Skocz do zawartości

Renault 120.54 olej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie jesli moge. przez olej typu turdus 15 w 40 prawdopodobnie zrobilem niepotrzebny remont silnika. smaruje on owszem bardzo dobrze ale podobnie jak u kolegi wyzej renówka pochodzila w sloncu z mulczerem i cisnienie oleju strasznie spadło. zrobilem remont silnika wraz z pompą oleju i po zalaniu tego starego oleju bylo to samo !!! specjalnie go wlalem aby sprawdzic. poczym zmienielem szybko na fusch 15w 40 i po problemie. cisnienie zamyka zegar (ktory juz wczesniej zamontowalem dla pewnosci

Opublikowano

Remont silnika bo chodził na Turdusie?Nie przesadzasz trochę?Przecież żeby było tak jak mówisz to ten olej nie byłby wcale w sprzedaży.U mnie wszystkie ciągniki chodzą właśnie na turdusie a teraz także renault 120.54 i nie zaobserowałem nic niepokojącego.Zresztą na opakowaniu jest zastosowanie dla tego oleju są tam m.inn wymienione marki Volvo czy Man także nie wydaje mi się,żeby te silniki różniły się znacznie budową od twojego.

 

Opublikowano

Gratuluję wyboru oraz wiedzy o olejach i odpowiednim ich doborze. Jeśli twoja wiedza opiera się na informacjach zawartych na opowiadaniach to nie masz jej wcale, bo producenci piszą na nich co chcą, bez żadnych konsekwencji.

Opublikowano

panowie nikt mi teraz nie powie ze to dobry olej bo przetestowalem. moze przy lekkich pracach trzyma wlasciwosci ale po ostrej robocie w upal poprostu je traci. po to jest zegar cisnienia oleju zebysmy widzieli te roznice. naprawde trzeba kupowac oleje dobrej jakosci i nie ma co oszczedzac bo potem sa nerwy i stracony czas. remont zrobilem bo myslalem ze wina silnika ze nie trzyma juz cisnienia. a tak naprawde wymiana oleju zalatwilaby sprawe

Opublikowano

Ja jakimś ekspertem nie jestem ale u mnie dotąd wszystkie ciągniki na turdusie chodzą i problemu naprawde nie ma.Do reni zalałem turdusa bo tak jak wcześniej pisałem pobierała mi trochę oleju ok. 1l na 50h pracy i mam nadzieję ze na turdusie bd lepiej.Wcześniej chodziła na Fuchsu STOU 15W40.Turdusa zalałem jesienią i zrobiłem ok 30h i narazie jest ok.Dodam,że po wyjęciu miarki olej jest jasny i przezroczysty niczym nowy.A co sądzicie o olejach Neste?

Opublikowano

Nie opierajcie swojej wiedzy wyłącznie na subiektywnych obserwacjach, czy informacji z etykiety, bo one nie mają nic wspólnego z obiektywną prawdą. Producenci zamieszczają na etykietach, co chcą nawet nieprawdę, szczególnie jeśli chodzi o dopuszczenia przez poszczególne marki pojazdów.

 

Jest specjalistyczna literatura traktująca temat olejów, warto poczytać to naprawdę nie boli.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      Witam ma ktoś może namiar na kogoś kto ma kompa do Reni tenis 550 kalibracja potrzebna okolice Szczecina  może ktoś jest co by wpadł pomocy 
    • Przez kamcioxxxx
      Problem z przednim napędem nie rozłącza go do elekto zaworu napiecie dochodzi przewod z białym paskiem
       
      Zauważyłem ze w filtrach hydraulicznych pojawiły sie opiłki  
      Na wyświetlaczu pokazuje ze naped jest zalonczony  albo wyłączony ale w żaden sposób go nie rozłącza 
       
    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie montowała ktoś z was filtr oleju PP89 do Renualt 461? W chwili obecnej mam założony pp49 ale Pan mi w sklepie powiedział żeby nie kombinować i zostać przy pp49 bo np 3p takie mają a PP89 ..ma inne ciśnienie otwarcia zaworu bypass czy jakoś tak" i że np w zimne dni silnik może nie mieć dobrego smarowania na zimnym silniku. Widziałem też że ludzie zakładają  Manna w 930 ale jak pan mi pokazał jakiś zamieik z Sędziszowa to strasznie mały ten filtr.Pozdrawiam 🙂

    • Przez SzymonLaziuki
      Witam. Dokładał ktoś napęd na przód do renault 75-32/34
      Macie jakieś doświadczenia?
       
    • Przez lysonek
      Witam. Zna ktoś kogoś kto naprawi albo sprawdzi sterownik skrzyni biegów od renault ares 640?(okolice kalisz/konin/sieradz)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v