gienek990000

Compact 30 gubi ziarno na uwrociach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ziarno
dawidgr    2

sprawdz stan podsiewacza lub gumy ktora jest na laczeniu kombajnu z hederem podczas podnoszenia mi tez compact 20gubil ziarno okazalo sie ze mialem peknieta blache przy podsiewaczu i dodatkowo guma z hedera byla zakrutka i tam mi gubil ziarno po naprawie praktycznie tylko pare ziarenek za mna jest .

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    1990

To jest w miarę normalna sprawa. Na uwrociach już jest mniej masy na sicie a wiatr na wialni cały czas taki sam więc wydmuchuje wszystko co na potka. Może podczas koszenia zamknij trochę sito dolne i zmniejsz wiatr.

A może nie wylatuje tam gdzie powinny brudy lecieć, tylko gdzieś pod spodem leci i nie tylko podczas uwroci.

Jak ciężko ci to samemu sprawdzić (kombajnista i obserwator w jednym) przymocuj do zaczepu jakąś blachę. Np. jakieś wieko od pralki czy coś w tym stylu. Tak przymocuj aby to co z sit wypada na ziemię częściowo trafiało na blachę. Przejedź ze 100 m w środku pola i zobacz co tam się zebrało wtedy będziesz miał 100% pewności czy to sitem leci czy gdzie indziej.

damianzbr    1990

No to wiatr wywiewa gdy nie ma masy na sitach. Jedno pole mam przy takiej bocznej drodze ale z asfadu. I tam też wykręcam to fajnie to widać jak ziarno leży na drodze, a w polu ani grama. Czyli jest to normalna rzecz, nie ma co się przejmować. Bo rozumiem że garściami tam nie leży no nie?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez TomaszStach
      Cześć. Mam pytanie. Może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę założone są belki w podajniku?
    • Przez damianbizon
      Witam. Sąsiad ma problem ponieważ nie może dobrze ustawić swojego claasa do omłotu jęczmienia ozimego. Chodzi głównie o ustawienia sit. Klepisko jest skręcone na max. Pomimo to nie może wymłócić ości z jęczmienia. Z góry dziękuje za wskazówki Obroty klepiska są ustawione na 1200 obr/min.
    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.