Sew

Sipma 1210 słabo sprasowane bele

Polecane posty

Sew    1

Witam jak w temacie.

W 2015roku kupiłęm prase sipma 1210 classic. Prasa prasuje bardzo lekkie bele około 150kg. serwis informował mnie by nie przekraczac cisznienia 20 barów na barometrze. tak tez robie ale porownujac do starych pras ktorem mialem takie jak JD 550 to niebo a zniemia ta nowa to koszmar... Prasa pracuje ze 140 konnym ciagnikiem...

Czy sa tu uzytkownicy tej prasy?? jak wy robicie dajcie znać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Sew    1

dokładnie 20 mpa. miałem stara prase JD 550 i postanowiłem kupic nowa prase sipma 1210. sam juz nie wiem jak nia prasowac...

wczoraj rozmiawialem z gosciem i twierdzil ze jego wałki 120x120 maja ponad 300kg a moje polowe tego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TomaszStach
      Cześć. Na początku chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku. Żeby były dobre ceny, tanie paliwo, koniec korony itd. Ale do rzeczy. Mam sipme farmę II. Drugi właściciel. Od początku owijam siatką, nie ściąga jej, ładnie zachodzi za belki itd. Ale mam pewien problem z podawaniem jej. Mianowicie, gdy pociągnę za linkę i wałki zaczynają ją ciągnąć to nie idzie prosto, tylko tak się fałduje przód - tył. Coś takiego, jak by się jakiś gesty płyn lało. Miód czy smołę. I przez to fałdowanie zawiesza się w tym korytku ze srebrnej blachy i nie sięga do podbieracza. Gdy prasuje grubą, sztywną słomę, a zawsze pociągam siatkę po wyrzuceniu belki i otwartej komorze, to w 90 procentach przypadków w czasie jazdy z kolejną belką ta słoma ją wyciągnie. Ale siano czy sianokiszonka to za każdym razem muszę wyłączyć prasę, wyjść i ręką wyciągnąć z tego korytka. Miał ktoś taki przypadek? Myślałem, żeby założyć jakąś dmuchawę, żeby tą siatkę wdmuchiwała. Acha, siatkę stosuję zawsze tą samą, covernet, a taka sytuacja wcześniej zdarzała się sporadycznie, a w tym sezonie była tragedia. Kolejna sprawa to ta blacha która odradza łańcuch zwijający od siatki i ogólnie reszty prasy. Ona jest jakieś 5 cm nad nożem, przez co do siatki dostaje się słoma, co dodatko blokuje podawanie, ale gorsze jest to, że siatkę potrafi wciągnąć w belkę. Ta blacha tak ma być, czy powinna oprzeć się na nożu? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Tutaj są pozostałe zdjęcia, bo nie wiem jak zmniejszyć rozmiar, a w głównym poście brakło miejsca. Na pierwszym zdjęciu siatka idzie dobrze, a tam z tyłu jest ta szczelina, przez którą czasem wciąga siatkę w belkę. Myślę, że ta blacha osłona powinna być opuszcza do samego noża 

• Przez Johny1225
      Witam

Problem polega na tym iż haki które mają za zadanie trzymać tylną klapę puszczają zbyt wcześnie (wskaźnik nie wchodzi nawet na czerwone pole) przez co nie mogę zbić beli tak mocno jakbym chciał. Czasem gdy dobije za duzo materiału klapa sie otwiera i musze owijać belke awaryjnie na otawrtej klapie. Z boku pod siłownikiem jest regulacja (naciąg sprężyny) , pomimo naciągu na maxa spręzyna nadal jest luźno może wymienić ją na jakąś krótszą i grubszą ? Może ktoś miał podobny problem ,proszę o porade gdyz na forum nie znalazlem nic rzeczowego.

Pozdrawiam
    • Przez piotrc330
      Witam tak jak w tytule.Podczas otwierania klapy na początku  normalnie sie wyłącza łańcuch gdy jest już  przy końcu otwierania nagle załącza sie na chwilę łańcuch zwijający. Co może być przyczyną.Za każdym razem kiedy wywalałem belke musiałem wyłączyć wom otworzyć klape później włączyć wom i podczas opuszczania nic sie nie działo.Jeśli ktoś wie czym to spowodowane to bede niezmiernie wdzięczny.
    • Przez Pawelec89
      WITAM WSZYSTKICH.
      Jestem tu nowy. Mam pytanie odnosnie prasy jak w temacie.czy warto zainwestowac pieniadze ok 7000 - 8000 zl w ta prase (traktor c 360 3p)? . jest jeszcze opcja Hesston 5670 (8000 - 9000zł). prosze o pozytywne i negatywne doswiadczenia z tymi prasami,jaka roznica bedzie w pasach tych pras,,,jedne karbowane czy drugiej zwykle. pare słów o dostepnosci czesci tez bedzie mile widziane. dziekuje...
    • Przez KrzysztofMech5
      Witam
      mam problem z hydrauliką w prasie sipma z279 Farma 1 rok99 ogólnie chodzi o to ze gdy podnosze klape ładnie, płynnie idzie do góry lecz gdy zacznę ją opuszczać zaczyna się skosować i widac ze raz opusci sie jedna strona raz druga tak jakby się cos przycinało i tak cały czas się dzieje naprzemiennie az cała prasa się trzęsie dopuki nie opusci się do konca mieliscie taki przypadek bardzo proszę o pomoc z góry dzięki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj