Skocz do zawartości

Farmer 8258

Cztery lata i trzy miesiące od zakupu ,prawie 850 mth.


Informacje o zdjęciu Farmer 8258


20 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Właśnie to jest dla mnie dziwne, znajomy ma NH tej samej mocy, porównywalną ilość pracy i przez rok zrobił 600mth, a ja farmerem 200... O co chodzi, dlaczego jest taka różnica??

ja ma 5 lat Farmerka i ma 2000mth

1 mth to 1godz i 15min. pracy przy 2000 obrotów, w przypadku Perkinsa to jest niecałe 50min. przy tej samej prędkości obrotowej. wiec nabija wolno.

I niech teraz ktoś porówna spalanie na mth w Farmerze i np. Perkinsie czy NH (dlatego takie niby oszczędne są niektóre sprzęty). Jednak najbardziej wiarygodne i miarodajne jest mierzenie na godzinę zegarową. Podobnie jest z tymi niby wydłużonymi przeglądami, a one tylko dlatego są wydłużone bo szybciej ciągnikom biją mtg i wszystko pięknie wygląda dla naiwnych...

Z tym się nie zgodzę, bo przez godzinę ciągnik może zaorać kawał pola, ale równie może sobie pykać z ładowaczem, czy też po prostu "chodzić". Nikt chyba nie zaprzeczy, że maszyna różnie się wtedy wyeksploatuje.

Hej, nie bardzo wiem z czym się nie zgadzasz... ? Dla mnie mtg to jest mtg, a to czy ktoś jeździ do kościoła ciągnikiem czy zapier... w polu to już inna sprawa - licznik tego nie rozróżnia... Weźmy przykład, że Farmer i NH robią w tym samym czasie, obciążeniu, obrotach itd. Gdy dojdzie do przeglądu to Farmer będzie miał 200mtg, a NH 300 (to jest przykład więc nie czepiać się :) ) więc dla mnie to jest po prostu ściema z tym wydłużonym okresem przeglądu... Zużycie paliwa również aby było porównywalnie liczone to musi być liczone w godz. zegarowych bo inaczej to właśnie wychodzą takie kwiatki, że ktoś wskakuje na forum i pisze jaki to jego ciągnik jest oszczędny... Tylko że nie bierze pod uwagę że jego mtg jest o 1/4 czy 1/3 krótsza od innych... Oczywiście to tylko moje zdanie... Pozdr

teraz z nowych sprzętów, to już chyba nic nie liczy mth, tylko rbh czyli zwykłe godziny zegarowe pracy ciągnika

@bogdan - to jak wyjaśnić, że NH5030 który obrabia porównywalną gospodarkę jak Farmer 8244C2 - a mtg bije trzy razy więcej ??? Farmer ok 200 a NH ok 600 - rozumiem różnicę 100 mtg ale 400mth :blink:

jeśli Farmer liczy mth, to jedna motogodzinę nabija pracując przez 1 h zegarową przy bodajże 2300 obr/min (takie chyba obroty znamionowe ma silnik DPS). Średnie obroty z jakimi pracujesz, to zapewne coś około 1400 (dużo pracy z ładowaczem, zdecydowanie mniej z pługiem i innymi maszynami wymagającymi wyższych obrotów). Inna sprawa, że może NH przekłamuje godzinki :)

Chodziło mi o to, że przepracowane godziny zegarowe nie są sobie równe. Motogodzina to co innego, wg mnie lepsze odzwierciedlenie. Lekka praca- mniej nabitych mtg, ciężka- odpowiednio więcej. Zakładam, że nikt nie wciska w podłogę jeśli nie jest to konieczne.

To prawda farmer strasznie wolno nabija mth ok.200mth rocznie a inne robią przez ten czas 600mth.

 

jak mtz też wolo naliczają mają wadę jakość z licznikami a ten model prezentowany na zdjęciu ma silnik mtz czy jd ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×