Skocz do zawartości

Ziemniaki

I po dzikach. Jaka musi być wysokość siatki leśnej na dziki. Bo muszę odrodzić. I co ile dawać słupki?


Informacje o zdjęciu Ziemniaki

Zrobione z SAMSUNG GT-N7100

  • 3,7 mm
  • 1/618
  • f f/2.6
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Bo potrzebuje ok 500 m siatki. (Siatka 1.2 m wysoka 1.5 zł/mb) Lub 1.5 km drutu na pastuch. (Kompletny zestaw około 700 zł) A nie mam elektryzatora. A ziemniaki są około 500 m od domu.

Na już zrób paliki kawałek szmatki deklik od słoika i kilka kropel płynu do odstraszania dzików dostaniesz u leśniczego.

Na już zrób paliki kawałek szmatki deklik od słoika i kilka kropel płynu do odstraszania dzików dostaniesz u leśniczego.

Szwagier tak zrobił -to mu dziki ten płyn wylały . ;[

hehe płynem dziki.

w ciekawym miejscu masz te ziemniaki w lesie.

u mnie pod dom przychodzą ryć a do lasu 2km a co dopiero tu...

jak płyn dziki wylazły?? sie bierze palik na palik szmatkę i na to deklik od słoika i razem przybić gwoździem i na szmatkę kilka kropel i paliki rozstawić co 10m zawsze tak robiłem i działało

żaden płyn nie działa nas od 5 lat nic to nie daje ja mam ziemie około 500m od domu mam ogrodzone 2 drutami elektryzator 12 juli i tylko to pomaga siatka lesnia nie pomaga sąsiad ogrodził qq i wlazły i wylesić nie umiały szkód na robiły tyle że nie było co kosić z 6 ha jedyny sposób to dobry ale to naprawdę minimum 10 juli elektryzator i 2/3 druty dobre izolatory nie tam jakieś papiery tylko konkret musi być bo iskra nawet 3 cm przeskakuje jak wilgoć i po sprawie mi kolo łowieckie drutu i izolatorów przywozi nie chcie ich pilnowania ich odszkodowań nie chcą sie tym zajmować szacować to dają materiał naprawdę jest spokój oczywiście trzeba obkasywać druty i co nie raz obejść ja pod drutami pryskam randapem 2 razy w sezonie żeby nic nie rosło i ewentualnych strat napięcia nie było pozdrawiam

Właśnie mieszkam w takiej okolic że wszędzie same ugory i lasy ja jestem jedną z ostatnich osób co w okolicy uprawia. A najpewniej kupie siatkę bo juz wkopalem z połowę z ponad 100 słupków.

ze mnie to sie śmieją bo mam ziemie przy lesie i przy bagnach i że ziemniaki w lesie sadzę tylko że u mnie dziki ryją koło ogrodzenia a za drut nie wejdą a pod siatki leśne to nawet sie nie czają to jak ogrodzisz to dla dzik wystarczy siatka 1,20 ale weź pomiędzy słupami pozabijaj jeszcze kołki bo podniosą siatkę albo przy samym dole daj drut na izolatorach z prądem bo szkoda czasu i pieniędzy na siatkę jak zaczną wchodzić może w ziemniaki aż tak nie idą ale w qq nie ma oporów

Sitaka nic Ci nie pomoże jak zdesperowany dzik to przejdzie przez taka siatkę. U nas sprawdza sie pastuch i do tego drut kolczasty albo ludzkie włosy w rajstope i popowieszać na słubkach działa do deszczu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×