Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w John Deere 6x30

John Deere 6330 + Ibis

Ile można wołać za orkę takim zestawem za godzinę?


Informacje o zdjęciu John Deere 6330 + Ibis


10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Ale już od razu z packo czy sam pług?

I właśnie pojawia się pytanie czy brać za godzinę czy za hektar. Ja w sprawach usług jestem zielony także nie wiem zbytnio co i jak.

A czas zaorania hektara zależy od kawałka. Wczoraj 2 ha w 4 godziny się męczyłem.

Gość zetorek1234

Dawno nie widziałem twego jelenia... ;)

Jechałem ostatnio koło Ciebie ale zbytnio nie miałem czasu się przyglądać na gospodarstwo bo miałem problemy z Ursusem... :)

bierz za godzinę ja za podobny zestaw biorę tylko że 6620 i EM100 z paco od 250zł do 300zł za godzinę pracy i wydajność mam do 1 ha na godzinę w zależności oczywiście jaki typ gleby..

ja mam 4x45 z paco :) 150 to zdecydowanie za mało, oblicz sobie spalanie jeśli spali przykładowo Ci 20l to przy tej cenie paliwa masz 100zł samo paliwo i zostaje CI 50zł a gdzie jeszcze amortyzacja nic CI nie zostanie według Cen PZPUR cena orki powinna wynosić 170 zł bez paliwa... czyli masz już odpowiedz jak cenę powinieneś ustalić...

Na godzinę liczę tak 15-17 litrów spali.

Wiem że w tamtym roku brali po 180 za godzinę ale orka 4 skibowym pługiem. Z tym że wtedy paliwo było droższe.

W tym roku jest tak, że mało który usługodawca chce orać bo ziemia sucha i mówią że nawet pług nie chce wchodzić. Ja z tym nie miałem większego problemu tylko na trawach miejscami strasznie płytko szedł.

Ten PZPUR to chyba uwzględnia w swoich obliczeniach jakieś strasznie wysokie ceny sprzętu i koszty amortyzacji. Nigdy bym nie pomyślał że tyle może wynosić cena i to bez paliwa. Ale wiadomo każdy chce być konkurencyjny a wolny rynek rządzi się własnymi prawami.

 

Dzięki za podpowiedzi ;)

Siemano. My tez ostatnio johnem jeżdzilesmy orac na zarobek i za godzine bralismy 150zł, z tym że troszkę to była płytsza orka od normalnej głembokiej. bo to jeszcz pod siew zboża.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×