Skocz do zawartości

kultywator


MICK

3,40 m


Rekomendowane komentarze

tą regulacje docisku wałkow to jak bym ja teraz robil agregat to bym zrobił na siłowniku i jak bym robił na wiosnę to bym robił samymi zębami bo walki bym podniósł do samej gory a tak to musisz odczepiać albo kultywator mniec bo lepiej schnie po samym kultywatorze. Jak robiłeś te walki z tyłu?

Odnośnik do komentarza

Są to oryginalne wałki od kultywatora 2,80 m "UNIA" tylko poszerzone do odpowiedniej szerokości. A co do odczepiania wałków, to nie bardzo rozumiem Twoją koncepcję. Po pierwsze, to można je podnieść skręcając śrubę, która służy do regulacji głębokości ich pracy. Po drugie, to pole uprawione do siewu nie ma szybko schnąć. Tylko nawóz ma być wymieszany z glebą, a grupy ziemi mają być rozbite i ziemia lekko "przyduszona" żeby trzymała wilgoć potrzebną nasionom. Nie wiem, jak Ty DOBRZE uprawiasz samym kultywatorem?

Odnośnik do komentarza

ja np samym kultywatorem uprawiam gdy jest mokro i chcem żeby ziemia szybko wyschła bo jak się robi z wałkami to się chamuje parowanie ziemi i jest jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza

No agregat prezentuje się bardzo ładnie 5 za wkład pracy :)

 

Yyy to jest ciężki ursus, i z tej perspektywy trudno określić model, ale myślę, że jednak targa to jakaś "szóstka" :unsure:

 

@ supermichal13 Nie ma takiego czegoś jak to ująłeś "jaki to model Ursusa 912". Wszystkie modernizacje ciężkich ursusów np. 902, 912 pochodzą od modelu Ursus C-385. Rozwinięciem tej konstrukcji jest ursus 1201/1204 z późniejszymi modernizacjami, w którym jak wiadomo zastosowano 6 cylindrowy silnik, zamiast 4 cylindrowego, który był stosowany w C-385 :lol:

Odnośnik do komentarza

zetor1111

Dokładnie tak jak piszesz, wałki ograniczają parowanie i takie jest ich zadanie w agregacie uprawowym.

 

supermichal13

To jest 912, daje radę 2 szosową na zającu, w krytycznych momentach 4 polowa.

 

misio3p

dzięki

 

pavlotal

mocowania oryginalne

Odnośnik do komentarza

Czemu połączyłeś ramy wałków z tą belką praktycznie na sztywno? Takie połączenie chyba utrudnia kopiowanie terenu nie wspominając o tym że wałki są ciągnięte przez ramę a nie tylko przez łańcuchy co po naciągnięciu łańcuchów będzie skutkować przechylaniem się całości do przodu i w skrajnych przypadkach podnoszenie tylnego wałka do góry

 

a mocowania rap mam takie same

też dokupiłem oryginalne ale niestety wszystkie te płaskowniki z bolcem ustalającym położenie rapy i sprężyny popękały i dorabiałem je już sam.

Odnośnik do komentarza

Przypominamy wszystkim zainteresowanym że warunkiem koniecznym wzięcia udziału w "Konkursie Konstruktorów" jest nadesłanie na adres konkurs_konstruktorow@agrofoto.pl meila zgłoszeniowego - wiadomość taka powinna zawierać:

 

1) Dokładne dane osobowe i adresowe osoby zgłaszającej (Imię, Nazwisko, Pełny Adres i Numer telefonu kontaktowego)

 

2) Opis zgłaszanego wynalazku - należy napisać kilka zdań na temat tego z jakich materiałów wykonano daną konstrukcję ile taka przeróbka kosztuje i jak dana maszyna w ogóle działa - warto napisać też jak przebiegał proces budowy lub przeróbki jakiejś maszyny

 

3) Zdjęcia w DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI - im większe tym lepsze - najlepiej brane prosto z aparatu bez żadnych przeróbek - jeśli masz zdjęcia wykonane telefonem postaraj się o lepszy aparat na tę okazję i wyślij nam zdjęcia dobrej jakości

 

czekamy na wasze zgłoszenia

 

cenne nagrody czekają

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v