Skocz do zawartości


Rozsiewacz oceniam średnio. Rozrzut ma ustawiony na 12 m, a rozrzuca na ok. 8. Dużą wadą jest to, że dno jest za płaskie i nawóz do końca nie schodzi. Mógłby mieć też zaczep do przyczepki. Posiada ktoś taki i mógłby się o nim wypowiedzieć? :)

Rekomendowane komentarze

Można sobie rozstawiać szerokość: 12, 15, 18, 24 m, tylko że jak ustawisz na 24 to może na 18 dorzuci, ale to nie dokładnie będziesz miał rozsiane, do 10 m dokładnie rozsieje, ale te 8 m to już będzie rzadziej. Ogólnie go nie polecam, za taką cenę można mieć dobrą używaną Amazonkę. Lejkiem siałem gorczycę na poplon i pięknie równo rozsiewał, a ten trochę lipnie rozsiewa. I te płaskie dno to porażka. Badziewie i tyle. Teraz polskie maszyny to nie to, co kiedyś. Teraz rządzi zachód.

PS. Próbował ktoś nim siać gorczycę i wie jak go ustawić, żeby w miarę równo rozsiewał?

Można sobie rozstawiać szerokość: 12, 15, 18, 24 m, tylko że jak ustawisz na 24 to może na 18 dorzuci, ale to nie dokładnie będziesz miał rozsiane, do 10 m dokładnie rozsieje, ale te 8 m to już będzie rzadziej. Ogólnie go nie polecam, za taką cenę można mieć dobrą używaną Amazonkę. Lejkiem siałem gorczycę na poplon i pięknie równo rozsiewał, a ten trochę lipnie rozsiewa. I te płaskie dno to porażka. Badziewie i tyle. Teraz polskie maszyny to nie to, co kiedyś. Teraz rządzi zachód.

 

jak ludzie kupują jakieś wynalazki wyprodukowane w garażu za pare groszy to się nie dziwię

jeśli chcesz mieć dobry polski rozsiewacz to trzeba zapłacić i masz np Unię Brzeg, Sipmę, czy motyla

 

jakoś my mamy rozsiewacz z brzegu kupiony 2 lata temu i norma rozsiewu się zgadza i rozrzuca na żądaną odległość.... Tabela jest rozpisana szczegółowo do każdego polskiego producenta nawozów.

 

ale ludzie zobaczą jakiegoś nowego grass-rolla, jar-meta czy właśnie takiego strumyka na allegro za 3 tysiące i od razu kupują bo wolą mieć nowy produkcji garażowej, niż fabryczny używany w tej samej cenie.

 

i takie własnie garażówki psują opinię polskich FABRYCZNYCH maszyn

@kukiteam

 

1500-1600 obr./min

 

@wyrebski1

 

3950 zł wersja z hydraulicznym otwieraniem wylotów, a 3700 zł - bez.

 

@CaseIH744

 

Siałem już wszystkie nawozy (Polifoskę, saletrzak, saletrę) i na podobną szerokość je wyrzuca, choć saletrę trochę gorzej.

 

@TheBociek1996

 

Z tym motylem to dowaliłeś dobrze. Przecież to jest takie g*wno, że nawet za darmo bym tego nie wziął. Brak mieszadła, przenośnik taśmowy, nawóz nie równo rzuca na tarczę, trzeba wychodzić, żeby zasuwę otworzyć, pod taśmę nawóz podchodzi. Może i zrobiłem błąd, że kupiłem tego strumyka, ale każdy się uczy na błędach i może go sprzedam i rozejrzę się za lepszym.

Ja mam Promara 600l i tablice wysiewu się zgadzają, przy obrotach ciagnika (C-360) na poziomie 1700-1800 rzuca już spokojnie na te 12m które mam ustawione, siałem sól, superfosfat i saletrę i wszędzie było ok, jedynie dno-u mnie ok.1-2kg nawozu zostaje w każdym denku.

Patrzyłem początkowo za używkami, kilka Amazone, Bogbale i 2 Unie oglądałem, albo dno przepróchniałe było, albo zasuwy roz....walone, a cena jak za ten stan kolosalna. Porządnego niestety nie znalazłem. Jeden Amazone w ogłoszeniu był co ładnie wyglądał, gościu wystawił jednego dnia po 22, na drugi dzień zadzwoniłem parę minut po 8 a gościu mówi że właśnie go pakują na samochód, potem stał u handlarza za 1,5tys więcej :S

Jak swojego ustawiłem według tabeli to zamiast 15 leciało na 10. Ogólnie to ciężko go wyczuć. Niby dorzuca te 15m ale po około 2-3m z każdej strony dolatuje mniej nawozu. Najgorzej z saletrą puławską po której pole mam w pasy. NPK Bialfoska ładnie rozrzuca. Farba też badziew... Nawóz sypie się przy włączonym wałku i zamkniętym rozsiewaczu. Jak kończy się nawóz i jest ok 50 kg to tego nie da się już rozsiać normalnie bo mieszadła robią wir... no i oczywiście pierwsza awaria była zaraz na początku

Podsumowując tandetą śmierdzi jak cholera... Tata chciał nowy to ma :P

Hmm czytam komentarze to zgodze się z tym że zostaje ok 1-2kg na dole nawozu ale nie mieli za to :) z tabelą tą co z tylu jest od dawek to jest zaniżona wysiewa mniej niż jest tam napisane ale z tym akurat idzie sobie poradzić bez większych problemów, natomiast nie wiem jak to się dzieje że wam niedorzuca nawozu ?? ja mam ustawione na 15metrów i mi dorzuca sieje równo nie mam żadnych pasów na polu... siałem nim głównie saletre pułwską oraz Polifoske 21 i polifoske 6 i jakąś mieszanke NPK 5-20-30 i dorzucał a ustawienia łopatek mam według tabeli pod dany nawóz... 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v