mikmus

Wóz paszowy

Polecane posty

mikmus    0

Witam 

Planuję zakupić wóz paszowy o rozmiarze 10/12 m3 ,używany/nowy, pionowy/poziomy z frezem cena 20-80 tyś. Jakiej firmy  paszowóz proponujecie i dlaczego ten a nie inny. Z góry dziękuję za pomocne komentarze.  :)

FranasNH    60

Mój szef ma już 7 lat paszowóz Faresin Master TMR PRO, nie pamiętam jaką on ma pojemnośc, ale codziennie musi przemieszać 7t paszy dla krów, 2.5 dla byków i jeszcze parę ton dla jałówek ( zapomniałem ile :P ) Posiada on poziome ślimaki, jest wozem samozaładowczym co w gospodarstwie 300ha jest dużym plusem, gdyż ładowarka jest potrzebna do ścielenia, wożenia słomy itp. Z tego co słyszałem, to paszowóz pracuje przez 7 lat bez żadnych większych awarii, raz tylko jakiś bolec od siłownika trzeba było wbić mocniej i coś przy frezie pospawać chyba :P Ale jest serwisowany i pracuje idealnie. Teraz w sierpniu szef kupuje samojezdny wóz, także Faresin ( model Leader). Pokazuje to, jakie zaufanie tak duży hodowca ma do tej marki. U mnie we wsi są także dwa wozy Trioliet i nie słyszałem o nich złych opinii ;) Pozdrawiam :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      Witam, mam pytane dla tych ktorzy stosuja wozy paszowe dla bydla miesnego otoz czy w przypadku karmienia bykow po przez woz pazowy zaobserwowaliscie np lepsze przyrosty?? bo jesli chodzi o krowy to mowi sie ze woz paszowy poprawia ich wydajnosc mleczna a jak to jest przy opasach??? poza ulatwieniam pracy daje jeszcze jakies efekty stosowanie wozu paszowdo dla bykow?
    • Przez witek
      witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??
      Parametry techniczne:
      T-659/1
      Pojemność (m3)
      9

Zapotrzebowanie na moc (KM)
      60

Wymiary gabarytowe:
      Długość A (mm)
      5480

Szerokość C (mm)
      2500

Wysokość B (mm)
      2490

Masa (kg)
      3950
    • Przez RadenRolMat
      Witam, chciałbym poznać Wasze opinie na temat poziomego wozu paszowego Intermix. Najlepiej, żeby to były informacje od użytkowników tej maszyny.
    • Przez rekin19k
      Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego typu maszyny? Jakieś doświadczenia? A może ktoś używa? 

• Przez MKrajes
      Jakie wozy paszowe 2 ślimakowe byście polecali? Wóz miałby obsługiwać ok 100 sztuk krów dojnych i współpracować z ciągnikiem 80 KM.
      Na razie obstawiałbym 2 marki EUROMILK i ALIMA ale co jeszcze warto brać pod uwagę a co omijać z daleka?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.