Zaloguj się, aby obserwować  

Autorzy tego bloga

O blogu

Maszyny z naszych gospodarstw

Wpisy w tym blogu

 

Rolnik jedzie do detailera - John Deere 6140R agridetailng

Zima jest to troche wolnego czasu od pola, więc jest trochę więcej czasu na sprawy garażowe. Tak się ostatnio poskładało, że byłem sprzątnąć auto i wykonać przegląd lakieru na aucie. Od słowa do słowa i wspólnie z Tomkiem postanowiliśmy odpicować Jaska.  
4 lata na karku to i ciągnik juz lekko przyniszczony, ale co mi laikowi o tym mówić / pisać - odstawiłem ciągnik do jednego z najlepszych o ile nie najlepszych detailerów motoryzacyjnych w Polsce jakim jest Tomek Wilczyński.  
Przejdzmy do rzeczy.  

Jaki był stan wejsciowy?  

Ciągnik już ma troche czasu na swoim koncie.  
Różnie bywał myty, czasem samą myjką ciśnieniową, czasem chemią do myjek i myjką pod ciśnieniem, czasem zdarzało się też umyć go szczotką.  
Jak mówi Tomek Wilczyński: Pojazd nie jest nowy, miał już swoje liczne rysy, zmatowienia lakieru, nie błyszczał się tak jak po wyjechaniu od Dealera. Postanowiliśmy na jego przykładzie pokazać różnice i korzyści z korzystania z usług Agro Detailingu.  

 

Co zostało zrobione z lakierem?  
Na wstępie ciągnik został umyty detailingowo to jest zawsze podstawa wszelkich prac kosmetycznych dla lakierów samochodowych. Następnie "polerowanie wszelkich elementów lakierowanych w kolorze zielonym, aby odzyskać wygląd zbliżony nowemu oraz aby usunąć zdecydowaną większość rys powstałą przy użytkowaniu. Użyliśmy do tego maszyn marki Rupes, które są dedykowane do takich prac jak odświeżenia lakieru, maszyny te nie usuwają dużej ilości lakieru a co za tym idzie można polerować pojazd kilkukrotnie. Co jest ważne bo przy kolejnych uszkodzenia będziemy mogli wykonać kolejne polerowania. Przy starych technologiach polerowania nie da się już kilkukrotnie polerować lakieru. Wypolerowanie zajęło nam ok. 8-10 godzin w dwuosobowym składzie."  

 

 

 

... zabezpieczyliśmy polerowany lakier powłokami ochronnymi, które na cały sezon ułatwią mycie oraz utrzymanie pięknego koloru pojazdu. Lakier nie będzie płowiał, nie będzie blady nie będzie tracił swojego blasku. Będzie piękny, lśniący. Użyliśmy powłok Ceramic Pro, które są liderem, jeżeli chodzi o produkcję powłok ochronnych na wszelakie pojazdy lakierowane. Ceramicpro.pl Tymi powłokami można zabezpieczać nie tylko pojazdy, bo i łodzie, samoloty, motocykle itp. dodaje Tomek  

 

 

 

 

 


Jak odnowiono elementy plastikowe?  

Na elementy lakierowane jak nadkola kół tylnych zaaplikowaliśmy bezbarwne folie ochronne, które będą zapobiegać rysowaniu się oraz niszczeniu lakieru. Folie ochronne, które zaaplikowaliśmy to firma Xpel lider powłok ochronnych na świecie, produkująca folie ochronne już od 25 lat. Folie ochronne aplikuje się na samochody, samoloty, łodzie, motocykle i wiele innych elementów. Folie takie posiadają gwarancję producenta nawet do 8 lat. Są to bardzo trwałe folie, których grubość przekracza 200 mikronów, często jest to więcej niż sam lakier na pojeździe. Xpel.com - mówi specjalista od detailingu  

 

 


Co zostało zrobione z szybami?  
Wykonaliśmy aplikację powłoki hydrofobowej na wszystkie szyby, aby przy opadach deszczu lub dużym zapyleniu pola, szyby nie brudziły się tak mocno oraz aby zachować większą widoczność przy ww. opadach atmosferycznych. Powłoki te używa się z powodzeniem już od kilku lat, wystarczają one na okres ok. 6 mieś.  

 

Jaki jest efekt końcowy?  
Jak zobaczyłem ciągnik po raz pierwszy to szczęka opadła mi do samej ziemi, ciągik lśni bardziej niż w momencie kiedy zjeżdzał z lawety dilera. Z zewnątrz to wiedziałem ze Tomka stać na wiele, bo już kiedyś robił mi samochód, ale wiedziałem też w jakiej formie zostawiłem kabinę ciągnika.  
Zobaczcie te zdjęcia.  

 

 

 

 

Po wszystkim pozwolę sobie zacytować mojego brata Marka: Teraz obuwie zmienne i rękawiczki obowiązkowo!  

Na koniec kilka zdjęć porównaczych.  

 

 

Jaki jest koszt takiej usługi?  

Dlaczego warto dbać tak o swoje maszyny? - zachowujemy dłużej ich piękny wygląd i wydłużamy jego eksploatację  
Cała zabawa zajęła nam ok 3 dni robocze. Powłoka ochronna powinna starczyć na okres od 12-24 mieś na lakierze, na szybach do 6 miesięcy, czyli jeden sezon rolniczy. Folie ochronne mają gwarancję 8 lat na produkt, na instalację 2 lata - podsumowuje Tomek Wilczyński.  

Koszt zabezpieczenia Ciągnika w wymienionych tematach to ok:  
Mycie pojazdu- 100zł-300zł  
Polerowanie lakieru 300-600zł  
Szyby powłoki - 400zł  
Lakier z felgami na 2 lata - 1200 - 1700 zł  
Folie ochronne na błotniki tył to koszt 300zł  
Czyszcznie wnętrza 100-400zł  
Woskowanie metalowych elementów podwozia - 200zł  
Zabezpieczenie, odświeżenie elementów plastkioowych aby nie płowiały - 200zł.  
Całość 3100- 3600 (wymienione ceny to kwoty netto do których należy doliczyć właściwy podatek VAT)  

Więcej szczegółowych informacji na stronie Tomka Wilczyńskiego.  
https://www.facebook.com/pg/wilczynskystudio/photos/?tab=album&album_id=1411170825600053    

yacenty

yacenty

 

Relacja z Agritechniki Hannover 2011

W dniu 14 listopada o godzinie 22:45 wyruszył bus z Wrocławia w kierunku Hannoveru(Niemcy) na targi AGRITECHICA.Bus był sponsorowany przez Agrofoto.pl
Ze względu na ograniczana ilość miejsc mogło tylko pojechać 17 osób.To właśnie oni reprezentowali nas i nasza stronę z 32175 użytkowników AF:
@deer
@griga
@es8
@Avendrion
@xsc

MafiaDankow reprezenotwana przez:

@miczu
@krzykacz
@savik

@case1680
@Dziedzio92
@matey
@Pavel
@Yacenty
@gangster
@rekord1992
@milanreal
@pawel1986
identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz bluzy i czapki kubki z napisem Agrofoto.pl, które Yacenty sponsorował bardzo każdemu się podobały. Bardzo się rozróżnialiśmy w tłumie ,
każdy każdego był w stanie znaleźć.
Godzina 8:50 wchodzimy na hale wystawowe.Zaczynamy zwiedzanie od firmy Lely. Przedstawiciel lely Polska przedstawia nam nowości jakie dopiero zwiedzający mógł zobaczyć na expo. np.nowa zgrabiarka karuzelowa z poziomowaniem 3d.
Następna firmę jaka odwiedziliśmy był Krone. Pan przedstawiał nowości głownie jakie weszły w ofertę np. krone ultima non-stop, pokazał tez maszyny które nie od dziś są w ofercie. Na koniec prezentacji można było się napić piwa, kawy czy tez coli oraz fotka grupowa.
Na stoisku Pottinger przedstawiciel polski przedstawiał nowości maszyn jakie wprowadzają w tym roku oraz rozwój firmy na przestrzeni ostatnich lat . Przykładowa nowością na rynku jest pottinger Terrasem C6 filitzer ,ktory posiada zbiornik dzielony w którym powinno się zmieścić nasienie oraz nawoź wysiewany razem .Panowie z Claas'a pokazali nam nowe kombajny :avero 160 , lexion 770 który pobił rekord świata. Ciągniki: axion , axos . Kosiarki i przyczepy samozbierające.

Urocza pani z firmy Kuhn prezentowała maszyny które są w fazie wejścia na rynek jak i również produkty które cieszą się dużym zainteresowaniem.Jednak prezentacja nowego agregatu ścierniskowego rodem z ameryki cieszył się dużym zainteresowaniem
Pan Tomek z John Deere Polska zaprosił nas do specjalnego pomieszczenia w którym pokazał osiągnięcia ,medale zdobyte podczas wszystkich edycji agritechniki jak i również na co przeznaczają cześć pieniędzy z sprzedanych maszyn.Nie obyło się tez bez upominków


Po zakończonej prezentacji w pomieszczeniu Pan Tomek pokazał nam nowości z maszyn będących na targach.Dużym zainteresowaniem był ciągnik 7R który został ciągnikiem roku 2012 ,jd 6RD który miał zasilanie elektryczne do rozsiewacza kuhn .


Po zakończonej prezentacji poszliśmy na wspólny lunch. Zjedliśmy sobie, nabraliśmy sił na dalsze zwiedzanie i każdy udał się w swoja stronę, choć trochę czasu było każdy był w stanie jeszcze obejść wszystkie hale.Ogólnie było otwartych ok 23 hale. Każda o pow. minimum 2,5ha. Dużo atrakcji było,każdy miał okazje zapytać się osobiście producenta danej maszyny jak również dowiedzieć się dokładniej w jakie warunki je poleca.

Zbiórka miała miejsce o 17 na stoisku Same Deutz-Fahr, gdzie zostaliśmy ugoszczeni napojami i świetną prezentacją nowości, które wchodzą na rynek. Pan Grzegorz prezentował głównie nowe ciągniki (DF 7250, DF 6190, Lamborghini i Same), prasy do słomy oraz odnowiony kombajn (6095). Zapisaliśmy się na wspolną akcję projektowania ciągnika o mocy 440 i dostaliśmy upominki.Około 17.40 wyruszyliśmy w stronę parkingu - szukać naszego AgroFotoBusa

Zbiórka ekipy Af do busa 18 . Bez wspólnego zdjęcia się nie obeszło

Każdy głodny i zadowolony wrócił do busa. Wracając do naszego kraju zrobiliśmy przystanek na kolacyjkę sponsorowana przez Agrogoto.pl Choć mało czasu było , warto jest powtórzyć taka wycieczkę.Wróciliśmy spokojnie do Wrocławia gdzie każdy pojechał w swoja stronę.

Wyjazd udany ,choć tylko elita mogla pojechać na ta wystawę .Każda firma wystawiająca sprzęt przyjęła nas ciepło choć trafił się przypadek.

Wycieczka zaliczona ,Wrażenia pozytywne , Jest OK!!
Historia Kubka Agrofoto.pl


Kubeczek Agrofoto pojechał z Jackiem na agritechnike szukać miejsca dla siebie w kabinie.Spacerując miedzy stoiskami Jacek popijał sobie pyszna kawę z kubeczka ,która dodawała mu energi do dalszego zwiedzania jeszcze większej ilości stoisk.Szukając miejsca dla kubeczka Jacek wchodził do każdej kabiny szukając upragnionego miejsca dla kubeczka , jednak nie w każdej było miejsce


Szukając odpowiedniego miejsca kubeczek lądował na kolanie , kierownicy,baku paliwa lub tez na podłokietniku.Na agritechnice nie znalazł swojego miejsca kubek.Jedak Swoje prawdziwe miejsce znajdzie u potencjalnego nabywcy Agrofoto. Kazdy Agrofotowicz będzie mógł delektować się ciepła kawa czy tez herbata z kubka af ,który znajdzie swoje miejsce w kabinie kombajnu ,ciągnika albo samochodu .
Nieważne gdzie będziesz i w jakich warunkach będziesz robił, będzie z tobą kubek af i ciepła kawa


Więcej informacji na forum: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/45463-agrofotowicze-jada-na-targi-agritechnica-2011/
Oraz w galerii: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/438-agritechnica-2011/

Dziedzio92

Dziedzio92

Zaloguj się, aby obserwować  
×

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.