) od ponad 30 lat, a pierwsze samoróbki na ich wzór pojawiły się - przynajmniej w Polsce - na przestrzeni ostatnich kilku lat.

 

Nawet w Polsce taki typ maszyn był seryjnie produkowany około 1995-1997 roku, więc już też dość dawno.

 

Następnym razem pomyśl, zanim napiszesz głupoty i oskarżysz kogoś o kradzież czyjegoś pomysłu (w tym przypadku firmę o skopiowanie rozwiązania rolnika).

mówisz że zgrabiarki tego typu były w latach 90??? możesz czymś to potwierdzić??? nigdy i nigdzie nie widziałem takiego urządzenia fabrycznego

chodzi mi o zgrabiarkę gwiazdową w układzie V

Mamy polską zgrabiarkę tego typu (bierna, gwiazdowa, układ V) - tyle, że zawieszaną. Produkował to Agromet Brzeg, ma oznaczenie PZZ-8 (8 gwiazd), była też PZZ-10 (10 gwiazd). Nasza jest z 1997 roku. Postaram się odszukać jakieś zdjęcie, ale nie obiecuję, bo ta maszyna już od kilku lat u nas nie pracuje (jest rozmontowana), bo zastąpiła ją karuzelowa.

  • Like 1

wolną chwilą postaram się coś wygooglować na ten temat

ale skoro tak mówisz to pewnie prawda, więc zwracam honor, wybacz, niewiedza kosztuje

choć w sumie piszesz o zawieszanej, i z mniejszą ilością gwiazd, więc prawda jest po środku

Szczerze to kiedyś próbowałem o tej polskiej googlować i nic. Aktualnie takie zgrabiarki produkuje Tonutti, Roststelmash (czy jak to się pisze), jedna firma z Hiszpanii, jedna z Francji (nie pamiętam nazw) i jeszcze chyba jedna, ale nie pamiętam ani skąd, ani nazwy. O tych firmach wiem, a pewnie by się jeszcze parę znalazło. Różnią się konstrukcją (większość jest zbliżona do tego, co ma kolega na AF jako samoróbkę, chyba tylko Tonutti i jeszcze jedna firma robią w dokładnie takim układzie, jak na zdjęciu. Tyle pamiętam, że ta druga firma maluje maszyny na żółto.

 

P.S. W sumie ta nasza PZZ-8 jest może i do sprzedania, jakby ktoś był zainteresowany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×