stefan_1987

stanowiska dla opasów

Polecane posty

stefan_1987    0

witam planuje zrobić remont w swojej oborze i pomyślałem żeby zamiast kupowania gotowych stanowisk wyspawać we własnym zakresie wyspawać płoty, coś w stylu widocznych w linku: 

Jak myślicie materiałów użyć do czegoś takiego? Lepszy będzie profil, ceownik czy dwuteownik? Jakie rozmiary i grubości ścianki? Jakie wymiary stanowisk? Dodam, że będzie to obora na opasy, także chodzi mi żeby wstawić jak najwięcej byków. Obora ma 13 metrów długości jak myślicie ile mógłbym tam zmieścić bydła? Z góry dziękuje za opinie i sugestie :-)  

Ciężko powiedzieć tak z marszu , szczególnie ze 13 metrów nie jest jakimś dużym wynikiem i bardziej postaw na wygodę dla opasów niż na ich ilość, tak aby weszło jak najwięcej bo to droga do nikąd. Jeżeli już ma być to robota własna to moim zdaniem najlepszy będzie tutaj profil.

stefan_1987    0

Uważam, ze opasy nie musza miec duzych wygod myśle , że 95-100 cm szerokości stanowiska starczy. Jak myślisz jakiego profilu użyć? Jakiej grubości ścianka? Chodzi mi o to aby była to w miarę mocna konstrukcja oczywiście w racjonalnej cenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość

Tu nie ma co "uważać" , wymiary stanowisk są określone przepisami . B)

FranasNH    64

Właśnie. Nie lubię jak ktoś dba tylko o to, żeby jak najwięcej zwierząt upchnąć, żeby karmić byle czym, żeby ścielić co tydzień - bo po co częściej, przecież i tak leżą w gnoju to co to za różnica... Ludzie pomyślcie czasem o dobru zwierzęcia a nie tylko byle wstawić i sprzedać jak urośnie.

damianos95    121

Koledzy sam planuje przerobic budynek jak kolega pod opasy i mam kilka pytan

Jaki szeroki zrobic korytarz paszowy

Ile szerokosci i długosci musi byc dla 1 opasa głównie chodzi mi o szerokosc dla jednego opasa ??

I jeszcze czy warto robic male szambo na gnojówke mimo to ze beda trzymane na głebokiej sciółce czy nie warto ??

Gość   
Gość

nie głupie te stanowiska,tylko pewnie jak się cofną to się napierdzielają łbami

Edytowano przez Gość

stefan_1987    0

przepisy przepisami ale to chyba logiczne,  inwestując pieniądze chce się osiągnąć największy zysk oczywiście w ramach rozsądku znam gospodarza u którego  na byka 700 kg przypada ok 70 cm stołu paszowego. A wracając do tematu myślę, że rozwiązanie może nie będzie tańsze niż kupno gotowych stanowisk ale na pewno dużo mocniejsze. 

robi57362    1067

Do stanowisk najmocniejsza jest rura i najtaniej wyjdzie tylko sporo docinania

jesli pomoglem kliknij fajne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paawlik227
      Witam niecały miesiąc temu firma zamontowała mi dojarke przewodowa, wszystko śmiga jak trzeba mniej niż połowa roboty względem bankowej... Polecam każdemu. Dojarka to Westfalia pompa 1200l/min 4 aparaty rura 50-tka. Tylko jest jedno ALE!!! Po włączeniu dojarki i uzyskaniu podciśnienia roboczego i otwarciu się tego zaworu utrzymującego odpowiednie ciśnienie zaczyna bardzo głośno huczec ten zbiornik od zapasu powietrza tzn gruszka. Pompę mam zamontowana na zewnątrz więc jej nie slychac a ten zbiornik w oborze bo zamarza zima i musi być w oborze. Da się coś z tym zrobić bo firma mówi że tak ma być a jedyną rada to zmniejszyć koło pasowe na silniku czym jednocześnie zmniejszy się wydajność pompy i będzie cicho. Byłem u paru kolegów i u nich jest cicho nic poza pompa nie slychac... A ta sama firma montowala. Każda porada się przyda bo irytuje ten hałas. 
    • Przez MaciusN95
      Witam,
      mam 5 sporych byków ok 500-600 kg a zawsze miałem 2 takie ale przestawiłem się z oddawania mleka na dawanie je bydłu. I mam taki problem, mam oborę stanowiskową i mimo że są uwiązane to cały czas się bodą i stanowiska które je rozdzielają wyłamuję więc jeszcze łatwiej i czy ktoś ma pomysł jak je uwiązać/ zabezpieczyć aby się nie bodły. Zdjęcie podglądowe jak wygląda obora
      Pozdrawiam

• Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
    • Przez soldis
      Czy rura pcv 150/200 nada się do odprowadzenia pary z obory ? Oczywiście ocieplona. Nie będzie się gromadziła woda na ściankach ?
      Przed tym miałem "komin wentylacyjny" z desek, para szła ładnie, jakby ktoś w piecu napalił, lecz z biegiem czasu uległ samodestrukcji.
      Jest sens próbować z tą rurą czy lepiej od razu z desek ?
    • Przez rolkam72
      Witam. Ogólnie jest na forum kilka podobnych tematów jednak mój jest jakby troche odmienny. Otoz kiszonki zawsze robię moim Orkanem zachonim firmy Taarup. Tnie on dość ładnie na w miarę krótkie kawałki. Kiszonki robię głównie z trawy, gorczycy, mieszanek zbożowych. 
      I tu zagadka. Kiszonka po ukisnieciu i odkryciu jest ok nie zepsuta wszystko jest jak najbardziej ok. Jednak po około 2tyg od brania pryzmy niesamowicie zaczyna się psuć. Jak już wejdzie tylko troszkę popsutej to tak się psuje ze czasami to pół rozrzutnika idzie na pole. 
      Pomocy co to się dzieje? Jakich błędów unikać aby tak się nie psuła. 
      Pryzmy robię już w miarę małe aby to powiedzmy w półtora miesiąca spaść ale i tak koniec kiszonki zawsze idzie na zmarnowanie. 
      Kładę folie pod spod na wierz idzie nowa folia plus na nią stara ochronna jak ja to nazywam. Po każdej przyczepie jest w miarę możliwości ubijane a pryzma przykrywana jest od razu po skończonym cięciu. 
      Zauważyłem że najgorzej się psuje z trawy i mieszanki. 
      Z gorczycy czasami jest kupa ze popsuje się pół taczki a czasem pół rozrzutnika. 
      Z góry dziękuję za udzielone rady. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj