Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DonPedro

Nawozy Azotowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Nawozy
DonPedro    3

Jakie siejecie nawozy na wiosne i w jakich dawkach? Zakladam ten temat poniewaz moj rzepak jest ze tak powiem lichy pomimo tego iz dostał juz jedna dawke 100kd saletry + 50kg saletrzaku na hektar. Wczoraj posiałem drugą dawke 150 kg/ha samej saletry i nie wiem czy to cos pomoze. Co mi radzicie? W jakis sposob moge go jeszcze zasilic?

zuczek015    2

u mnie zawsze pierwsza dawka to około 300 kg. saletry amon. , druga to 200 do 300 znowu saletry i dodatkowo nawożenie dolistne 2razy po --

6 l. basfoliaru 36 + 1,5 l. boru + 7 kg siarczanu magnezu , oczywiście to dawka na 1 ha.

deer    176

Ja to nawet ciut więcej daję na pierwszą i drugą dawkę niz kolega @zuczek105. No i dolistnie ze dwa rzy siarczanem magnezu przy okazji insektycydów.

Wiadomość z agroFakt.pl

benek79    13

Ja posiałem 180kg azotu na 1ha plus 20kg fosforu i 40kg potasu.Fosfor i potas posiałem mniedzy 2 dawkami azotu.

Teraz opryskam basfoliarem+bor+siarka.

zuczek015    2

jak jest ładny to warto zainwestować u nas siejemy około 180kg czystego azotu , a w saletrze 100kg = 34 czystego azotu czyli około 550kg saletry na 1 ha. trzeba wysiać . Żeby go teraz podgonić i wzmocnić daj odżywki w oprysku i sypnij jeszcze nawozu w ilości stosownej od Ciebie!!

Pozdrawiam :D

benek79    13
Czystego azotu? Ile kosztuje 100kg czegos takiego? A dolistnie to ja stosuje siarczam magnezu a ty?

Jak wyzej napisane w Saletrze masz 34%,Saletrzaku27%,Moczniku46% teraz musisz dobrac nawóz i w pole.

Saletra gdzies940zł tona

Saletrzak 840zł tona

zuczek015    2

dawkę czystego składnika obliczasz procentowo saletra zawiera 34% azotu w swoim składzie czyli w 100kg saletry jest 34 kg czystego azotu .

teraz sobie wyliczasz i siejesz .

Co do nawożenia dolistnego ja stosuję tak jak napisałem wcześniej ,--- Basfoliar 36 extra bo wydaję mi się że najszybciej działa dwa opryski po 6l na ha + BOR bo rzepak potrzebuję tego składnika w ilości około 500gr w sezonie żeby prawidłowo się wykształcić , ja daje 2 x po 1,5 l Adob Bor +

Siarka żeby rzepak mógł wykorzystać cały Azot który daliśmy do każdego oprysku po 7 kg na ha jednowodnego siarczanu magnezu!!!

DonPedro    3

A Siarczan magnezu 7 wodny sie nadaje bo aurat taki kupiłem?? A ten Basfoliar 36 extra stosujesz w 2 dawkach rozumiem ? Kazda po 6 litrow na Ha? A ten Adob Bor + to co to?

zuczek015    2

7 wodny też może być tylko go się daje chyba dwa razy więcej

bor jest w różnych postaciach płynny to -- Adob Bor lub Bor Max , w proszku jest Sulbor df wszystkie formy są dobre ja biorę w płynie łatwiej się

rozpuszcza

Basfoliar tak w dwóch dawkach lub trzech zależy od rzepaku :D

RSM32    0

Ja oprócz azotu stosuję roztwór siarczanu magnezu, bardzo wygodny nie trzeba rozpuszczać u nas można kupić jak kogoś interesuje piszcie na moją prywatną wiadomość podam namiary.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować