Skocz do zawartości

Maszyny

  • wpisów
    34
  • komentarze
    3
  • wyświetleń
    5176

Współtwórcy bloga

Zaczep do przyczep w obciążniku, czy go używać?


 

Rolnicy korzystający z ładowacza czołowego, bardzo często stosują przeciwwagi. Ma to na celu odciążenie przedniej osi traktora oraz zapewnienie większej stabilności podczas załadunku. Jako przeciwwagę stosuje się często obciążniki kół tylnych. Jednak często to za mało i dlatego powszechnie używane są też obciążniki montowane na tylnym TUZ traktora.

Obciążnik na TUZ, z jednej strony jest wygodny podczas zaczepiania, a z drugiej - ogranicza dostęp do zaczepów w traktorze. Problem ten rozwiązuje montowanie zaczepów w obciążnikach. W ostatnim czasie użytkownik PolonezAtu, zadał pytanie w opisie zdjęcia - https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/757221-c-380/ : czy używanie takiego zaczepu nie przyniesie złych konsekwencji? Pojawiło się 26 komentarzy. Większość wypowiedzi była przychylna używaniu zaczepów w obciążnikach. Kilku agrofotowiczów argumentowało, że robi tak już od wielu lat i nic niebezpiecznego się nie stało im oraz maszynom. Pojawiły się też głosy negujące takie praktyki; największe obawy miano o wytrzymałość TUZ ciągnika. Do producentów obciążników z zaczepami do przyczep należą między innymi: Suer, Klesberg, Koja.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Używacie obciążników z zaczepem? Napiszcie na ten temat na forum - https://www.agrofoto.pl/forum/forum/36-maszyny/ .

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v