Skocz do zawartości
Pat-Rol95

Składany heder

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Heder
Pat-Rol95    0

Czy waszym zdaniem składany heder jest dobrym rozwiązaniem na mniejsze, oddalone od siebie pola?

Takie rozwiązanie jest chyba znacznie lepsze od oferty claasa. Edytowano przez Pat-Rol95

wojtal24    192

na pewno ogranicza widoczność bardziej i więcej elementów do popsucia niż w zwykłym hederze

ZETOR TEAM

jonek98    906

No nie wiem czy taki dobry.Duza cena zakupu,slaba widoczność.W nowszym kombajnie przypięcie i odpięcie hederu to kilka minut

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    906

Tylko że jak na przykład dojezdzasz do ronda,albo wyjazdu zanim się cos zobaczysz z kombajnu,to heder ci już dużo wystaje.Wynalzek może i nie zły ale drogi,i ma parę wad.

darecki99    1

Ja przez 3 sezony pracowalem skladakiem ale claasa i moge podzielic sie swoja opinia .W skrócie do plusow nalezy zaliczyc kilka rzeczy mianowicie

-szybkie rozkladanie  doslownie minuta i mozna kosic

-latwe manewrowanie w trasie np strome zjazdy z drogi na pole czy ostre skrety  badz zawracanie na kazdej drodze nie stanowia problemu  wiadome z wozkiem trzeba uwazac 

- no i praktycznie potrzeba doslownie troszke miejsca zeby sie rozlozyc  z wozkiem wiadomo jest trudniej

Mysle ze z plusow to tyle teraz minusy

-na drodze troszke buja i heder wystaje przez co faktycznie przy slabej widocznosci trzeba uwazac ( mowie o hederze claasa ktory jest skladany na boki inaczej jak na filmiku jd . Mysle ze to zdecydowanie lepsze rozwiazanie widocznosc przed siebie jest super tylko wjezdzajac z podworka na droge trzeba uwazac bo heder wystaje sporo przed maszyne

-dosc skaplikowana budowa co niesie za soba wieksze koszty np. napedy kos i motowidel z dwoch stron, dwie kosy, mechanizm rozkladania  itp

Dla mnie najwiekszym broblemem bylo zawsze obkaszanie od miedzy szerokie obudowy skrzyni z dwoch stron zawsze pogiete , no i czesto problem z tym ze na srodku w miejscu laczenia kos lubialo zostawiac grzywy niedokoszone -inne zyletki na kosach bagnety na srodku  po czasie sie podtarly i robily kiche.

Zapewne jakby bylo to nowe to nie stwarzalo by zadnych problem ale po czasie material pracuje  gdzies sie wygnie odksztalci i moga byc problemy z rozkladaniem skladaniem  czy to ze nie docina .

NIE POLECAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego