Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kilusiekk    0

Witam panowie mam problem ze swoja prasa nh 644 problem polega na tym ze prasa zapycha mi się nie na podbieraczu tylko na miejscu gdzie noz ucina siatkę przez to nóż nie może przebic sie przez te sieczkę dodaje zdjęcie jak to wyglada

post-37962-0-16219000-1468276483_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

a skąd tam tyle tej słomy? z tego co od razu rzuca się w oczy to nie masz tej gumowej osłony.


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Taki chyba urok tych pras, że się tam zbiera ta sieczka. U szwagra to samo się dzieje , a poza tematem to mogłeś napisać w istniejącym już temacie odnośnie tej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

u mnie w normalnych warunkach nic sie tam nie zapycha ale w tamtym roku prasowalem slome taka sieczke krotka to tez sie tam zbieralo. Pomoglo robienie najmniejszych balotow i szybkie jezdzenie po polu. Wtedy czesciej otwiera sie klapa i sie oczyszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Wcale nie urok, bo prasowalem nawet po kombajnie rotorowym, czyli sieczka porządna i też nie było problemu. Jak zaakceptujesz problem, to on wcale nie zniknie, tylko trzrbs go rozwiązać. Po 1 gumowy fartuch, a po drugie możesz mieć za wysoko te palce nad podbieraczem, i słoma nie zamiera słomy z nad nich


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

nie znam się na tych prasaach. Ale mi się wydaje że pasy ciągną słome do góry. Moze gdzieś tam jest jakiś skrobak koło wałka ktory należy przybliżyć do wałka aby pasy nie łapały słomy i nie ciągnęły do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

To tak. Po pierwsze.

Nie masz drugich grabi nad podbieraczem które dociskają słomę.

Zmniejsz zgniot, jedziesz za dużym zgniotem przez co robi się sieczka ze słomy.

Jedz trochę wilgotną słomę to będzie troszkę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilusiekk    0

no fakt niemam drugich grabi sciagnelismy je bo myslalem ze pomoze sprobuje zmniejszyc zgniot i sie zobaczy 

Z wilgotna sloma to chyba jedynie zaraz za kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Czy dobrze zrozumiałem sieczka ktura spada z pasów zatzymoje się a nie spada na podbieracz miałem to samo w prasie feraboli u mnie słomą zawieszala się na grebiach i tak cudowalem grabie i do gory i na dol nie pomagało jak dalem na dol było lepiej ale za to podbieracz walil w te grabie i cieszko miał materiał wciągać nawet wyjolem to się nie zapychalo ale masa szła za wysoko i po wielu prubach skrucilem te grabie kilka cm i teraz jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

ja mam fiatagri odpowiednik nh 640 więc prasa podobna miałem ten sam problem i w stu procentach pomogło wyrzucenie grabi nad podbieraczem, gdy je wyjąłem praktycznie nic się nie zbierało przy podajniku siatki, a gdy miałem założone to masakra co dwie trzy kulki wysiadka i czyszczenie bo podajnik nie mógł się przebić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

DLa mnie to ona nie spada z pasów tylko idzie nad podbieraczem zamiast do prasy a jak spada z pasów to pasy wchodzą na siebie.

Ja ich nie wyjmowałem tylko wygiąłem tak jak trzeba. Jak wjechałem w kupę słomy to wszytko szło do góry i na siatkę, bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2222    0

ja mam fiatagri odpowiednik nh 640 więc prasa podobna miałem ten sam problem i w stu procentach pomogło wyrzucenie grabi nad podbieraczem, gdy je wyjąłem praktycznie nic się nie zbierało przy podajniku siatki, a gdy miałem założone to masakra co dwie trzy kulki wysiadka i czyszczenie bo podajnik nie mógł się przebić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2222    0

Szlachcic666.ja mam prasę new holland 644 to też się tak dzieje że słoma wychodzi przy aparacie ,i muszę czyścić żeby ładnie owinęło siatką ale tylko przy słomie z jęczmienia ozimego i mieszanki i gdy prasuje się w największy upał ( bo słoma się w tedy kruszy).w tym roku prasowałem od rana jak słoma jest jeszcze trochę wilgotna to w tedy jest ok.Nie wiem czy zdjecie grabi coś da ponieważ słoma wylatuje miedzy pasami jak jest sieczka...PS.jakiej siatki używacie do pras New Holland 644 ,jaka jest najlepsza do tych pras ?.możecie panowie podać nazwę siatki i szerokość.

Edytowano przez Maciej2222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

wypada między pasami i zawiesza się na tych grabiach, w długim sianie tego nie robi a słome mam zawsze sieczkę bo mam kombajn jd a on zbyt delikatny dla słomy nie jest i dlatego problem zawieszania wystepuje, siatka kazda jest dobra moim zdaniem teraz mam jd netwrap 2000m fajnie idzie i nie droga , ciągle przyciera mi sie tan wałek który ma rozciagac siatke, mozna go jakos wyjąc bez wyciągania całego aparatu do siatki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2222    0

wypada między pasami i zawiesza się na tych grabiach, w długim sianie tego nie robi a słome mam zawsze sieczkę bo mam kombajn jd a on zbyt delikatny dla słomy nie jest i dlatego problem zawieszania wystepuje, siatka kazda jest dobra moim zdaniem teraz mam jd netwrap 2000m fajnie idzie i nie droga , ciągle przyciera mi sie tan wałek który ma rozciagac siatke, mozna go jakos wyjąc bez wyciągania całego aparatu do siatki??

Szlachcic666.które grabie masz wyciagniete te pierwsze szerokie nad podbieraczem ,czy te drugie wąskie nad podajnikiem widłowym ??.Ta siatka john deere całkiem dowija do boku balota? ,a co do tego wałka co rozwija siatke ,to umnie chodzi lekko i nic nie przyciera ,i nie wiem jak sie go wyciaga,prase posiadam dopiero od roku a na liczniku mam 47.678 . Edytowano przez Maciej2222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

ja mam ponad 50 000 ale widac ze juz swoje ta maszyna przeszła to może ma i wiecej, tak te szerokie co ida nad całym podbieraczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj