Skocz do zawartości

Wał posiewny 4.2m


kamil16251290

Chciałem wał i mam :)


Rekomendowane komentarze

ja bym na raz zabrał :D ma się zdolności w pakowaniu na przyczepkę jak JD kopiliśmy to cały osprzęt wrzuciliśmy :D parę ładnych KG

Odnośnik do komentarza

Jakby była porządna przyczepka to może tego by się na raz zabrało ale raz że przyczepki do 500kg ładunku a dwa to jeszcze był drugi wał 3m. Tak było i bezpieczniej i rozsądniej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki :) Stan dobry, wiadomo, nowy nie jest ale cena robi swoje. Luzów nie ma, talerzy wszystkie i nie popękane.

Ogółem plan jest aby zrobić nową ramę aby wał był zawieszany bo ciąganie go parę kilometrów po asfalcie było by trochę uporczywe.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, czy one mają średnicę 36cm? Jaka jest mniej więcej waga takiego jednego segmentu i czy myślisz, że C-360 w wałach zawieszanych ok. 3m takiej średnicy dałaby radę? Głównie chodzi o udźwig, bo wiadomo, same ciągnięcie dużo oporu nie sprawia. No i z jaką prędkością ,w granicach rozsądku, bo wiadomo, można z nimi jechać na 5, ale nie skończyło by się to zbyt dobrze, można by było max jechać na asfalcie/dobrej żwirówce oraz polnej drodze? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie pracowałeś jeszcze nimi i możesz nie wiedzieć, ale jak wiesz cokolwiek z tych pytań to proszę podziel się wiedzą :)

Odnośnik do komentarza

Co do średnicy to nie wiem ile mają ale na pewno nie mniej niż tyle co podałeś.

Waga różni się w zależności od długości wałów. Ciężko mi strzelać co do wagi ile taki wał lub taki wał 3m może ważyć.

Moim zdaniem C-360 z takim 3m wałem zawieszanym powinna sobie na udźwig dać radę, jedynie trzeba by było jakoś dociążyć przód ciągnika.

Co do prędkości to musi być odpowiednia, tzn nie za szybko, nie za wolno.

Za wolno to będzie za mało kruszył a jak za szybko to za mało ugniatał.

Najlepszy przedział do prac polowych do tego będzie około 10-12km/h. Znów do transportu to w sumie nawet jeszcze mniej lub tyle samo. Po asfalcie taki wał bardzo mocno hałasuje a jak ma jeszcze duże luzy między talerzami to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za poradę :) Tato znalazł nowe, zawieszane wały i gość powiedział, ze sa one do C-360, ale nie mógł za bardzo rozmawiać, bo był za granicą, tylko wiem, ze mają około 3m i mają mniejszą średnicę. Zobaczymy co z ego wyjdzie, jeszcze się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobne wałki tyle że 1 główny jest odrobine mniejszy szerokość robocza ok 380cm waga ok 800kg kupiłem u handlarza za 1700 w bdb stanie nawet pomalowane ;p Co do jazdy to po asfalcie z tym sie nie powinno jeździć bo to jest żeliwo które może popękać ale i da się pospawać specjalnymi elektrodami ;p . Znajomy ma taki sam ale przerobiony na podnośnik też 380cm i jest bdb .W pracy najlepiej wałuje z prędkością 7-10km nie szybciej i na moich terenach jest to niezastąpiony wynalazek ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v