Valtra N111 i Sipma Farma II
 

Valtra N111 i Sipma Farma II

  • 21461 wyświetleń

Nareszcie jest :) . Tylko trochę szkoda że to Sipma :/

FOTKA TYGODNIA 25 V - 31 V 2008



Rekomendowane komentarze

  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

e tam claas to nie jedyne dobre prasy...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • LeF
  • 43 1137

W czwartek przejeżdżałem przez Twoja Kat miejscowość. Rozglądałem się za Valtrą i zauważyłem ,jak stała przy białym domu na podwórku. ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Nitram92
  • 1 165

Kurde, ale dziwnie mała wydaje sie ta prasa, moze dlatego ze mam te wyższą 150. Ekstra sprzęcik, Siatka jest?

Pozdrawiam

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

A więc tak. Zastanawialiśmy się także nad innymi polskimi prasami. Ale zadecydowaliśmy się na Sipmę głównie dlatego ze u nas w "PGR" śmiga taka z NH TM165 na 120ha łąk i kilkadziesiąt ha słomy.

@Lef

W Borze Ciało myślałem przed dom postawić. Bo procesja koło mnie przechodzi. I bynajmniej co niektórzy nie musieli by się gimnastykować żeby dojrzeć co na podwórku stoi ;) .

Siatki brak.

Dzisiaj zrobiłem tylko 2 baloty. Tak na próbę. I faktycznie nie czuje :) .

 

Ma ktoś na forum Farmę II? Albo wie ktoś jak dokładnie działa wskaźnik wypełnienia komory?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ozi22
  • 0 100
A więc tak. Zastanawialiśmy się także nad innymi polskimi prasami. Ale zadecydowaliśmy się na Sipmę głównie dlatego ze u nas w "PGR" śmiga taka z NH TM165 na 120ha łąk i kilkadziesiąt ha słomy.

@Lef

W Borze Ciało myślałem przed dom postawić. Bo procesja koło mnie przechodzi. I bynajmniej co niektórzy nie musieli by się gimnastykować żeby dojrzeć co na podwórku stoi ;) .

Siatki brak.

Dzisiaj zrobiłem tylko 2 baloty. Tak na próbę. I faktycznie nie czuje :) .

 

Ma ktoś na forum Farmę II? Albo wie ktoś jak dokładnie działa wskaźnik wypełnienia komory?

mam farme II wskaznik w miare napelniania komory podnosi sie do gory zielone pole zolte i czerwone a potem otwiera blokady komory i komora jest otwarta:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

A sygnalizator dźwiękowy kiedy powinien się załączać? Zanim wskaźnik zacznie się podnosić? Naciąg tej linki się reguluje, czy tek jak z fabryki przyszła tak powinno być?

 

Dzięki za ocenki :) . @adams jak się podoba to możesz zgłosić . Ale tego zdjęcia nie robiłem z myślą i tapetach. Aparat miałem rozładowany i tak jedna fotkę cyknąłem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ozi22
  • 0 100

Sygnał możesz troche opóznic z prawej strony na ramie, jak otworzysz komore jest na jednej czesci magnes, a na drugiej czujnik na śrubie, jak go trochę wykrecisz to sygnał bedzie sie pozniej właczał, a linki to bym na twoim miejscu nie zaczepial, ja u siebie czujnik tak podkreciłem że sygnal mi sie włącza za połowa zielonego bo wczesniej włączał sie jak tylko wskaznik sie ruszył

 

 

 

Powód edycji: cytowanie poprzedniego komentarza, ort! Moderator.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Dzięki :) . A podbieracz jak nisko możesz w swojej opuścić(na ile oczek na łańcuszku)? Nie haczy Ci lekko o ramę?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Rotora nie braliśmy bo to Farma II a nie Power Cut ;) . Cena to stanowczo za wysoka jak na tą maszynę 52tyś z Vat <_< .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomek
  • 0 810

no gratulację nowego sprzetu:) niedługo ja bede miał swój:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mirasek
  • 13 2961
Rotora nie braliśmy bo to Farma II a nie Power Cut ;) . Cena to stanowczo za wysoka jak na tą maszynę 52tyś z Vat <_< .

Do takiej Valtry aż sie prosi coś z rotorem, chyba że masz WOM econo, w innym wypadku to marnotrawienie mocy ;) Dlaczego nie zachodnia używka?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

@kubazwielkopolski

To ten ciągnik był.

 

@mirasek

Wom Eco jest :) . Zachodnie używki oglądaliśmy. Chciałem taką Viconkę jak Robert Bara ma. Ale stan techniczny tych maszyn pozostawiał bardzo wiele do życzenia. A jak maszyna była w dobrym stanie to cena była dość wygórowana.

Sipmę kupiliśmy głównie dlatego że koło nas tłuka jedną już kilka lat(6 lub 7) z NH TM165 na 120ha łąk i kilkudziesięciu ha słomy.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • farmer161
  • 0 98

a nie zastanawiałeś się na kupnem czegoś zachodniego ??

ja na wiosne kupiłem Krone Round Pack 1250 z 2003 roku i dałem troche mniej niż ty... miałem wcześniej sipme i krone duzo lepiej formuje bele i nie "rozłarzą się" tak jak przy sipmie....

Kronka teraz śmiga bez problemu z U 4514:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Sezon 2008 uważam za zakończony :) .

Sipma się trochę napracowała ;) . U siebie zrobiłem 330 balotów sianokiszonki, 250 siana i 400 słomy. A doliczając "pomoc sąsiedzką" prawie 2000 bel :blink: .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj