Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Mam Pytanie . Potrzebuję części do tylnego podnośnika MF 1114 , dokładnie chodzi mi o te zapinki które są nad tymi ,,jajkami,, do których wpina się maszynę . Nie mam pojęcia jak fachowo to się nazywa a nigdzie w internecie nie mogę tego znaleźć . Prosze o szybką pomoc . Dodaje zdjęcia. 

 

 

 

Zdjęcie 1  http://iv.pl/images/04553850386447958657.jpg

 

Zdjęcie 2 ta popsuta czesc   http://iv.pl/images/99049608070956523840.jpg

Opublikowano

Jest to stare rozwiązanie i teraz raczej nie dostaniesz tych elementów jako nowych. Można wyszperać całe używane ramiona ale to raczej bez sensu bo będą wyrobione i będziesz się tylko wnerwiał. Lepiej odciąć te haki, kupić nowe KAT2 i wspawać. Takie haki firmy CBM kupisz po 200-250 za sztukę. Jeśli nie masz doświadczenia w spawaniu to lepiej zlecić tą robotę dobremu spawaczowi, który będzie wiedział jak to zrobić i jakich elektrod użyć. Jeśli ktoś będzie chciał Ci to zrobić migomatem to znaczy, że nie ma pojęcia o czym mówi i szukaj innego spawacza.

Będzie Cię to wszystko kosztować 500-600 zł. ale jeśli ciągnik jest OK. i chcesz nim popracować kilka lat to warto zainwestować w trwałe i bezpieczne połączenie maszyny z ciągnikiem bo jak się uprzesz i będziesz "kleił" to co masz to wcześniej czy później wypnie Ci się maszyna i będą duże straty.

Opublikowano

Korbanek słynie z darcia skóry z rolnika...za 500,- kupi komplet dwóch haków CBM plus elektrody do wspawania i tarcze do wycięcia starych końcówek.

 

Tak więc Korbankom serdecznie dziękujemy :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez qkohe155
      Tak jak w tytule - od zakupu(4 lata) mam problem z odpaleniem gdy jest zimno. Jak jest ciepło to bez żadnego problemu, dlatego w sezonie się tym nie przejmuję, chyba że jakaś zimowa orka się przeciąga. Jesienią jakoś wspomagam się prostownikiem. Jednak jak już te parę razy w roku trzeba go odpalić zimą to robi się wielki problem.
      Niby akumulatory przychodzą na 1 myśl, ale latem nie ma żadnych problemów, w dodatku czasem poczyszczenie niektórych kabli daje mniejszy, lub większy efekt. Tylko, że napięcie zimą potrafi spaść przy kręceniu do okolić 7V. Czy mierząc multimetrem bezpośrednio na biegunach akumulatorów jestem w stanie tym sposobem wykluczyć kable? I teraz nie wiem czy wymieniać od razu dla pewności i akumulatory i wszystkie kable idące do rozrusznika? A dlatego taki wywód na ten temat, ponieważ tam jest takie spaghetti jak na zdjęciu(2 kable na 1 planie to akurat od prostownika).

      2 akumulatory, w dodatku zwróćcie uwagę, że mają odwrotnie bieguny niż wszystkie co mieli w sklepach, 3 osobne plusy i bezpieczniki po drodze. Masa idzie na hebel i rozdziela się na 2, ale dla pewności hebel zdążyłem ominąć.
      Może ktoś mający tą serię wysłać zdjęcie jak to wygląda u niego?
      Najchętniej to bym wpakował 1 duży akumulator tak jak kiedyś zrobiłem w 6180 i by było po problemie, ale w tą skrzynkę się wystarczający raczej nie zmieści.

    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez Clark
      Witam. Mam problem ze światłami awaryjnymi w MF255 i kontrolkami. Wymienione włącznik, przerywacz, cała instalacja. Wszystkie styki i masy wyczyszczone, kontrolki i bezpieczniki nowe. Najbardziej irytuje mnie fakt, że przez chwile już wszystko grało. Przykręciłem osłony i znowu jest problem. Kilka razy już wszystko rozbierałem i czyściłem i nadal nie mam rozwiązania.
    • Przez Clark
      Szukam patentu na przełożenie przewodów w błotnikach w MF255. Układam nowa instalację i mam problem z przełożeniem przewodów w tunelach błotników. Ma ktoś jakiś patent? Przepchnięcie raczej w grę nie w chodzi bo skutecznie uniemożliwi to łuk na błotniku i brud w samym tunelu. Myślałem żeby włożyć przewody w peszel i przymocować do błotnika od wewnętrznej strony. Plus tego rozwiązania byłby taki, że będzie łatwy dostęp i brak brudu ale nie wiem sam czy warto odchodzić od oryginału. 
    • Przez Clark
      Witam. Mam problem ze zdjęciem ramion z wielowypustu przekładni. Ściągacz się rozgina, uderzyć się tego nie da, WD, podgrzewanie itp nie działa. Macie jakieś patenty jak to ściągnąć? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v