Skocz do zawartości

galeria
Pomiot kurzy
Zdjęcie

Pomiot ptasi

231 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:47

Pomiot ptasi

A jednak trza placic za ten pomiot.A moj kolega mi mowil ze za darmo jest...to klamca :)
A wiec kolego"wyrebski1" bylem dzis na fermie w Kleczewie i pani ktora siedzi na wadze powiedziala mi ze na razie nic z tego poniewaz aby przywiezc sobie pomiot trzeba sie najpierw zapisac.Ale narazie nie zapisuja wogole bo ci ktorzy byli predzej zapisani woza pomiot.Powiedziala mi ze minimum do konca stycznia trzeba poczekac aby sie zapisac.!!!Cena pomiotu to 6 zł za tone.Jak tam zajechalem to jakis koles stal na wadze to tak z tego pomiotu ciekla woda ze masakra a mi kiedys kolo przywozil tez z tej fermy ale suchy.A wiec jak dobrze pojdzie to bede wozil swoim transportem,wezme 2 przyczepy 6 i jazda C-360 :) Wole sobie sam wozic bo mam nie tak daleko a tego kolo ktory przedtem mi wozil to juz napewno nie wynajme zlodzieja.
A ile kolego masz do tej Fermy km??? :)

Czyli tak to wygląda, a więc trzeba czekać tylko nie wiem jak się zapiszemy np w lutym i potem będzie trzeba czekać jeszcze czy zdąży się do wiosny to przywieźć. Ja mam gdzieś do Kleczewa ok 25 km w jedną stronę a więc nie wiem czy swoim transportem czy przywiozą-w stronę Wilczyna :)
Wielkie dzięki Challenger za informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomiot ptasi Dzisiaj, 16:56
  •  

#22 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 13 luty 2009 - 19:56

Pomiot ptasi I jak tam kolego @wyrebski1 zapisales sie na ten pomiot czy jeszcze nie???Ja bylem tydzien temu z ojcem i jakos sie zapisalismy ale ta pani na wadze za bardzo nie chciala ;) Ale ojciec jakos zagadal i zalatwilismy 2 kursy koncem lutego i poczatkiem marca.Najgorzej jest pierwszy raz sie tam zalapac a potem to juz bedzie sie wozilo.Tylko jesli chcesz np.jechac tam jakims tirem to nie podjedziesz nim wogole pod tasme bo maja podobno nisko zamontowane tak mi ta pani na wadze mowila.Czyli do siebie daleko nie mamy bo ja do Wilczyna mam jakies 15 km... B) pozdrawiam

#23 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:34

Pomiot ptasi Byłem tam z 2 tyg. temu ale Pani powiedziała, że może będzie zapisywać od połowy lutego. Czyli pewnie od jutra ale tak sobie myślę czy nie załatwię Tira tj. ok 30 ton za 600 zł z przywozem na miejsce. Mam już numer do kierowcy jakiegoś-oni yam sami załatwiają, mają jakieś wtyki podobno. No nie wiem jeszcze jak to wygląda.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 21 luty 2009 - 12:52

Pomiot ptasi Czy wie ktoś z Was jaki jest skład chemiczny, procentowy pomiotu kurzego (takiego od kur niosek), a jaki od brojlerów (na ściółce).
Bo mam trochę i nie wiem ile rozwalić po polu, aby nie było za dużo, bądź za mało.
Dziękuję za odpowiedzi.

#25 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 21 luty 2009 - 13:00

Pomiot ptasi to fragment mojej prezentacji

Pomiot ptasi (kurzy)..................................Sucha masa...............Azot (N)..........Fosfor (P2O5)......Potas (K2O)
Skład w kg na 1t*.................................... 400........................... 12,8...............8,5.................... 7,3

*Dane dotyczące składu materiałów roślinnych z tabeli: „podane liczby należy traktować jak orientacyjne – możliwe są dość znaczne odchylenia” szczególnie dla kurzeńca

#26 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 21 luty 2009 - 13:21

Pomiot ptasi Ja też korzystam z obornika kurzego oraz ze słomą po brojlerach... Kurski pomiot w jednej tonie zawiera 14,5% N a obornik po brojlerach zawiera 26,7%N w jednej tonie <_< Jak jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :lol:

#27 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 21 luty 2009 - 14:58

Pomiot ptasi dzięki za odpowiedzi, myślałem, że pomiot ma więcej azotu niż gnój od brojlerów.
Ile dajesz na ha?

#28 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 luty 2009 - 15:14

Pomiot ptasi Kupiłem 22 kamazy na 15 ha łąk, czy to nie za dużo , wspomne że troszku ton wchodzi na niego, a ładują ponad kabine. Może lepiej troche zostawić i rozwalić pod kuku, bo sieje 3 ha ?? Jakie są wasze opinie ??

#29 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2009 - 17:57

Pomiot ptasi Pod kukurydze i pod rzepak dajemy ok 30 ton na hektar <_< Może i dużo ale widać efekty!! Pod kuku... oprócz obornika z pod brojlerów idzie tez 18tys litrów na hektar gnojowicy od świń :lol:

#30 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:13

Pomiot ptasi O efekty właśnie chodzi, ale czy nie wypali ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:24

Pomiot ptasi Efekty mamy bardzo dobre :lol: W gospodarstwie mamy same ciężkie gliniaste ziemie... jeśli chodzi o kukurydze to otrzymywane plony to ok. 15 ton z hektara :D A jeśli chodzi o rzepak to w 2008 nie pomogły żadne stabilizatory łanu :D 12 czerwca potężna ulewa na kawałku 4 h powaliła ok 80%. Po skoszeniu z tego kawałka było prawie 8 ton. Nasz agronom mówił, że i tak bardzo dobrze. Gdyby nie ta ulewa to było by na pewno powyżej 4t/h :) Pole było wysoko ubezpieczone i wyszło tak jakbyśmy zebrali ok 4,5 tony z hektara :) W tym roku mamy zasianą po raz pierwszy odmianę karłową i boimy się jak przetrwa zimę <_< Bo na jesień średnio roslinka miała ok 22 liści :) Agronom powiedział, że już bardzo dawno w swojej długiej praktyce zawodowej takiego pięknego i bujnego rzepaku nie widział:)

#32 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 21 luty 2009 - 20:00

Pomiot ptasi Pod ziemniaki ktos daje ???
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#33 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2009 - 22:08

Pomiot ptasi nie no <_< był nawet taki temat "ziemniaki bez obornika"
ludziska sie pytają czy urosnie jak sie nie da:))

#34 Share rolas13

rolas13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 luty 2009 - 15:31

Pomiot ptasi Kuzry gnuj jest lepszy od nawozu. Wypala niektóre chwasty wzmacnia ziemie. Pod korzeń gnuj kurzy jest lepszy nawet od polifoski

#35 Share wasyl75

wasyl75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:22

Pomiot ptasi Kurzak pod ziemniaki sie nadaje bo sam dawałem,moja norma to dwie przyczepy na hektar,ja kiedyś rozwalałem ręcznie z sąsiadami,po każdej takiej przyczepie była flaszka,w kilku woziliśmy przez kilka lat,na trawy się nadaje i to bardzo,nawóz tego nie zrobi co kurzak,dawałem pod wszystko.Teraz się skończył bo kurzelnia sprzedaje pieczarki,i zabieraja tiry,naprawde polecam.Taki tir koło 30t-7 przyczep,to koszt koło 1000,dla mnie zadrogo,POWODZENIA.

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 luty 2009 - 18:36

Pomiot ptasi

Kuzry gnuj jest lepszy od nawozu. Wypala niektóre chwasty wzmacnia ziemie. Pod korzeń gnuj kurzy jest lepszy nawet od polifoski

Jakie chwasty?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#37 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 27 luty 2009 - 19:05

Pomiot ptasi Rolas to jak dam z 10 rozrzutnikow na ha to mi perz wypali??
Opisz mi to zjawisko :)

#38 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:08

Pomiot ptasi Pewnie ale to musi być gnój "Kuzry" hehe

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#39 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 27 luty 2009 - 20:21

Pomiot ptasi

Byłem tam z 2 tyg. temu ale Pani powiedziała, że może będzie zapisywać od połowy lutego. Czyli pewnie od jutra ale tak sobie myślę czy nie załatwię Tira tj. ok 30 ton za 600 zł z przywozem na miejsce. Mam już numer do kierowcy jakiegoś-oni yam sami załatwiają, mają jakieś wtyki podobno. No nie wiem jeszcze jak to wygląda.

No ja we wtorek przywiozlem sobie kursa pomiotu...Milalem 2 przyczepy 4,5 tonowki jedna z nadstawkami i pomiotu mialem na nich 13 ton.troche C-360 pod gorki stekal z tym ladunkiem,ale dowiozlem.tylko mialem dosc duzy problem zeby u siebie po polnej drodze z tym jechac :) Za taki zestawik zaplacilem 70 zł i teraz jade jeszcze 8 marca a ta mila pani na wadze sama sie jeszcze mnie zapytala czy wziol bym wieksze ilosci a ja na to ze z mila checia.Jesli chcesz to przejedz sie tam i zalatwiszsobie zeby nawet oni swoim transportem do Ciebie przywiezli maja tam galante MF-y i bodajze 8 przyczepy takze za jednym kursem dosc galancie przywioza.Tirami tez woza.Takze jak masz kolego okazje to korzystaj naprawde bo nawoz nie jest taki tani...Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2009 - 15:50

Pomiot ptasi Panowie czy 20 ton (obornika kurzego) na 1 ha nie będzie za dużo, dodam że mamy zamiar siać na tych polach pszenicę jarą i ozimą