Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

Garaż i przybudówka

Garaż już postawiony i przykryty,jeszcze w tym roku będą drzwi okna i drzwi małe na górze,a na wiosnę kanał, wylewka i tynkowanie :)


Informacje o zdjęciu Garaż i przybudówka

Zrobione z Canon Canon PowerShot A2500

  • 7,3 mm
  • 1/160
  • f f/3.2
  • ISO 200
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

26 komentarzyRekomendowane komentarze

Coś czuję, że zimą szufla na środkowym dachu się przyda.

 

Może zimy nie będzie. :lol:

 

 

Co zamierzasz trzymać na poddaszu garażu?

Straszna lipa. Z połączonym dachem byłoby więcej miejsca na strychu wtedy główna ściana stała by się działową lub same słupy by wystarczyły. Wtedy dach na dwa spady rynna między dwoma budynkami i estetyka i koszty porównywalne. i jak robiłeś strop mogłeś wysunąć i zrobić balkon wyjściowy

Może zimy nie będzie. :lol:

 

 

Co zamierzasz trzymać na poddaszu garaż

Zboże tam będzie.

 

A czemu tak myślisz ? wiem że na tej przybudówce jest za mały spad i jak będzie dużo śniegu to trzeba będzie do odwalić ale inaczej nie dało się zrobić.

Nie gniewaj sie ale glupio to wyglada.

 

 

Coś czuję, że zimą szufla na środkowym dachu się przyda.

No niestety ale inaczej nie dało się zrobić  :(

 

Jaki koszt takiej przybudówki ?

Samej przybudówki tej środkowej  to 1500 zł

Straszna lipa. Z połączonym dachem byłoby więcej miejsca na strychu wtedy główna ściana stała by się działową lub same słupy by wystarczyły. Wtedy dach na dwa spady rynna między dwoma budynkami i estetyka i koszty porównywalne. i jak robiłeś strop mogłeś wysunąć i zrobić balkon wyjściowy

Masz racę że dach na dwa spady był by lepszy ale większe koszty (drzewo,blacha).

Teraz jest tak jest budynek bez planu i jak dach na jedną stronę to tylko garaż musi mieć 4 m wysokości ale mi zależało na tym żeby było więcej wysokości miał wjazd żeby wszedł ciągnik z kabiną.A jak dach na dwie strony to budynek może mieć wysokości w szczycie 5 m.

żeby pociągną budynek od tego starego od kalanicy, niech dach mialby mniejszy kąt ale jakos by to było pare zastrzałów jako podpory i po biegdzie i wiecej tych rosztów by było, zboże na stropie :wacko:

Jakie koszta są planów i pozwoleń na taki garaż? Długo trzeba czekać na decyzję?

Jak jesteś rolnikiem i masz areał powyżej 4 ha to już jesteś rolnikiem i taki budynek do 35 M jak ja mam możesz stawiać bez planu. 

Jak złożysz decyzję i w papierach wszystko będziesz miał dobrze (oni ci powiedzą że jest wszystko dobrze) to możesz zaczynać budowę za 30 dni 

Nie sami murowali murarze taka budowa około 30 tyś  

Tak dużo ? bez wrót i wylewek? ,jeszcze jak byś mógł podać wymiar tego budynku :)

Widzę, że kolega z moich rejonów chyba. Ja też na KRA dokładnie Krzeszowice.
A co do budowli to jak rozwiązałeś wejście na "strych" Będzie jakaś wewnętrzna klatka schodowa, czy raczej jakaś drabina będzie przystawiana w środku. Jaką grubą płytę stropową robiłeś i jakie oczko w zbrojeniu jak planujesz tam zborze trzymać..

Pytam bo będę musiał coś u siebie pomyśleć, bo boję się o wytrzymałość swojej już leciwej :/

Ja jestem z Jerzmanowic a Krzeszowice wiem gdzie są bo ja do Krzeszowic jeżdżę na jarmark.

 

Klatki nie będzie bo w garażu jest to zbyteczne będzie drabina przystawiana.Płyta jest 12.W tym garażu po lewej jest płyta 10 i zboże jest tam co sezon dawane około 10 ton i płycie nic się nie dzieje.

gdyby to wszystko było pod jednym dachem to byłoby cacy, a tak to ni w oko ni w ząb. 30tys to koszt robocizny czy całego budynku?

Nie przejmuj sie komentarzami typu że źle to wygląda. Ten budynek co jest po lewej o ile dobrze widze jest przykryty eternitem a z eternitu śnieg nie zjeżdża tylko sie topi na nim, a tyle co na blasze bedzie to głupota raz na jakis czas z łopatą wyleciec. A co do nowego garażu to fajnie stylowo wygląda, kanał sobie zrób, doposarz trochę i grzeb przy pojazdach ile masz tylko czasu :)


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×