Skocz do zawartości

Polecane posty

dzony9203    1

Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).

Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.

Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.

Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 

Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?

Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.

Z góry dzięki za rady :)

Patryk1222    23

Ja zrobiłem ramka 50x140 profil 9x9x4 gruby i mam wstawione 7 tulejek a zęby tylko dwa i zobaczę jak to będzie wyglądało w robocie najwyżej doloze zębów lub poprzestawiam w inne miejsce koszt tulejek nie jest taki duży a widły nawet do parkietu będą jak coś:-)

dzony9203    1

Dobry pomysł z większą ilością tulejek, jednak ja zostanę przy dwóch. Większa ilość zębów przydałaby mi się może do ładowania obornika ale wtedy dużo więcej zębów bym potrzebował :D

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz0920    26

Ja kupiłem górna część krokodyla na zlomie, trochę odcialem i dorobiłem mocowanie, i założyłem dwie długie igły i bardzo wygodne się przewozi, zazwyczaj biorę trzy kulki odrazu i wtedy szybko idzie, przeladowanie czy załadowanie
[galleryimg=422520]
Tu akurat mam załadowane 3 sztuki,

Patryk1222    23

Różnie to bywa np w kiszonce dwa możesz łatwo sobie pokrzywic za to w slomie więcej ciężko wbić po dobrej prasie.
Jaki masz ladowacz i na jakim ciągniku bo to też ważne bo c360 to wystarczy licha konstrukcja a u mnie to do 1224 także trochę masywne to musi być:)
Mogę wstawić fotki mojego tworu później i sam zobaczysz

dzony9203    1

Ciągnik belarus 920.2, tur Agrimet CX-16 

Ciągnik jaki jest taki jest, narazie nie narzekam, tura brałem lepszego więc też coś masywniejszego muszę dać :)

Zdjęcia bardzo chętnie.

lukasz0920 całkiem dobrze to wygląda. Pytanie z innej beczki, jak z widocznością podczas jazdy? :)

lukasz0920    26

To akurat była wyjątkowa sytuacja, po szosie jeżdżę bez bel na turze, mam te dwie igły gdzieś już 6 lat i jeszcze się nie zlamaly na kiszonce, nieraz gorzej się wbić w kulkę, ale wystarczy podczas wbijania trzeba lekko poziomowac igły i wchodzi,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jasiu12512
      co sądzicie o zrobieniu kiszonki teraz w czerwcu z poległego owsa
    • Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez karik333
      ma ktoś może wymiary i zdjęcia przyczp long uni brzeg Najlepiej 8t long lub 6t long
    • Przez ZETOREXX85
      Witam. Doradźcie mi czy widły kute są lepsze od wideł toczonych.Ponoć na toczonych zawiesza sie obornik.
    • Przez micgal39533
      Witam

Mam do sprzedania stare siano z 2012 roku. Około 70 balotów. Nadaje się na  pellet lub brykiet. Cena do uzg.