Skocz do zawartości
mlodyrolnik68

Technikum leśne Tuchola

Polecane posty

gylacz    0

Witam! Jeśli mam być szczery to daruj sobie kolego tą szkołę. Skończyłem w 2008 technikum leśne w Biłgoraju. Obiecywali nam pracę, zmiany ekip na stanowiskach, w związku z licznymi odejściami na emeryturę, etc. Właśnie kończę studia wyższe, nie leśne, gdyż tuż po szkole usłyszałem, iż: " bez znajomości nie mam szans na dostanie się na stanowisko". Leśnictwo, to bardzo potrzebny zawód, aczkolwiek w Polsce, jest to elitarne zajęcie, do którego dopuszczeni są wyłącznie synowie z dziada, pradziada i tylko nielicznym udaje się dostać do "elity". Dodam tylko  na marginesie, iż z tego co wiem, na prawie 100 osób które kończyły w moim roku szkołę chyba 5 pracuje w lasach... 4 z nich ma Ojców leśników.... Ocenę pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam, 

Wiadomość z agroFakt.pl

bergman31    10

Znam parę osób które kończyły Technikum Leśne w Tucholi. Poziom jest wysoki. Krewniaczka oblała egzamin zawodowy, córka znajomego nie zdała matury, ale jego syn poradził sobie dobrze. Teraz pracuje jako leśnik i zaczął studia zaoczne. Wyżej wymienieni nie pochodzą z rodzin leśników, więc nie tylko znajomości i pochodzenie się liczy ale także wyniki w nauce i chęci do pracy.

P.S. W tym roku dwóch leśników z nadleśnictwa Tuchola popełniło samobójstwa, a jeden w zeszłym  roku, więc zrobiło się parę wakatów.

gylacz    0

nie koniecznie kolego, ja zdałem maturę z biologii rozszerzonej, a egzamin zawodowy na 86% więc nie doszukiwałbym się tu braku umiejętności.. Co prawda od tego czasu minęło już kilka lat i może coś się tam zmieniło.. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      witam. czy ktos zdaje egzamin z kwalifikacji r3 w styczniu i w lutym tego roku ??
    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez Imagine
      Witam. Zostałem objęty pomocą na młodego rolnika z otrzymaną decyzją dnia 20.03.2012.Wszystkie warunki na biznesplan, kupione maszyny za 70% dotacji inne mam wykonane. Pozostał jedynie problem wykształcenia. Problem polega na tym że byłem bardzo zajęty gospodarstwem i zacząłem kwalifikacyjny kurs zawodowy na technika rolnika zaocznie dopiero w tamtym roku przed jakoś przed wrześniem. Jako że ma się dokładnie 3 lata na dostarczenie do agencji dowodu zdobycia wykształcenia mam czas dokładnie do 20.03.2015 i w ciagu 60 dni musze taki dokument dostarczyc. Problem w tym że ten kurs to dwa lata i egzaminy będziemy mieli dopiero w czerwcu lub później w 2015 a wyniki jeszcze później i w ten sposób nie zdążę zdobyć wymaganego doświadczenia. Zabraknie mi conajmniej 2 mc lub więcej na tego 20 marca.Od urodzenia mieszkam i pracuje na wsi w gospodarstwie ojca, a od ponad dwóch lat na swoim gdzie opłacam krus jako rolnik mający dzierżawę. Prosze o pomoc lub radę kogokolwiek kto ma lub miał z tym doświadczenie. Nie wiem co robić, a agencja jest raczej nie ugięta. Boje się że bd musial oddawać całą dotację lub jakąś część. I tu pytanie czy wie ktoś co może mi groźić za niewyrobienie się w terminie z tymże wykształceniem? Słyszałem że istnieją kursy zawodowe tzw eksternistyczne ale wymaganiem które trzeba spełnić jest : dołączyć dokumenty potwierdzające co najmniej dwa lata kształcenia lub pracy
      w zawodzie z wyodrębnioną kwalifikacją, z zakresu której zamierzasz przystąpić do
      egzaminu, na przykład: świadectwo szkolne, indeksy, świadectwa pracy,
      zaświadczenia dotyczące kształcenia się lub wykonywania pracy w danym zawodzie

Potrzebuje miec jedynie zrobioną kwalifikację R3 czyli prowadzenie produkcji rolniczej którą robi się normalnie 1 rok, niestety w mojej szkole robię juz 2 naraz i nie da się zrobić tego oddzielnie

I tu pytanie czy bd mógł się do tego zaliuczyć jesli nie mam żadnej umowy o pracę na gospodarstwie u nikogo? Zamirzam dzwonić do oke w gdansku i pytać, ale chciałem się poradzić kogoś na ten temat.Czy jest może jakaś inna metoda, lub ktoś poleci mi jakiś miejsce gdzie uzyskam pomoc w zrobieniu tej kwalifikacji aby zdążyć do 20 marca 2015. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź w mojej sprawie
    • Przez bozar
      Czy wiecie gdzie (i czy w ogóle) można zapisać się na kurs R3, ale robiony w całości przez internet w ciągu 6 miesięcy? Widziałem kilka ofert, ale w większości są to kursy gdzie materiały są przesyłane przez internet, a jednak kilka zajęć trzeba odbębnić. Zależy mi na tym żeby przeszło to jak najszybciej i jak najbardziej gładko jak tylko się da - im mniej zachodu tym lepiej.

Jeśli jednak trzeba byłoby się przejść na jakieś zajęcia to w grę wchodzi wyłącznie Warszawa.

Dzięki z góry za pomoc!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.