Polecane posty

dzony9203    1

Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).

Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.

Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.

Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 

Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?

Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.

Z góry dzięki za rady :)

Patryk1222    65

Ja zrobiłem ramka 50x140 profil 9x9x4 gruby i mam wstawione 7 tulejek a zęby tylko dwa i zobaczę jak to będzie wyglądało w robocie najwyżej doloze zębów lub poprzestawiam w inne miejsce koszt tulejek nie jest taki duży a widły nawet do parkietu będą jak coś:-)

dzony9203    1

Dobry pomysł z większą ilością tulejek, jednak ja zostanę przy dwóch. Większa ilość zębów przydałaby mi się może do ładowania obornika ale wtedy dużo więcej zębów bym potrzebował :D

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz0920    330

Ja kupiłem górna część krokodyla na zlomie, trochę odcialem i dorobiłem mocowanie, i założyłem dwie długie igły i bardzo wygodne się przewozi, zazwyczaj biorę trzy kulki odrazu i wtedy szybko idzie, przeladowanie czy załadowanie
[galleryimg=422520]
Tu akurat mam załadowane 3 sztuki,

Patryk1222    65

Różnie to bywa np w kiszonce dwa możesz łatwo sobie pokrzywic za to w slomie więcej ciężko wbić po dobrej prasie.
Jaki masz ladowacz i na jakim ciągniku bo to też ważne bo c360 to wystarczy licha konstrukcja a u mnie to do 1224 także trochę masywne to musi być:)
Mogę wstawić fotki mojego tworu później i sam zobaczysz

dzony9203    1

Ciągnik belarus 920.2, tur Agrimet CX-16 

Ciągnik jaki jest taki jest, narazie nie narzekam, tura brałem lepszego więc też coś masywniejszego muszę dać :)

Zdjęcia bardzo chętnie.

lukasz0920 całkiem dobrze to wygląda. Pytanie z innej beczki, jak z widocznością podczas jazdy? :)

lukasz0920    330

To akurat była wyjątkowa sytuacja, po szosie jeżdżę bez bel na turze, mam te dwie igły gdzieś już 6 lat i jeszcze się nie zlamaly na kiszonce, nieraz gorzej się wbić w kulkę, ale wystarczy podczas wbijania trzeba lekko poziomowac igły i wchodzi,

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jasiu12512
      co sądzicie o zrobieniu kiszonki teraz w czerwcu z poległego owsa
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez karik333
      ma ktoś może wymiary i zdjęcia przyczp long uni brzeg Najlepiej 8t long lub 6t long
    • Przez ZETOREXX85
      Witam. Doradźcie mi czy widły kute są lepsze od wideł toczonych.Ponoć na toczonych zawiesza sie obornik.
    • Przez micgal39533
      Witam

Mam do sprzedania stare siano z 2012 roku. Około 70 balotów. Nadaje się na  pellet lub brykiet. Cena do uzg. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.