Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w John Deere 5M/5R/5E/5G

Informacje o zdjęciu John Drere 5080R


11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jak ci się przechowuje słoma w taki sposób? Pytam bo w przyszłym roku też zamierzam tak przykrywać słome czapkami z kiszonki :) 5/5

Bele są owinięte, nie przykryte czapkami. Czapki potrafi dobry wiatr pozrywać. Ogólnie to nie jest idealne rozwiązanie. Dwie pierwsze bele od ziemi przechowują sie dobrze, trzecia miejscami od góry zamaka tak do połowy wysokości na kilka cm w głąb. Za to ofoliowana jest idealnie sucha. ;)

Jak sianokiszonką? Ofoliowane bele z sianokiszonki na górze poustawiać? W sumie mażna by było. Tylko jest taki problem że bela po kilku tygodniach od owinięcia potrafi się rozszczelnić nawet gdy nie uszkodzisz folii przy przestawianiu. Ogólnie najlepiej słoma przechowuje się pod dachem ;) .

No faktycznie w pierwszym momencie nie zauważyłem że są owinięte folią. To rozumiem że owijasz tylko te belki słomy co stawiasz na górze tak? To mówisz że taki sposób się sprawdza no to może i ja tak spróbuje bo powoli mnie denerwuje te przykrywanie sterty folią :/

Pierwszy rok w ten sosób zrobiliśmy i na razie nie jest idealnie ale tragedii też nie ma. Na pewno jest lepiej niż pod czapkami w poprzednich sezonach. Dobrze by było wszystkie owinąć :). Owijaliśmy tylko te co na górę szły po 8 obrotów na owijarce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×