Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Vicon

Vicon PS 402

Mój nowy sprzęcik. Dziwne rozwiązanie wysiewu ale sprawdza się. Proszę o opinie urzytkowników tego typu rozsiewacza7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jak zaczniesz siać podziel się swoimi wrażeniami bo kiedyś myslałem nad takim rozsiewaczem ale jakoś przekonania brakło. Ile Cię kosztował?

Kosztował mnie 1850zł po długich negocjacjach. Rozsiew to on ma na 12m i podczas testu na podwórzu nie mogłem uwierzyć że tak równo i szeroko sieje (a tam nie ma nawet dmuchawy to od ruchu tego rękawa wyżuca ;) ) :o . Najlepsze jest w tym że sieje w prostej lini nie po łuku jak w talerzowych (tz. że jak podjedziesz pod miedze tyłem to nawóz nie powędruje do sąsiada na pole tylko rozsypie go równomiernie na całej szerokości i prostopadle do ciągnika). Zmieniłem bo miałem lejka a to taka lipa była że szkoda gadać ("siał jak chciał")!!! A co do dokładniejszego wnioskowania czy te rozwiązanie jest dobre to okaże się na łąkach jak trawa urośnie (bo jak lejek siał to takie pasy robił że w jednym miejscu kosiarka miała co robić a w innym to można powiedzieć na pusto leciała. Tak samo było w QQ- tak fala na polu :lol: )

Posiadam takiego Vicona 600l Wysiew równy i nie trzeba cisnąć gazu aby rozsiał na 12m ,polifoskę to i na 18m rozsieje.Proste i skuteczne te Vikony. ;)

mam 400, ale nie mogę za h..a podłączyć do 30-tki, mam zbiornik wpełni stożkowy Ty masz z 20cm kołnierz pionowy i tego problemu nie masz, dokładnie to lampy mi przeszkadzają, więc zaczepiam do 3512, ale robotę robi pierwsza klasa i ciągnik czysty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×