Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

Płyta gnojowa

5,7m x 24,5m Obecnie ściany już obsypane ziemią.


Informacje o zdjęciu Płyta gnojowa

Zrobione z BenQ Corporation DC E1480

  • 4,7 mm
  • 1/139
  • f f/2.8
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

14 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Pomiędzy nimi są stopy od starych słupów elektrycznych (drewnianych). Mam też takie na stanie, często je montuje w progi i futryny drzwi.

Zbiornik jest kilka metrów za mną.  Na dole zdjęcia widać rurę odpływową Teraz muszę przytkać bo chcę żeby cała wilgoć została w oborniku. Spadek 0,5cm na metrze i wszystko ucieka. ;)

 

Akurat na tym gnojowniku co roku kładę warstwę pęczków słomy- mróz nie przejdzie.

Tak jak pisze zblesiu; są to stare podstawy od słupów- przecięte w połowie. 60 cm zlanych z fundamentem pod kostki, a 105 cm wystawione do góry. Słupy wcześniej też tu były tylko, że na leżąco, a teraz wzmocniły ścianę.

Kułem ostatnio takie bo musiałem skrócić, to Ci powiem trzeba się napracować lub duży młot i heja :D zbrojenia też ma w środku sporo:)

Przecież 0.5cm spadku to nie jest dużo. Zaleca się 1-3% spadek tj na 1m 1cm spadku. Jakiej pojemności masz zbiornik i co ile go oprozniasz, a i można wiedziec od ilu sztuk? ;)

Namęczyłem się z tymi słupami. ;)

 

Przy większym spadku za wysoko bym się podniósł z płytą. Około 26m3. Ostatnie lata się nie napełniał prawie wcale bo większość zwierzaków jest w drugiej chlewni; tą trzeba przerobić i dostosować w najbliższych latach. Obecnie 30-50 sztuk. ;)

beton bez zbrojenia! szkoda waszej pracy dodam ciężkiej

A ja się nie zgodzę, lat 30 do tyłu była wylana płyta do obornika bez żadnego zbrojenia i przez 20 lat nie było na niej widać żadnego pęknięcia (wszystko zależy też od podłoża jak i grubości płyty) dziś już jej nie ma  bo stoi na niej chlewnia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×