wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Ja też korzystam z obornika kurzego oraz ze słomą po brojlerach... Kurski pomiot w jednej tonie zawiera 14,5% N a obornik po brojlerach zawiera 26,7%N w jednej tonie <_< Jak jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

dzięki za odpowiedzi, myślałem, że pomiot ma więcej azotu niż gnój od brojlerów.

Ile dajesz na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kupiłem 22 kamazy na 15 ha łąk, czy to nie za dużo , wspomne że troszku ton wchodzi na niego, a ładują ponad kabine. Może lepiej troche zostawić i rozwalić pod kuku, bo sieje 3 ha ?? Jakie są wasze opinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod kukurydze i pod rzepak dajemy ok 30 ton na hektar <_< Może i dużo ale widać efekty!! Pod kuku... oprócz obornika z pod brojlerów idzie tez 18tys litrów na hektar gnojowicy od świń :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Efekty mamy bardzo dobre :lol: W gospodarstwie mamy same ciężkie gliniaste ziemie... jeśli chodzi o kukurydze to otrzymywane plony to ok. 15 ton z hektara :D A jeśli chodzi o rzepak to w 2008 nie pomogły żadne stabilizatory łanu :D 12 czerwca potężna ulewa na kawałku 4 h powaliła ok 80%. Po skoszeniu z tego kawałka było prawie 8 ton. Nasz agronom mówił, że i tak bardzo dobrze. Gdyby nie ta ulewa to było by na pewno powyżej 4t/h :) Pole było wysoko ubezpieczone i wyszło tak jakbyśmy zebrali ok 4,5 tony z hektara :) W tym roku mamy zasianą po raz pierwszy odmianę karłową i boimy się jak przetrwa zimę <_< Bo na jesień średnio roslinka miała ok 22 liści :) Agronom powiedział, że już bardzo dawno w swojej długiej praktyce zawodowej takiego pięknego i bujnego rzepaku nie widział:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

nie no <_< był nawet taki temat "ziemniaki bez obornika"

ludziska sie pytają czy urosnie jak sie nie da:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas13    0

Kuzry gnuj jest lepszy od nawozu. Wypala niektóre chwasty wzmacnia ziemie. Pod korzeń gnuj kurzy jest lepszy nawet od polifoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl75    2

Kurzak pod ziemniaki sie nadaje bo sam dawałem,moja norma to dwie przyczepy na hektar,ja kiedyś rozwalałem ręcznie z sąsiadami,po każdej takiej przyczepie była flaszka,w kilku woziliśmy przez kilka lat,na trawy się nadaje i to bardzo,nawóz tego nie zrobi co kurzak,dawałem pod wszystko.Teraz się skończył bo kurzelnia sprzedaje pieczarki,i zabieraja tiry,naprawde polecam.Taki tir koło 30t-7 przyczep,to koszt koło 1000,dla mnie zadrogo,POWODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuzry gnuj jest lepszy od nawozu. Wypala niektóre chwasty wzmacnia ziemie. Pod korzeń gnuj kurzy jest lepszy nawet od polifoski

 

Jakie chwasty?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Rolas to jak dam z 10 rozrzutnikow na ha to mi perz wypali??

Opisz mi to zjawisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ale to musi być gnój "Kuzry" hehe


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Byłem tam z 2 tyg. temu ale Pani powiedziała, że może będzie zapisywać od połowy lutego. Czyli pewnie od jutra ale tak sobie myślę czy nie załatwię Tira tj. ok 30 ton za 600 zł z przywozem na miejsce. Mam już numer do kierowcy jakiegoś-oni yam sami załatwiają, mają jakieś wtyki podobno. No nie wiem jeszcze jak to wygląda.

No ja we wtorek przywiozlem sobie kursa pomiotu...Milalem 2 przyczepy 4,5 tonowki jedna z nadstawkami i pomiotu mialem na nich 13 ton.troche C-360 pod gorki stekal z tym ladunkiem,ale dowiozlem.tylko mialem dosc duzy problem zeby u siebie po polnej drodze z tym jechac :) Za taki zestawik zaplacilem 70 zł i teraz jade jeszcze 8 marca a ta mila pani na wadze sama sie jeszcze mnie zapytala czy wziol bym wieksze ilosci a ja na to ze z mila checia.Jesli chcesz to przejedz sie tam i zalatwiszsobie zeby nawet oni swoim transportem do Ciebie przywiezli maja tam galante MF-y i bodajze 8 przyczepy takze za jednym kursem dosc galancie przywioza.Tirami tez woza.Takze jak masz kolego okazje to korzystaj naprawde bo nawoz nie jest taki tani...Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

Panowie czy 20 ton (obornika kurzego) na 1 ha nie będzie za dużo, dodam że mamy zamiar siać na tych polach pszenicę jarą i ozimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

moim zdaniem 20 ton to trochę dużo chyba że planujesz intensywne skracanie zboża bo przy tej ilości jest duże prawdopodobieństwo wylegania . moim zdanie optymalna ilość to 10-12 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marcin12145 jeśli przeczytałeś post nr 29 i 31 i nic Ci to nie mówi to napisz do Mnie na GG to chętnie porozmawiam i jeśli będę mógł to odpowiem na wszelkie inne twoje pytania <_< Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Stosuję pomiot kurzy z Kleczewa kilka lat i powiem tak: na rzepak idealny dawka do 15t/ha, na zborza do 12 t/ha, na ziemniaki przemysłowe góra 10t/ha bo nie będą miały skrobii i strasznie w łęty wyrosną. Rzepak przerobi każdą ilość azotu ale ponad 15 t pogorszy przezimowanie, a pod zboża w razie suszu będzie paliło. Pomiot z Kleczewa trafia się suchy i mokry i właśnie ten mokry trudno jest rozwieźć równomiernie zwykłą rozrzutką, jak miałem byki to mieszałem pomiot z obornikiem i wtedy ładnie się rozwoziło. W Kleczewie jestem zapisany na sierpień (tir) na traktory nie ma kolejek tak długich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Teraz jest mokry poniewaz w kurnikach jest wilgotno zima tak samo np. jest w oborze.Ja nawet dzisiaj bylem w Kleczewie po pomiot ciagnikiem!A skad kolego jestes.Tez masz pewnie blisko do kleczewa.A kolejki sa poniewaz narazie nie ma zapisow...bynajmniej ta pani na wadze mi tak powiedziala.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja okolice Skulska Ale pewnie sie nie orientujesz gdzie to jest.A do kurnikow mam jakies 20 km...Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie sobie na PW i nie robcie śmietnika w temacie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Stosuję pomiot kurzy z Kleczewa kilka lat i powiem tak: na rzepak idealny dawka do 15t/ha, na zborza do 12 t/ha, na ziemniaki przemysłowe góra 10t/ha bo nie będą miały skrobii i strasznie w łęty wyrosną. Rzepak przerobi każdą ilość azotu ale ponad 15 t pogorszy przezimowanie, a pod zboża w razie suszu będzie paliło. Pomiot z Kleczewa trafia się suchy i mokry i właśnie ten mokry trudno jest rozwieźć równomiernie zwykłą rozrzutką, jak miałem byki to mieszałem pomiot z obornikiem i wtedy ładnie się rozwoziło. W Kleczewie jestem zapisany na sierpień (tir) na traktory nie ma kolejek tak długich.

Czyli testowałeś jak widzę na wszystkich roślinach. Mnie najbardziej interesuje stosowanie obornika pod ziemniaki skrobiowe. Miałeś takie doświadczenie w ziemniakach jak pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tak w ziemniakach tak jak pisałem na słabszej ziemi dałem na część 15t a na część 10t. I przy wyższej dawce ziemniaki wyglądają lepiej ale niestety to tylko łęty, plon był niewiele niższy ale skrobia średnio o 2% niższa, a wiesz 2% to jaka różnica w kasie. W mokrym roku nie ma takiej różnicy ale jak trafisz suchy to pomiot lubi palić bo ma dużo azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj